Jak uprawiać krokusy w ogrodzie

Krokus to bardzo piękna roślina z delikatnymi kwiatami w postaci wydłużonej lilii wodnej. W naturze najczęściej występują krokusy o białym lub miękkim niebieskim kolorze. Ale prace hodowców były pochodnymi odmian o kolorach bogatych niebieskich, fioletowych, dymnych, a nawet żółtych i pomarańczowych, które uprawiane są w naszych ogrodach i ogrodach kwiatowych.Jak uprawiać krokusy w ogrodzie

Liście w krokusach są praktycznie nieobecne. Na jednym krzewiu z reguły są tylko 3 -4 małe wąskie liście, które pojawiają się znacznie później niż kwiaty.

Charakterystyczną cechą krokusów jest to, że kwitną bardzo wcześnie na wiosnę - śnieg jeszcze się nie roztopił, a krokusy już kwitną. Z reguły w ciągu roku krokusy kwitną 2 razy: późną jesienią i wczesną wiosną. Do tej jakości są kochani przez letnich mieszkańców.

Jak uprawiać krokusy w ogrodzie

Jak uprawiać krokusy w ogrodzie

Jak sadzić krokusy

Do sadzenia krokusów lepiej używać strony słonecznej, ale jednocześnie unikać widocznych elewacji. Chociaż krokusy są związane z roślinami odpornymi na mróz, bardzo silny mróz może być dla nich katastrofalny, dlatego zaleca się ich pokrycie na zimę. Jeśli roślina jest nadal narażona na silne przymrozki i nie wykazuje zewnętrznych oznak życia, nie spiesz się, aby ją wyrzucić. Często sam się odradza z niewielkiego kawałka bulwy.

Jako gleba do sadzenia krokusów stosuje się pożywkę o wymieszaniu z drobnym żwirem o proporcjach 1: 1. Należy pamiętać, że krokusy bardzo słabo tolerują kwaśne gleby. Dla tych roślin warto zwrócić uwagę i drenaż. Jako drenaż może działać keramzyd lub rozdrobniony kamień.Cechy opieki

Po prostu zadziwia tą bulwiastą roślinę z jej bezpretensjonalnością, rośnie i kwitnie prautically pod nieobecność opieki. Ale jest bardzo pozytywnie nastawiony do nawożenia mineralnego. Zaleca się stosowanie nawozów 2 razy w roku przed kwitnieniem. Jako nawóz można użyć zgniłych gnojowicy lub torfu.

W podlewaniu te kwiaty są potrzebne tylko jesienią, ponieważ na wiosnę wszystkie składniki odżywcze otrzymują podczas topienia śniegu.

Jak używać krokusów w projektowaniu ogrodu

Można sadzić krokusy w grupach w klombach w ogrodzie w wolnych miejscach, można, razem z muskari i scylla. I można zastosować zasadę sadzenia wielowarstwowego, aw jednym pojemniku umieścić duże cebule (na przykład tulipany) od dołu, a na górze - małe, takie jak krokusy.

Jak uprawiać krokusy w ogrodzie

Bardzo urocze krokusy wyglądają na alpejskim wzgórzu, dobrymi partnerami dla nich będą przebiśniegi, scylly i narcyzy karłowate.

Jak uprawiać krokusy w ogrodzie

Jak uprawiać krokusy w ogrodzie

Więcej ciekawych artykułów na stronie:

 • Jak uprawiać krokusy w ogrodzie
  Jak przygotować ziemniaki do sadzenia w celu uzyskania doskonałych zbiorów
 • Jak uprawiać krokusy w ogrodzie
  Jak rosnąć cukinię na zewnątrz, aby uzyskać bogate zbiory
 • Jak uprawiać krokusy w ogrodzie
  Rosnące szparagi w obwodzie moskiewskim: 4 ważne wskazówki
 • Jak uprawiać krokusy w ogrodzie
  Rutabaga: sadzenie i pielęgnacja, jak oszczędzać i jak gotować


Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top