Jak uniknąć błędów podczas przejścia - amnestii daczy

Błąd numer 1: pod amulety daczy wszystkie budynki upadku

Jest to najbardziej popularny błąd właścicieli gruntów, którzy dopiero niedawno je kupili. Nie wszystkie grunty i domy mogą podlegać uproszczonemu procesowi rejestracji, dlatego należy natychmiast dokładnie przestudiować swoją sytuację. Zgodnie z prawem Federacji Rosyjskiej proces amnestii może mieć miejsce:Błąd nr 2: przy pomocy amnestii daczy można z powodzeniem zarejestrować "dodatkowe" sto części

Wyobraźmy sobie sytuację, w której obywatel po podpisaniu umowy sprzedaży wydał działkę o powierzchni około 6 hektarów. Na nim wydany jest paszport katastralny. Później właściciel znalazł opuszczoną łąkę w pobliżu domu. Na nim wyrwał pnie i złamał ogród. Okazuje się, że jeśli zacznie kultywować, to niezamieszkany obszar może podlegać procedurze rejestracji w ramach amortyzacji daczy. W rzeczywistości okazało się, że nie można tego zrobić.

Ale co, jeśli ziemia naprawdę nie należy do nikogo? Może być zalegalizowany, ale nie w ramach programu amnestii. Chodzi o to, że podczas rejestracji obszaru lądowego jest dokonywany paszport katastralny. Wskazuje dokładne granice własności właściciela. Jeśli chce je rozszerzyć, będzie musiał przejść tę samą procedurę, ale tylko w płatnym zamówieniu.

Błąd nr 3: braki w przygotowywaniu dokumentów

Rejestracja praw do ziemi jest bardzo utrudniona z powodu niedociągnięć, które powstają, gdy przygotowywany jest pakiet dokumentów. Często właściciele ziemscy otrzymują książeczki ogrodnicze i zaświadczenie o zapłacie podatku państwowego. Oczywiście dobrze, że te dokumenty znajdują się w rękach właścicieli, ale nie dowodzą istnienia praw do strony.

Jeśli nie ma żadnych innych dokumentów od rezydenta, to wspomniane wyżej dokumenty mogą być wykorzystane jako dowód do ustalenia faktu własności.

Jednak w takiej sytuacji jedynie decyzja sądowa może być dokumentem prawnym. Sąd musi wyrazić zgodę - i dopiero wtedy właściciel gruntu będzie mógł zarejestrować ziemię.Innym popularnym problemem z pragnieniem, aby przejść przez proces amnestii jest obecność uzupełnień, poprawek i usterek technicznych w dokumentach. W większości przypadków uniknąć błędów poprawnie zinterpretować otrzymane dane, jednak tego Wynajmującego odmówiono przejścia uproszczone procedury.

Nowe zmiany

Aby nie doznać bałaganu podczas przechodzenia przez tę procedurę prawną, należy stale monitorować zmiany wprowadzone w obowiązującym prawodawstwie. Niedawno nie było potrzeby przedstawiania paszportu katastralnego przy rejestracji ziemi. Zamiast tego dokumentu, Rosreestr otrzymuje oświadczenie o wprowadzeniu informacji na temat strony. W tej sytuacji wszystkie dane są szybko odbierane przez rejestratorów, a sprzedawca nie musi wydawać pieniędzy ani gromadzić dokumentów.

Ponadto państwo martwi się wygodą rejestracji praw własności. Teraz paczki dokumentów nie można przywieźć osobiście, ale wysłać zwykłą pocztą. W tym celu należy zamówić przesyłkę o deklarowanej wartości wraz z opisem załączonych dokumentów.
Ponadto uproszczono system uzyskiwania informacji o witrynie. Na stronie internetowej Rosreestr możesz zostawić bezpłatną prośbę o dane. Aby uzyskać informacje wystarczy wpisać numer katastralny strony.

Wniosek

Błędy popełnione podczas przejścia amnestii daczy poważnie utrudniają proces rejestracji prawa własności do strony. Główna część błędów dotyczy dostarczenia nieprawidłowej listy dokumentów i niezrozumienia sposobu funkcjonowania tego procesu. To zmusza właściciela do spędzają więcej czasu na legalizację ziemi, a czasami musi zapłacić struktur państwowych ze względu na konieczność pozostawienia wniosku o wydanie świadectw.

Co łączy amsterdamię daczy i zezwolenie na budowę daczy? I bardzo wiele wspólnego! To jest to prawo, które pomoże ci uzyskać pozwolenie!

W dani amnestii możesz pobrać pustą deklarację tutaj. Aby to zrobić, będziesz musiał przewinąć do środka i znaleźć link do próbki w artykule.

Przeczytałem artykuł i trochę oszołomiony. My także, po usłyszeniu o amnestii, zdecydowaliśmy się zalegalizować witrynę daczy matki. I byli gotowi ponieść pewne koszty rejestracji. Zaadresowałem w odpowiednich urzędach. Tam zostaliśmy poproszeni - czy istnieje dokument, który został wydany, gdy strona została odebrana (to było w latach 70.)? U nas wszystko było i jak nam powiedziano, nie trzeba robić nic więcej! Ziemia jest już w twojej posiadłości. Uspokoiliśmy się. Ale przeczytałem, że nadal trzeba zrobić ozdoby. I jak teraz?

Więc my również wpadliśmy w "pułapkę" z amnestią daczy. Mój mąż odziedziczył dom. Stara zasada, ale zdecydowali, że wzmocnimy i będziemy normalni. Zrobiliśmy kolejny dodatek. Wygląda na to, że nie zbudowano czegoś. Ale w rezultacie nie podlegamy amnestii. Tylko przez sąd zalegalizować. Powiedział, że nieautoryzowana konstrukcja, chociaż istnieje dodatek, który jest mały. Więc bądź ostrożny!Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top