Jak umieścić lub zmienić hasło w sieci Wi-Fi routera

Jak umieścić lub zmienić hasło w sieci Wi-Fi routera

Cześć wszystkim! Jeśli masz potrzebę wprowadzenia lub zmiany hasła w sieci Wi-Fi routera - zróbmy to razem. Często w sieci pojawiają się pytania o zmianę hasła Wi-Fi, jakie hasło wybrać i po co to robić? Hasło nie jest w ogóle konieczne, ale istnieje ryzyko "dystrybucji" Internetu do sąsiadów, którzy nie mają własnego routera. Ale poważnie, są chwile, kiedy ludzie korzystają z Internetu przez miesiąc dla sąsiada i nie może zrozumieć, dlaczego ma tak słabe połączenie internetowe i ile urządzeń jest podłączonych do jego routera Wi-Fi. Porozmawiamy o tym i wielu innych rzeczach dzisiaj.Najpierw rozważ TP-LINK WR741ND; TL-WR841ND; TL-WR740N; TL-WR340GD, a po ASUS RT-G32; RT-N10; RT-N12; RT-N13U i RT-N15.

Wybierz hasło w sieci Wi-Fi.

Kilka słów, które chciałbym powiedzieć o tym, jakie powinno być hasło. No cóż, oczywiście nie 12345 czy coś takiego. Hasło nie powinno zawierać:

Dla wygody wprowadzania hasła na tych urządzeniach, lepiej nie używać symboli (% #. @ $ ), hasło stanie się mniej bezpieczne, ale o wiele wygodniejsze. W przypadku hasła lepiej nie używać konkretnego słowa, ale losowej kombinacji liter i cyfr. Na przykład G2f9L4s7H5q1.

Ustawiamy hasło dla sieci Wi-Fi routera.

Ustawienie lub zmiana hasła na różnych modelach routerów odbywa się zgodnie z jedną zasadą, nawet jeśli mogą się różnić w interfejsie. Jak ustawić hasło dla Wi-Fi, pokażę przykład urządzeń sieciowych od firmy TP-Link i ASUS. Aby zmienić hasło Wi-Fi, musisz wprowadzić ustawienia routera.

TP-LINK. W panelu sterowania TP-LINK kliknij kartę "Bezprzewodowe" i przejdź do "Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej".

Jak umieścić lub zmienić hasło w sieci Wi-Fi routera


Na otwartej stronie, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wybór ochrony za pomocą klucza publicznego WPA-PSK / WPA2-PSK. Do tej pory jest to najbardziej niezawodny rodzaj zabezpieczeń sieci bezprzewodowych. Również tutaj musisz wybrać wersję szyfrowania. Zalecam zainstalowanie "Automatic". Tak więc (w zależności od możliwości i żądania stacji bezprzewodowej) jedna z opcji autoryzacji zostanie automatycznie wybrana. WPA-PSK (klucz wspólny WPA) lub WPA2-PSK 2 (klucz wspólny WPA2). Szyfrowanie jest dostępne w TKIP lub AES, ale ja osobiście włączam go również w tryb automatyczny.

Pozostaje dodać hasło, które wymyśliliśmy (powinno składać się z co najmniej 8 znaków) i kliknąć przycisk "Zapisz". Następnie router powiadomi Cię o konieczności ponownego uruchomienia. Kliknij przycisk "OK". Twoja nowa sieć bezprzewodowa ma teraz nowe hasło. Nie zapomnij zarejestrować go w podłączonych urządzeniach cyfrowych (tablet, laptop, Smart TV), w przeciwnym razie nie uzyskają dostępu do bezprzewodowego Internetu.

Jak umieścić lub zmienić hasło w sieci Wi-Fi routera

Podaj nazwę swojej sieci Wi-Fi i ustaw "Ukryj identyfikator SSID" na "Nie". Zalecam umieszczenie "Szyfrowania WPA" w pozycji TKIP + AES, ale możesz użyć jednej z sugerowanych metod osobno. Pozostaje wprowadzić hasło w polu "WPA Pre-Shared Key" składającym się z co najmniej 8 znaków. Nie zapomnij kliknąć przycisku "Zastosuj". Po ustawieniu hasła dla Wi-Fi musisz je zarejestrować na wszystkich podłączonych urządzeniach (Netbook, Smartphone.) Do sieci bezprzewodowej.

Jeśli masz słaby sygnał Wi-Fi, zalecam wykonanie diagnostyki sieci w inSSIDer. To wszystko na dziś. Jak dotąd!

Jeśli znajdziesz błąd, wybierz fragment tekstu i naciśnij Ctrl + Enter.

Wszystko wydaje się jasne i zrozumiałe, ale wciąż mam pytania. Ale wciąż się nie dowiem, nawet nie zacznę niczego zmieniać. Sednem problemu jest stworzenie bezpiecznego domu WI-FI. Po zmianie hasła na routerze zawsze będziesz musiał go wprowadzić podczas łączenia się z siecią? Na wszystkich komputerach? Na laptopie? Na tabletach? Moje pytania najprawdopodobniej wydają się wam głupie. Ale wybacz mi moją ignorancję w tej dziedzinie.

P.S. Wciąż polecam używanie hasła. Z pewnością nie jest to panaceum, ale chroni sieć bezprzewodową.

Kiedy router był podłączony, poprosiłem pracowników o podanie hasła, ale najwyraźniej go zignorowali, a mój wifa, naturalnie, był używany przez wszystkich, którzy nie są leniwi. Zakładam to na twoje polecenia, ale jeśli sam o tym zapominam, co mam zrobić? Czy istnieje sposób na przywrócenie go samodzielnie? A jak sprawdzić, czy ustawienie hasła powiodło się, a router został zamknięty od innych użytkowników?

Emma: Zapisz, żebyś tego nie zapomniał. Jeśli zapomnisz, możesz zresetować oprogramowanie lub sprzęt za pomocą interfejsu lub przycisku "Resetuj". Co może zapobiec pomyślnemu ustawieniu hasła?Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top