Jak to zrobić - jak nauczyć dziecko wymawiać litery

Dorastając, dziecko uczy się coraz więcej umiejętności dorosłych. Jedną z tych umiejętności jest mowa. Jest to prawidłowa mowa, która mówi innym, że twoje dziecko dorasta. Jak nauczyć dziecko wymawiać litery? Dlaczego dziecko nie wymawia litery P? W jakim wieku dziecko powinno poprawnie mówić wszystkie litery?Ponownie powtarzam: dla każdego dziecka, wieku, w którym będzie on mówił poprawnie, a także mówić w ogóle - wartość jest indywidualna. Tutaj rola i temperament dziecka, a następnie, ile osób się z nim komunikuje. I w rzeczywistości dokładnie, w jaki sposób się z nim komunikują. Czy dziecko rozwija aparat mowy? Oczywiście, istnieją wrodzone patologie lub konsekwencje urazów, które nie pozwalają dziecku mówić poprawnie, jeśli masz takie problemy, to zanim to zrobisz, musisz skonsultować się z lekarzem.
Możesz powiedzieć tylko jedną rzecz na raz, gdy dziecko idzie do szkoły, powinien umieć wymówić wszystkie litery. Jeśli twoja pierwsza równiarka nie wymawia niektórych liter - nie zniechęcaj się - to jest naprawialna sprawa. Jest tylko jeden sposób na rozwinięcie mowy i wiele powodów do jej wdrożenia.

Aby wszystkie listy od dzieci dostać prawo, konieczne jest, aby jej urządzenie artykulacja została opracowana wystarczy: mięśnie języka, podniebienia, warg, ich elastyczności i mobilności, a także ustawić prawidłowy oddech podczas mówienia. Ważną rolę odgrywa także to, czy Twoje dziecko słyszy poprawnie wypowiadane słowa. Na przykład, mój syn mówił zupełnie jak w domu, ale gdy zaczął się zatrzymać z opiekunką (bardzo dobre i dobre babulechka, ale w tym wieku), to szybko się pogorszyła - podniósł z niania mowy przeszkodę (wymamrotała trochę i zmiękczają słowo).


Od najmłodszych lat rozmawiaj ze swoim dzieckiem, aby zobaczył twoją artykulację. Początkowo dziecko nauczy się wymawiać samogłoski, następnie spółgłoski - dźwięczne, a po głuchych i syczenie. Starsze dzieci, czasami, muszą wyjaśnić, które litery są w słowie, aby zaczęły prawidłowo wymawiać słowo. Kilka przykładów, jak zabawny dzieciak wypacza słowa: guzki - cycki, hipopotam - Komputer bogonot - putyutek później putyuter klawiszowe - klatura, zamarł - zamolz.
Jeśli dziecko nie wymówienie kilku dźwięków, starają się opanować pierwsze te, które są łatwiejsze - samogłoski (zamolz-zamorz-zamarzł), dźwięczne spółgłoski, a potem „S-pociąg” syczący zaczynające się od „W”, a następnie „p” i po spółgłoskach głuchych. Ćwiczenia mogą być bardzo różne.
kolejne zdjęcia można kliknąć. Kliknij zdjęcie, aby rozwinąć.

Możesz grać w "powtarzanie" po prostu powtarzając sylaby, wyolbrzymiając artykulację lub w trybie cichym. Można i powinno być w grze, aby rozwijać umiejętności motorycznych rąk - do formowania ciasta, plasteliny lub sznurka coś (na przykład duże paciorki na sznurku, sznurka shnurovochki) podczas powtarzając wiersze lub twistery język, w którym badane są dźwięki.

Obowiązkowa jest gimnastyka oddechowa i gimnastyka ustna.

Jak to zrobić - jak nauczyć dziecko wymawiać litery

Jak uczyć się angielskich słówPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top