Jak szukać grzybów

W kampanii na grzyby nie chodzi oczywiście o wynik, ale o proces: ciepłe powietrze, śpiew ptaków i niezapomniane zapachy letniego i jesiennego lasu. Ale jeśli nigdy nie lubiłeś błąkać się z koszem w lesie i wychodzić bez niczego, najprawdopodobniej popełniłeś błąd w przygotowaniu. Do tego sezonu, aby nie przegapić wszystkich pysznych, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.Odkryj trasę

Wybierz, gdzie pójdziesz na grzyby, musisz z góry. Nazywa się to wstępną rewizją, kiedy przyjeżdżasz do lasu specjalnie na eksplorację, aby zobaczyć, gdzie mogą znajdować się grzyby. To prawda, że ​​aby zrozumieć, czy warto wracać na polanę w sezonie, to tylko dobrze, bardzo doświadczeni zbieracze grzybów.

Dlatego najlepszym wstępnym wyszukiwaniem jest słowo ustne. Nawet lekcje historii naturalnej w szkole, wszyscy pamiętają, że jemy owoce z grzybów i rosną na grzybni (grzybni), a ziemia pokrywa kilka metrów kwadratowych. Logiczne jest, że z roku na rok kolekcja powinna być wysyłana do tych samych udanych miejsc. Jeśli nie masz takich lokalizacji, poproś o radę tych, którzy lubią grzyby.

Jak szukać grzybów

Wstawanie wcześnie

Tak więc, deszcze minęły, na termometrze nadal jest dobry "plus", nadszedł czas, aby przejść do lasu. W kampanii na grzyby trzeba wstać bardzo wcześnie z kilku powodów.

Po pierwsze, spacerowanie po lesie w ekwipunku grzybowym jest lepsze przed upałem. Po drugie, grzyby lśniące rosą są lepiej widoczne w trawie i liściach. Po trzecie, na popularnych miejscach lepiej iść na czele, że do przyjazdu przez grzyby nie są pozostawiony samemu sobie nogi.

Sprzęt do gotowania

Buty powinny być dobre. Podeszwa powinna być ciasna, abyś nie mógł się bać ostrych węzłów. Trampki do biegania, z membranami, kratkami i wentylacją, bardzo szybko opuszczą wilgoć, jeśli padało lub poranna rosa nie miała czasu wyschnąć.

Nakrycia głowy należy zabrać ze sobą, ponieważ jest to ważna zasada przechodzenia przez las. Reszta odzieży dobierana jest zgodnie z pogodą i sytuacją. Im lepiej zamykasz ciało, tym mniej czekasz na spotkania z owadami, ostrymi gałęziami i innymi przyjemnościami natury.

Przynieś nóż do cięcia grzybów. Nawiasem mówiąc, nie trzeba ich odcinać, aby nie uszkodzić grzybni. Po prostu jest to wygodniejsze: nie złamiesz nogi ani stopy przypadkowo i nie zepsujesz grzyba.

Do zdobycia kija potrzebny będzie kolejny nóż. Poważnie, jeśli nie przejdziesz przez las, a mianowicie poszukać grzybów, będziesz musiał użyć patyka, aby zgarnąć liście, nie za każdym razem pochylając się do ziemi. Jeśli nie chcesz treningu z pochyłościami, będziesz musiał chodzić, jak Gandalf, z magicznym personelem.

Woda powinna być pobierana więcej i nie zapominaj o tym, stale monitoruj przepływ płynu do organizmu, jeśli nie chcesz płacić za spacer z bólem głowy spowodowanym odwodnieniem.Jak szukać grzybów

I weź koszyk, aby zbierać grzyby. Dlaczego kosz, kosz lub inne ręcznie robione? Aby nie zgniatać i nie łamać grzybów, co koniecznie musi się zdarzyć podczas korzystania z paczek lub plecaków. Wiadra i plastikowe pojemniki zamkną dostęp powietrza, co wpłynie również na jakość zebranych grzybów. A jeśli już masz kij, to musi być kosz: możesz zrobić wspaniałe zdjęcie zebranych.

System wyszukiwania

Niewiarygodnie, ale fakt: możesz szukać grzybów metodą naukowo bezpieczną. Zebrał dane i ustrukturyzował je w systemie AI Semenova w czasach radzieckich. Jak działać, gdy właśnie wszedłeś do lasu?

Zależy od rodzaju lasu, do którego przyszedłeś. Jeśli jesteś wśród drzew specjalnie posadzonych przez człowieka, wtedy trasa będzie przebiegać zgodnie ze schematem "grzebienia", kiedy będziesz mógł poruszać się po równych rzędach pni i nie przekroczyć jednego metra powierzchni.

Jak szukać grzybów

Bardziej złożony wariant nazywa się "grzebieniem z półką", ale na ziemi mało prawdopodobne jest dokładne sprawdzenie drogi do drzewa, więc po prostu weź tę zasadę do służby.

Jak szukać grzybów

Innym sposobem wyszukiwania jest fala lub zygzak. Idziemy tak, jeśli las jest przezroczysty, to znaczy, że jest kilka drzew.

Jak szukać grzybów

Podczas przeglądania skraju lasu w sąsiedztwie łąki, stosować zasadę o naciągniętej sprężyny do wglądu obszar wokół każdego drzewa.

Jak szukać grzybów

Zacznij czesać za pomocą metody zygzakowej. Nie spieszymy się, lubimy przyrodę, nie szukamy pierwszego kapelusza. Wolniej, jeszcze wolniej, krok po kroku - zobaczysz duży obszar i będziesz mógł zauważyć grzyby.

Jak szukać grzybów

Znalazłeś pierwszy? Świetnie. Połóż dowolną latarnię (kij lub kosz) w miejscu, w którym znalazłeś grzyba, i zacznij poruszać się po spirali wokół niego.

Jak szukać grzybów

Wybierz, czy spirala będzie się kręciła, czy odwracała, lub lepiej wybrać trasę na dwa sposoby, aby zwiększyć szanse na udane wyszukiwanie.

Jak szukać grzybów

Jeśli podróżujesz nie sam (a dla grzybów sam się nudzisz), to połącz metody. Podczas gdy jeden bada drzewa na krawędzi, inna osoba podąża tym samym kursem, ale wzdłuż zygzakowatej ścieżki i nieco dalej w las.

Jak szukać grzybów

Świeże grzyby nie potrwają długo. Rurkowaty (oleisty, biały i podberyozoviki) w lodówce będzie trwać przez trzy dni, płytkowy (grzyby, kurki, miód-agarics) - na dzień lub dwa więcej. Następnie - do recyklingu.

Ale nawet podczas tych kilku dni stracisz część grzybów, jeśli je zachowasz. Jeśli nie jest możliwe natychmiastowe oczyszczenie i przygotowanie wszystkich zebranych, spróbuj równomiernie ułożyć grzyby w chłodnym ciemnym miejscu, aby chronić je przed pleśnią i owadami.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top