Jak stworzyć link do kotwicy na stronie html - panweb site builder

Jeśli strona Twojej witryny zawiera zbyt długi tekst, dla wygody użytkowników na samym początku zaleca się umieszczanie znaczników link na ważnych sekcjach tej strony.Takie tagi referencyjne w języku html są nazywane "kotwicą" lub kotwicą. Ale nie mylić tego terminu z terminem "kotwica". których czasami używamy, odnosząc się do tekstu hiperłącza (zobacz Jak utworzyć hiperłącze na stronie?).

Dlatego od razu wyznaczymy, że w naszym artykule etykieta odniesienia nazwiemy tylko "kotwicą" iw jakikolwiek inny sposób odmiennie.

Hiperłącza i linki kotwiczące na stronie są potrzebne nie tylko do stworzenia przyjaznej dla użytkownika nawigacji na stronie, ale również służą jako narzędzie SEO (patrz optymalizacja SEO). Jak wiadomo, w przypadku wyszukiwarek obecność wystarczającej liczby odsyłaczy na stronie jest wskaźnikiem dobrej użyteczności.Nic skomplikowanego. Ale jeszcze łatwiej jest wstawić link do kotwicy w naszym bezpłatnym budowle strony Panweb.

Zilustrujmy przykładem. Załóżmy, że masz wiersz Eugene'a Onegina na swojej stronie.

I musisz umieścić link zakotwiczenia w drugim rozdziale:

System poprosi cię o podanie nazwy kotwicy. W naszym przypadku nazwaliśmy kotwicę liczbą "2", ale można podać dowolny inny symbol:


Po potwierdzeniu nazwy kotwicy zauważysz, że w trybie edycji, przed tytułem "ROZDZIAŁ DRUGI", pojawiła się ikona kotwicy:


Po wszystkich manipulacjach nasza strona wygląda następująco:Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top