Jak sprawić, aby wymagany atrybut działał dla danych wejściowych w starszych wersjach - np

Jak sprawić, aby wymagany atrybut działał dla danych wejściowych w starszych wersjach - np

Dla każdego programisty internetowego nie ma poważniejszego problemu, jak pełna kompatybilność tego produktu z wieloma przeglądarkami. Prawdopodobnie jest to jedno z głównych zadań dobrego specjalisty: zapewnić, że jego strona jest zawsze poprawnie wyświetlana we wszystkich przeglądarkach.Wymagany. który czasami jest używany do wprowadzania, nie działa w starożytnym IE, którego po prostu nie można pozostawić w ten sposób. Emerytowani użytkownicy, którzy nadal korzystają z IE6, powinni równie dobrze współpracować z Twoją witryną, wraz z użytkownikami najnowszej wersji Google Chrome. Kto, z wyjątkiem twórców stron internetowych, może się nimi zająć.

Bolesne, o Internet Explorerze

W przypadku zwykłych przeglądarek, takich jak Firefox, Opera i Google Chrome, zadanie to jest stosunkowo łatwe. Nawet starsze wersje tych przeglądarek wyświetlają kod HTML równie dobrze, jeśli nie używają żadnych nowych technologii. Ale aby to osiągnąć w przeglądarkach rodziny Internet Explorer, wymaga to ogromnego wysiłku.

Każda wersja programu Internet Explorer ma swoją własną unikatową szarość. To, co działa w IE6, może, ponieważ nie powinno działać w IE7 i na odwrót. Tego zoo firmy Microsoft nie można było pokonać nawet w najnowszej wersji przeglądarki.Aby zrozumieć, dlaczego twórcy przeglądarek nie mogą po prostu przyjąć standardów W3C do budowania strony, nie mogę.

Dlatego jako web developer muszę działać jako "warstwa" pomiędzy kapryśnymi przeglądarkami a gośćmi wymagającymi wiedzy i rozrywki. Wspaniale jest, że twórcy stron internetowych nadal to potrafią.

Duck, jak masz pracować w starszych wersjach IE?

JS przychodzi nam z pomocą. Wcześniej nie mogłem go znieść, a teraz nie widzę żadnej innej drogi bez niego na przestrzeni "właściwej" WEB.

Nie wymyśliłem rozwiązania poniżej, ale wziąłem je z burżuazyjnego bloga. Ponieważ jestem chciwy, a blog jest burżuazyjny, nie będę się z nim łączył.

Dla wszystkich będziemy mieli funkcję fnCheckFields (). Umieść kod JS w swojej witrynie:

Zazwyczaj zaleca się umieszczenie go pomiędzy znacznikami html HEAD na początku strony, ale polecam umieszczenie go na samym dole strony przed zamykającym tagiem BODY. W związku z tym JS ma mniejszy wpływ na szybkość ładowania strony.

Okno wprowadzania, w którym należy wprowadzić wymagany parametr, w języku html powinno wyglądać tak:

Ten skrypt działa bardzo prosto: po kliknięciu przycisku Wyślij. skrypt sprawdza wszystkie argumenty dla wymaganego parametru, a jeśli go znajdzie, to odpowiednio przyjrzy się wprowadzonej wartości tego pola. Jeśli nic nie zostanie wpisane w takim wpisie, wyświetlone zostanie okno ostrzeżenia dotyczące potrzeby wprowadzenia. Dane nie są wysyłane w dowolnym miejscu.

Jest również niezwykłe, że jeśli masz normalną przeglądarkę, która już nauczyła się rozumieć ten parametr zgodnie z oczekiwaniami, takie okno ostrzegawcze nie pojawi się i będą działać standardowe narzędzia do przetwarzania wymaganego parametru dla twojej przeglądarki.Poprzedni

Następna

Top Top