Jak się zachować w lesie - wszystko o grzybach, jagodach, ziołach

Jadąc do lasu na spacer lub zbierając jagody, grzyby lub zioła, zawsze pamiętaj, że będziesz odwiedzał mieszkańców lasu. Co do twojego mieszkania, to jest twój dom, a dla zwierząt, ptaków, gadów, owadów, a nawet drzew z trawą w lesie, to jest ich dom. Dorastali tutaj i żyją, są tu mistrzami, a ty je odwiedzasz. Warto zachowywać się w lesie jako gość. Jeśli jesteś kulturalną osobą, to jesteś mile widziany wszędzie jako dobry gość. Jeśli nie wiesz, jak zachowywać się jak gość, nie będziesz nigdzie mile widziany, nawet w lesie.Nawiasem mówiąc, jeśli ktoś wierzy w trochę sił nieziemskich, trzeba pamiętać o tych mitycznych i baśniowych mieszkańców leśnych jako lesovichki, gobliny, pedał itp, no i oczywiście mój ojciec sam las. Trzymają utwór lasu - w swoim domu i obdarza tych, którzy zachowują się szacunkiem w stronę lasu, a nie karać gości leśnych kulturalnych. (Myślisz, że przypadkiem uderzyłeś gałązką w twarz lub przestałeś się martwić.)

Spaceruj po lesie starannie

Tak więc przyjechaliśmy odwiedzić, co jest jedną z głównych zasad wizyty - to prawda, nie dotykaj niczego (bez pozwolenia), nie zmieniaj, nie rób przerwy, generalnie nie ustanawiaj własnego zamówienia.

Las jest integralnym żywym organizmem, wszystko w nim jest połączone i nie wymaga żadnego działania ani pomocy z zewnątrz. Żył tak wiele dziesiątek lub setek lat przed tobą, a także będzie żył wieleset lat po tobie. Las nie potrzebuje twojej pomocy ani interwencji.

Spójrz na każdym pniu lub kopiec w lesie, spojrzeć na trawie i przyzwyczaić się do pni drzew - wszędzie pełne życia, rosną wszelkiego rodzaju ziół, mchów, porostów, grzybów i pleśni, należy uruchomić różne owady - życie w lesie jest bogate i nasycone, nawet jeśli nie jest widoczna na pierwszy rzut oka.

Spaceruj ostrożnie przez las. Staraj się nie stąpać po wybojach, krzakach, gałęziach drzew - nie bądź zbyt leniwy i nie krocz za nimi. Bardzo zgniły kikut może być domem dla wielu owadów, w dziuplach i dziurach pod nimi często żyją leśne gryzonie, węże i żaby. Nie chodź po nich, kop go ani nie łam ich.

Nie łamać gałęzi i gałązek przeszkadzających w przejściu, delikatnie je zginać bez zerwania, próbować przeciskać się między nimi lub całkowicie ominąć zarośnięty obszar. Jeśli po drodze jest pochylone młode drzewo, czołgaj się pod nim lub delikatnie nadepnij, nie zginaj go mocno ani nie stawaj stopą na ziemi. Za kilka dziesięcioleci stanie się silny i duży, zastępując stare i martwe drzewo, które stoi obok niego.Staraj się nie spinalizować mchu, chodzić po nim starannie, wchodząc na całą podeszwę butów. Jeśli przypadkowo podniesiesz część mchu podłogowego, nie bądź zbyt leniwy i wyprostuj zakłócony obszar.

Nie upuszczaj ani nie przesuwaj suchych drzew (martwe drewno). Nie jest to konieczne i nie jest bezpieczne dla Ciebie i Twoich towarzyszy podróży. Lepiej jest ominąć takie drzewa.

Zachowaj ciszę

Spacerując po lesie, ciesz się ciszą, szelestem liści, śpiewem ptaków. W dzisiejszych czasach, zwłaszcza w mieście, nie ma cichych miejsc, wszędzie panuje ciągły hałas i szum miasta. Spacer po cichym lesie jest bardzo przyjemny i szczególnie przydatny dla naszego układu nerwowego przytłoczonego współczesnym życiem.

Nie krzycz w lesie, nie rób hałasu i nie chlub się. Ostre, głośne i nieznane dźwięki bardzo przestraszyć mieszkańców lasu. Niezwykłe dźwięki dla nich - dużo stresu, silnie wpływają na ich zdrowie i zachowanie. Nie ingeruj w życie lasu. Im ciszej będziesz się zachowywać w lesie, tym lepiej dla wszystkich.

Nie zabieraj ze sobą do lasu i nie dołączaj muzyki lub radia. Jeśli lubisz chodzić po lesie z muzyką, posłuchaj go w słuchawkach.

Proszę, nie lektykuj

Ostatnio śmieci stały się prawdziwą plagą lasu. Wszystkie rodzaje butelek, puszek, torebek, paczek papierosów leżą wszędzie w lasach. Dasha w odległej pustyni syberyjskich lasów dla wielu setek kilometrów od najbliższej miejscowości można potknąć rzucone tu i tam śmieci.

Świnia! A ci, którzy wyrzucali tam te śmieci, prawdziwe świnie i w żaden inny sposób nie mogą ich nazwać. Te źli ludzie nie mogą zrozumieć, że las nie jest śmieci, drewno, nie jest miastem, w którym będzie działać po swinish woźnego. Nie rozumieją, że większość śmieci, które rzucili w las, nigdzie nie pójdzie, bo las nie może go przetworzyć, ponieważ wykonany jest z praktycznie nieodpornych materiałów.

Proszę nie wyrzucać śmieci do lasu! Wszystko, co przyniosłeś ze sobą do lasu, odbierz. Jeśli zdecydujesz się jeść w lesie, zbierać po posiłku wszyscy Owijarki, torby, a nawet usuwania jaj i zabrał ze sobą, rzucać się w koszu.

Jeśli kochasz, aby przejść do konkretnej lesie i nie są obojętni na jego życiu, to nie będzie trudne do zbierania śmieci znaleziono tam i zrobić to za lasem. Komentuj tych, którzy zaśmiecają się w lesie. Pisz i zawieś tabletki "Zabronione jest zaśmiecanie w lesie!" Na wszystkich wejściach do lasu.

Niestety, nie można pozbyć się świńskiego podejścia do lasu i braku kultury. Ale razem możemy sprawić, że nasze lasy będą czystsze.

Las, to nasze bogactwo. Jeśli traktujesz go dobrze, da wszystkim bogaty zbiór grzybów i jagód, cudowny nastrój i spokój ducha. Las jest łatwą i dużą częścią ekosystemu naszej planety. Zajmij się tym, szanuj i odwiedzaj. Dobrzy goście są zawsze mile widziani.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top