Jak rozmieścić łączniki

W ostatnim artykule omówiłem sposób automatycznego dzielenia wyrazów na cały dokument. Jednak ta sytuacja może się okazać. Edytujesz tekst. Kilka słów od końca linii wpaść w środku linii (czyli przeniesienie ich pozbyć), niektóre - wręcz przeciwnie - od linii środkowej stanąć w końcu, a następnie przenieść je tam. W trybie automatycznego dzielenia wyrazów program nie jest zainteresowany Twoją opinią, w którym miejscu umieścić znak przeniesienia w słowie. I musisz mieć pewne słowo, powiedzmy, "krowa", tylko "ko-rova" została przeniesiona, a nie "Kor-va". W takim przypadku pomocna będzie funkcja transferu miękkiego.Aby lepiej pokazać, co robisz, przejdź do karty Strona główna i znajdź na niej blok polecenia Akapit. Kliknij przycisk "Pokaż wszystkie znaki".Za pomocą klawiszy skrótów można wyświetlać znaki niedrukowalne. Naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl + Shift + * (klawiszem * jest klawisz o numerze 8). W tekście pojawią się niedrukowalne znaki.

Umieść kursor w miejscu w słowie, w którym chcesz ustawić przesunięcie miękkie. Naciśnij Ctrl + DEFIS

W tym miejscu pojawi się znak "miękki transfer"

Ściśle mówiąc, wszystko. Podczas gdy moja "krowa" stanie na linii, będzie wyglądać jak zwykłe słowo. Ale gdy tylko "krowa" dojdzie do końca linii, transfer pojawi się dokładnie w miejscu, w którym zainstalowałem miękki transfer.

Nie zapomnij wyłączyć niedrukowalnych znaków. Można to zrobić ponownie na dwa sposoby. Kliknij ponownie przycisk "Pokaż wszystkie znaki" lub ponownie naciśnij kombinację klawiszy Ctrl + Shift + *Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top