Jak rozmawiać z policjantami na drogach Ukrainy - jak rozmawiać z policjantami - komunikacja z gai

Wszyscy, którzy podróżują latem na Krymie samochodem. zderzył się z inspektorami GAI Ukrainy. I bardzo niewiele osób pozostało nie ukaranych, ale tylko bez pokwitowania. Wielu, obawiając się pozbawienia praw w obcym państwie, zapewniło inspektorom nieosiągalne kwoty według rosyjskich standardów. Chociaż oficjalne grzywny na Ukrainie są znacznie niższe niż nasze. I w przypadku wielu przestępstw, dla których prawa w Rosji są pozbawione, na Ukrainie wpisuje się tylko grzywnę (na przykład za przekroczenie solidnej linii). Więc dlaczego nasi rodacy, tak umiejętnie omijając prawo we własnym kraju, Ukraina nagle zaczynają się zgodzić z każdym żądaniem zaprzestania inspektorów, którzy następnie osobiście do rąk dają ogromne ilości tzw porządku. Wielu powie: „Oni nie są tak łatwo opuścić.” Rzeczywiście, sezon turystyczny trwa 3-4 miesięcy, a inspektor musi znaleźć czas, aby zarobić na cały rok ze względu na bogatych „Moskali”. Logika jest jasna.Po zatrzymaniu może pojawić się taki dialog:

Inspektor: przekraczając ciebie, 20 km.

Ty: Tak, mam, nie kłócę się.

I. Daj spokój, wszystko będzie dobrze.

Przekazujesz inspektorowi samochód lub skrzynię postu stacjonarnego. Będzie więcej inspektorów, którzy z przyjemnością dołączą do gry "Spank for money".I. Dobrze 400 hrywien, wypiszemy? - i patrzy na ciebie pytająco. Dla odniesienia: 400 hrywien to około 1000 rubli.

Ty: Tak, zapisz to.

I. Więc wypisz? - i to pytanie z różnymi intonacjami będzie im powtarzane jeszcze kilka razy, a on nie spieszy się, by wziąć pióro.

W każdym razie twoim zadaniem jest naleganie na zniesienie kary.

Następnie są opcje rozwiązania konfliktu.

I. Czy masz hrywny, czy jeszcze się nie zmieniłeś? Możemy wziąć ruble.

A bank nie jest jeszcze otwarty (już zamknięty). Jak zapłacisz?

200 hrywien, prawda?

To idzie, - odpowiadasz - zapisz to.

Twoim zadaniem jest zadawanie pytań inspektorowi w celu oficjalnego zniesienia kary. Spory mogą trwać długo, inni pracownicy zaczną cię naciskać, zmniejszając kwotę grzywny. Faktem jest, że każda pisemna kara, którą możesz bezpiecznie wyrzucić natychmiast. Nikt nigdy nie zobaczy, czy zapłaciłeś, jeśli jesteś obywatelem innego państwa. Ukraińscy policjanci bezwzględnie nie muszą się z tobą martwić bez niczego, bez osobistych korzyści i tracić czasu na formalne pisanie oficjalnych grzywn. Dlatego zaczynają przerażać nieistniejącymi sankcjami. Aby było łatwiej wydawać osobiście inspektorowi. Ten sam system działa w przypadku przestępstwa polegającego na zniesieniu praw. Pozbawienie praw podmiotowi innego państwa nie jest tak prostą procedurą. Dlatego Twoim zadaniem jest naleganie na oficjalną dokumentację swoich przestępstw w zrelaksowany sposób. Po 15-20 minutach takiego dialogu zostaniesz zwolniony w 99% przypadków. Nic nie przejmuj i czas do stracenia, gdy mijają dziesiątki potencjalnych ofiar, inspektor nie chce.

Jak uniknąć kary:

- Zawsze i we wszystkich przypadkach nalegaj na oficjalną dokumentację swojego wykroczenia.

- Spokojny, przyjazny ton rozmowy, bez chamstwa i zniewag.

- Znajomość zasad ruchu drogowego i kar pieniężnych na Ukrainie.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top