Jak radzić sobie z lenistwem

Jak radzić sobie z lenistwem

Zanim przystąpisz do walki z lenistwem, musisz zrozumieć, z czym, właściwie, będziesz walczyć? Lenistwo jest genetycznie zaprogramowanym stanem, rodzajem urządzenia zabezpieczającego, które zapobiega paleniu się w pracy bez śladu.

Są ludzie, którzy są pozbawieni ochrony - pracują bez wytchnienia przez całe życie (z reguły krótki lub krótszy niż mógłby być), nie wie, co to wakacje i weekendy. Prowadząc takie życie, człowiek nieuchronnie gromadzi się stresu i napięcia, co prowadzi do rozwoju wielu chorób. Na drugim biegunie - przesadzone lenistwo, która staje się częścią człowieka i przenika do wszystkich dziedzin działalności człowieka. Dostając takiego towarzysza, tęskni za wieloma interesującymi możliwościami, osiągnięciami i spowalnia swój własny rozwój. Prawda, jak zawsze, w środku, a dziś będziemy dowiedzieć się, jak radzić sobie z lenistwa i czy to zrobić?Chłopaki, żyjmy przyjaźnie

Jeśli przyjrzysz psychologię leniwy i słuchać ekspertów, okazuje się, że lenistwo jest bezużyteczny walczyć - ona chroni przed wypaleniem i będzie chronić, a może ty sam dobrze wybić moc w trakcie walki i wpaść w depresję na że nie poradzą sobie z zadaniem. Zamiast tego proponujemy przeanalizować swoje lenistwo i znaleźć sposób, aby się z nią zaprzyjaźnić. Najczęstsze przypadki, gdy dana osoba jest leniwy, aby coś zrobić:

Brak motywacji. Często zbyt lenistwo znajduje dziury w niezdarnie stworzonej motywacji i osiedla się w umyśle osoby, ingerując w pracę. Tutaj pomogą ci materiały na temat tego, jak stworzyć skuteczną motywację, dobre, na ten temat napisano wiele książek i artykułów. Małe sztuczki, które możesz zacząć używać teraz nazywa się „Konsolidacja”: jeśli jesteś zbyt leniwy, na przykład, zacząć robić projekt lub pisząc pracę semestralną, wyobrazić sobie następny krok - udało Ci oddać projekt i dostać premię, czyli jak obronić kurs i uzyskać doskonały wynik . Ale nie zostań tutaj, idź dalej - co jest powyżej pochwały i nagród?

Alarm. Lenistwo pojawia się również jako sygnał ostrzegawczy, że osoba przepracowuje i przyjmuje więcej, niż może zrobić. Standardowy wzorzec "zachowania" ciała, który jest znany każdemu pracoholikowi: na początku staje się zbyt leniwy, aby zrobić wszystko dosłownie, opuścić siły i po prostu chcieć uderzyć w sofę. Następnie, jeśli ulegasz, dzień lub kilka przechodzi w tryb bezczynności, a następnie wracasz do pracy. Jeśli przezwyciężysz to lenistwo nieludzkimi wysiłkami (przy okazji, zauważyłeś, że twoja wydajność znacznie zmalała?), Za dzień lub dwa zachorujesz. Ponieważ lenistwo jest sygnałem alarmowym, a choroba jest ciężką artylerią dla przepracowanego organizmu, którego właściciel zdecydował się nie odpoczywać w nadchodzących latach.

Jeśli przyczyną lenistwa jest pracoholizm, nadszedł czas, aby uświadomić sobie, że masz problemy lub z niewłaściwymi celami i priorytetami. lub z zarządzaniem czasem. Oba na szczęście można rozwiązać.

Obojętność. Najbardziej nieprzyjemnym rodzajem lenistwa jest lenistwo umysłu. Dzieje się tak, gdy nie podoba ci się twoja własna praca, ale jest zbyt leniwy, aby myśleć o tym, jak to zmienić, i nadal ciężko pracować nad nienawistnym miejscem. Lub gdy wszyscy wokół są bogaci, znaleźć interesujące ćwiczenia, zainwestować pieniądze z zyskiem, a ty, jak, również chcesz, ale tak leniwy, aby coś zmienić, że nadal narzekasz na pecha lub brak żył przedsiębiorczych. Nawiasem mówiąc, charakterystyczną cechą ludzi bezwładnych są ciągłe skargi na krewnych, kolegów, szefa, państwo, złe wychowanie ("gdyby moi rodzice dali mi normalne wychowanie, osiągnęłbym więcej, a więc ..."). Kiedy ludzki umysł jest pochłonięty bezwładnym lenistwem, samorozwój i zatrzymanie wzrostu zatrzymują się, co jest bardzo smutne.

Będziesz zainteresowany naszymi innymi artykułami:

  • Uzależnienie od Internetu: jak walczyć
  • Jak radzić sobie z lenistwem
    Jak radzić sobie z niezdecydowaniem
  • Jak radzić sobie z lenistwem
    Jak stymulować motywację
  • Jak wypełnić obietnicę?


Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top