Jak radzić sobie z alergiami na koty i psy, kobiety

Czy lubisz zwierzęta, ale czy wolisz unikać bliskiego kontaktu z nimi? Warto odwiedzić przyjaciela, który ma dość puszystą istotę, jak łzy zaczynają płynąć i zastawia jej nos? Alergia na zwierzętach jest dość częstym zjawiskiem. Jest możliwa i konieczna walka z tym. Dowiedz się o prostych metodach zapobiegania i leczenia.

Powszechnie uważa się, że główną przyczyną alergii na zwierzęta są ich włosy. To nie jest do końca prawdą. Naukowcy udowodnili, że reakcja alergiczna pojawia się w odpowiedzi nie na sierść, ale na białko występujące w ślinie, moczu i łupieżu zwierzęcia. Dlatego nawet "naga" lub zwierzęta o bardzo krótkich włosach mogą być niebezpieczne dla alergików.

Przeczytaj także: 5 znaków, na których można odróżnić przeziębienie od alergii

Alergię zwierzęcą najczęściej manifestują objawy takie jak katar, kichanie, przekrwienie nosa; łzawienie, swędzenie i zaczerwienienie oczu (tak zwane alergiczne zapalenie spojówek); kaszel, duszność, duszność i ataki astmy; swędzenie i zaczerwienienie skóry. W ciężkich przypadkach może dojść do wstrząsu anafilaktycznego.

Dlatego jeśli Ty lub ktoś z Twoich znajomych ma takie groźne dla życia objawy jak: silne uduszenie, przyspieszone bicie serca, obniżenie ciśnienia krwi, utrata przytomności, pilnie wezwij pogotowie!

Środki bezpieczeństwa

Oczywiście, gdy jesteś uczulony na zwierzęta, najlepiej nie mieć przyjaciół z czterema palcami w swoim domu. Jeśli kochanie już istnieje i jest członkiem rodziny, to trzeba szukać kompromisu. Adres do lekarza-alergologa. Pomoże to ocenić ryzyko i zaproponuje rozwiązania tego problemu. A że współistnienie ze zwierzęciem nie miało poważnych konsekwencji zdrowotnych, stosuj się do następujących zaleceń:

  • Unikaj bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem. Dbaj o zwierzaka, zaufaj komuś z domu.
  • Nie pozwól zwierzaka do sypialni.
  • Uważaj na czystość. Szczególnie dokładnie wyczyść dom z wełny. Sam w sobie, choć nie jest uczulający, jest głównym "nosicielem" i śliną, moczem i cząsteczkami skóry zwierzęcej.
  • Pozbądź się dywanów, grubych zasłon i innych "odpylaczy".

Jak złagodzić objawy

Zawsze przygotuj zestaw do domowego przygotowania do leczenia i profilaktyki alergicznego nieżytu nosa i spojówek.

Czytaj także: Alergia na kurz domowy: objawy i zapobieganie

Aby rozpocząć przyjmowanie leku należy na pierwszych objawów alergicznego nieżytu nosa i kontynuować aż do całkowitego złagodzenia objawów lub do końca sezonu alergii.

Pobierz, proszę czekać.

Jest szybki, tylko 2-3 sekundy.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top