Jak przygotować kota na wystawę

→ Jak przygotować kota na wystawę


Decydując się na udział w wystawach, musisz wyraźnie zdawać sobie sprawę, że zakładasz pewne istotne koszty i obowiązki.

Kiedy rośnie wystawa zwierząt, potrzebuje więcej uwagi niż zwierzątko.

Na co należy zwracać uwagę:

1. Zwierzę musi być prawidłowo uprawiane, bez wad, w rozwoju fizycznym. Aby to zrobić, potrzebujesz:
a. poprawne zbilansowane jedzenie (w tym pasza klasy super premium, takie jak Hill # 96; s, Jams, Royal Canin);


b. aktywność fizyczna;
c. codzienne uwodzenie. Pielęgnacja to opieka nad kociakiem, który polega na opiece nad włosami, oczami, uszami, pazurami i, ogólnie rzecz biorąc, za wyglądem kota. Ilość czasu poświęcanego na pielęgnację zależy od rasy kota.

2. Powinieneś zwracać uwagę na rozwój umysłowy swojego kociaka. Co oznacza: kociak nie powinien wykazywać agresji wobec ludzi, bać się ich. Na wystawie spokojna, przyjazna kotka wywołuje powszechny podziw (szczególnie dla sędziów). Kotek powinien bezpiecznie przewozić wycieczki samochodem i przenośną klatką (docenisz to podczas podróży na wystawę, szczególnie do innego miasta). Kotek powinien być bardziej lub mniej spokojny o obecność innych kotów, a nie paniki i agresji.
Jak to osiągnąć:
a. im wcześniej zaczniesz wystawiać kota, tym spokojniej będzie się zachowywać na kolejnych wystawach (to samo dotyczy podróży w klatce);
b. Zachęcaj kociaka do komunikowania się z innymi ludźmi, przynoszenia go do spokojnego towarzystwa, do krewnych;
c. znaleźć go przyjaciela do gier, lepiej, że będzie to jego brat lub siostra, czy też czysty kot spokojnego sąsiada.

3. Usługi weterynaryjne:
a. Twój kot powinien mieć stałego weterynarza, który będzie go obserwował od momentu pojawienia się;
b. szczepienie, kotek powinien być bez robaków, zaszczepionych przeciwko wirusom i chorobom skóry oraz od wścieklizny.

4. Należy zdecydować, który klub będzie twoim kociakiem. Aby to zrobić, odwiedź kilka wystaw, ponieważ twarz klubu - to jego wystawa. To wielki spektakl i show, a nie mezhdusoboychik w ciemnym kącie.

Tak więc, w pełni przygotowany, jesteś gotowy na wystawę. Twój kociak jest odpowiednio wyrośnięty, przyjazny, poddany prowokacji i znajduje się w klubie. Pierwsza wystawa najlepiej zrobić w Twoim mieście i klubie. Klub musi z wyprzedzeniem ostrzec cię przed wystawą.

Aby wziąć udział w wystawie, musisz mieć co najmniej 2 tygodnie, aby ubiegać się o udział w wystawie (kserokopię rodowodu i danych) i zapłacić opłatę wystawcy.

W klatce wystawowej należy uszyć zasłony i poduszkę, których wielkość określają organizatorzy wystawy. Standardowa klatka do ekspozycji ma następujące wymiary: szerokość 50 cm, wysokość 50 cm, głębokość 50 cm, lepiej wyszyć zasłony z nieprzejrzystego, łatwego w praniu materiału. W mojej praktyce zauważyłem, że najbardziej uniwersalnym jest niebieski kolor.

Musisz przygotować kota na wystawę.

Podstawowe zasady pielęgnacji wystaw dla wszystkich ras kotów:

1. Czysta wełna, bez zasolenia w strefie obroży i u nasady ogona, bez łupieżu, pasożytów, łysych plam i skorup.

2. Czyste uszy.

3. Oczyść jasne oczy i obszar pod oczami.

4. Oczyść zwierciadło nosa (penny), bez skórek i wydalin.

5. Jeśli zwierzę wykazuje agresję, jest nerwowe, konieczne jest przecięcie pazurów (tylko przezroczysta część pazura).

Jesteś na wystawie. Na próżność wystawy martwisz się. Twoje działania:

1. Wybierz komórkę, którą lubisz (nie przy wejściu, nie w wersji roboczej);

2. Zabierz kota, pieniądze i dokumenty i przejdź do rejestracji. Sprawdź, czy wszystkie dane dotyczące Twojego kota, danych, klasy ekspozycji zostały poprawnie podane w katalogu. Zapłać za udział w wystawie, jeśli nie zrobiłeś tego z góry lub nie potwierdziłeś zapłaty.

3. Podejmij kontrolę weterynaryjną.

4. Po kontroli weterynaryjnej i rejestracji zorganizuj swoją przestrzeń wystawową. Zamocuj zasłony, numer wystawy pod katalogiem, umieść toaletę w klatce i przygotuj kota na wystawę. Upewnij się, że kot nie wyskoczy z klatki. Porozmawiaj z kotem, pogłaskaj ją, uspokój się.

5. Staraj się nie trzymać z daleka od klatki i nie pozostawiaj kota bez opieki. Jeśli wyjdziesz, poproś sąsiadów o opiekę nad kotem.

6. Kiedy zostaniesz wezwany do egzaminu, pomóż stewardowi wyciągnąć kota z klatki, jeśli jest zdenerwowana lub wściekła, a następnie skieruj ją na egzamin (jeśli jest to dozwolone na tej wystawie).

Środki ostrożności na wystawie:

1. Doradzam dzień przed wystawą i bezpośrednio w dniach wystawy, by po konsultacji z lekarzem weterynarii rzuciły się do nosa po kropli leku "Fosprenil".

2. Traktuj komórkę roztworem dezynfekującym ("Vircon") i pozwól mu wyschnąć zanim zawiesisz zasłony.

3. Nie pozwól, aby ktokolwiek dotknął zwierzęcia, z wyjątkiem weterynarza, stewarda i eksperta.

4. Wyklucz kontakt z innymi kotami.

5. Nie podawaj kotów leków przeciwdepresyjnych, szczególnie ludzkich (w tym waleriany), reakcja może być nieprzewidywalna.

Zobacz katalog wystawy, przeczytaj regulamin wystawy i trzymaj się ich. Jeśli zauważysz błąd podczas zapisywania danych o Twoim kocie, skontaktuj się z sekretariatem, im wcześniej, tym lepiej.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy lub pytania, lepiej skontaktować się z organizatorami wystawy, niż rozwiązać samodzielnie.

Kilka słów o zajęciach z wystawy.

W zależności od wieku i pozycji klubu, twój kot na wystawie odnosi się do pewnej klasy wystawienniczej.

Klasy wystaw (w systemie WCF):

- litera. Miot kociąt od 10 tygodni do 3 miesięcy co najmniej 3 zwierząt. Oceniany jest cały miot.

- 3-6 miesięcy. - klasa kociąt (nominacja do konkursu "Best in Show" odbywa się wśród wszystkich kociąt wystawionych w tej klasie, a następnie jest wybierana bez podziału na płeć "The Best Kitten of the Exhibition").

- 6-10 miesięcy. - klasa młodych (podobna do klasy kociąt, "Najlepsze młode zwierzę z wystawy" zostało wybrane do konkursu). Wynik uzyskany w tej klasie (tylko dla kotów) można uznać tylko za jedno krycie jako "składane").

- od 10 miesięcy. - klasa otwarta. Zwierzę walczy o tytuł CAC (Kandydat na Championa) i otrzymuje ocenę rozwodu (tj. Po otrzymaniu oceny eksperta od kota nie jest niższa niż "bardzo dobra", a kot nie jest niższy niż "doskonały", zwierzę można wykorzystać w programie hodowlanym).

Gdy otrzymasz jakikolwiek tytuł, może pojawić się rywalizacja między zwierzętami tej samej rasy, płci, koloru i klasy wystawy. Na przykład kilka brytyjskich kotów o krótkich włosach otrzymuje tytuł CAC, a następnie tytuł CAC (Candidate Champion), a świetny wynik I jest przyznawany najlepszym z nich, a pozostałe są doskonałe i odpowiednio miejsca 2, 3 itd. do 5 miejsca, następujące zwierzęta otrzymują ocenę "doskonałą" bez miejsca siedzącego, wtedy wynik jest "bardzo dobry" lub "dobry" w zależności od zgodności ze standardem rasy.

Taka konkurencja jest naturalna, aw przypadku twojego zwycięstwa przyjemna.

Otrzymawszy trzy tytuły CAC od 2 różnych ekspertów na 2 różnych wystawach, Twój kot staje się mistrzem rasy w tym sezonie i otrzymuje ten tytuł na zawsze. Otrzymanie tytułu zwierzęcia Mistrz daje prawo do hodowli przez całe życie, a do nazwy zwierzęcia dodaje się przedrostek Ch. (na przykład Ch. Josefina Shaterie).

- Klasa mistrzów. Twój kot otrzymuje tytuł CACIB (mistrz międzynarodowy) od 3 różnych ekspertów w 2 różnych krajach.

- Klasa międzynarodowych mistrzów. Twój kot otrzymuje tytuł CAGCIB (świetny mistrz międzynarodowy) od 3 różnych ekspertów w 2 różnych krajach na 3 różnych wystawach.

- Klasa dużych międzynarodowych mistrzów. Twój kot otrzymuje tytuł SACE (European Champion) od 3 różnych ekspertów w 3 krajach na 3 różnych wystawach.

- Klasa mistrzów Europy. Twój kot otrzymuje tytuł CAGCE (wielkiego mistrza Europy) od 3 różnych ekspertów w 3 krajach na 3 różnych wystawach.

- Klasa dużych europejskich mistrzów. Kot otrzymuje tytuł CACM (mistrza świata), od 3 różnych sędziów w 3 różnych krajach na 3 różnych wystawach na 2 kontynentach.

- Klasa mistrzów świata. Klasa honoru Zwierzę automatycznie nominowane do konkursu "Best in Show" bez zdania egzaminu.

Jeśli twoje zwierzę jest niezwykłe, dobrze przygotowane do wystawy, to oprócz zdobycia tytułu trafia do konkursu "Best in Show" - najlepszego na wystawie. Jeśli z jakiegokolwiek powodu Twój kot nie otrzymał tytułu lub nie zakwalifikował się do konkursu "Najlepsza na wystawie", nie przejmuj się, to może się zdarzyć każdemu. Sędziowie to także ludzie, mają subiektywny obraz każdej rasy kotów. A ponieważ opinia sędziego nie jest omawiana, nie stawiaj się w niezręcznej sytuacji, udowadniając, że twoje zwierzę jest najlepsze. Dla każdego kota jego kot jest najlepszy.

Dare, masz szczęście na innej wystawie, tk. czynnik pecha również jest obecny. Życzę powodzenia tobie i twojemu kotowi na wystawie.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top