Jak przygotować dziecko na rok szkolny, kompetentnie o zdrowiu na życie

Forma jest prasowana, buty polerowane, plecak jest skomplikowany. Wygląda na to, że dziecko jest całkowicie "spakowane" i gotowe do przejścia na pierwszą klasę, ale sprawdźmy, czy tak?Jak przygotować dziecko na rok szkolny, kompetentnie o zdrowiu na życie

Okazuje się, że początek roku szkolnego u psychologów pierwszej równiarki nazywa się "burzą fizjologiczną". W krótkim czasie dzieci muszą nauczyć się wchłaniać ogromną ilość informacji, poznawać nowych przyjaciół, przyzwyczajać się do nowej codziennej rutyny i odżywiania. W odpowiedzi na tę adaptację ciało dziecka obciąża wszystkie wewnętrzne systemy, a jeśli są osłabione, zaczyna boleć. Z powodu zwiększonego obciążenia dzieci szybko stają się zmęczone, stają się drażliwe i źle się odżywiają. Ponadto wszystko to dzieje się w kontekście skoków hormonalnych: w wieku siedmiu lat rozpoczyna się gwałtowny wzrost wzrostu i rozpoczyna się zmiana układu nerwowego, oddechowego, trawiennego i innych. Szacuje się, że do końca pierwszego kwartału, aż 60% uczniów traci na wadze, wielu ma zły sen, zmniejsza apetyt, a około 14-16% dzieci doświadcza nadmiernego wysiłku nerwowego. Czy jesteś gotowy na taką szkołę?Odżywianie dziecka jest ogólnie trudnym pytaniem. Niedawno Rospotrebnadzor zabrzmiał alarmująco: okazało się, że z powodu niewłaściwie sformułowanej diety ponad 30% rosyjskich dzieci cierpi na opóźnienie wzrostu. Ponadto, nietypowe posiłki w szkole i stres stają się przyczyną niestrawności, zaburzeń metabolicznych, dysbioza, alergii u dzieci w wieku szkolnym i innych problemów. Właściwa organizacja żywienia tylko częściowo rozwiązuje te problemy. Aby zapewnić, że w przyszłości organizm i jelita będą radzić sobie ze wszystkimi testami, ważne jest normalizowanie procesów metabolicznych. Głównymi pomocnikami w tej dziedzinie są pożyteczne bakterie żyjące w kefirze, jogurcie, jogurcie. A korzystne warunki do ich rozwoju mogą stworzyć naturalny lek Hilak forte. Jednocześnie normalizuje naturalną syntezę witamin B i K, co jest szczególnie ważne w wieku przedszkolnym i szkolnym. Od dawna wiadomo, że brak witaminy B2 prowadzi do opóźnienia wzrostu, B5 do opóźnienia w rozwoju fizycznym i psychicznym, B9 do upośledzenia pamięci, anemii i utraty siły, K do chorób krwi, itp.

Ponadto, wraz z początkiem roku szkolnego, aktywność ruchowa zmniejsza się u dzieci, ale zależy również od prawidłowego rozwoju dziecka, procesów myślowych i postawy. Dlatego konieczne jest znalezienie w ciągu dnia czasu na gry na świeżym powietrzu, spacery, wychowanie fizyczne. Eksperci zalecają przyjmowanie ich co najmniej 3-4 godziny dziennie.

Aby dziecko było gotowe do szkoły, nie wystarczy zebrać jego plecaka, ważne jest, aby monitorować jego zdrowie, organizować właściwą rutynę, jedzenie, spać i zapewniać przyjazne środowisko w rodzinie. Wtedy "burza" minie: dziecko szybko dostosuje się do nowego środowiska, znajdzie przyjaciół i siły dla pełnego rozwoju.

Poinformuj nas o błędzie w tym tekście:Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top