Jak przestać otrzymywać mandaty

Wszystko jest zrozumiałe, dynamiczny rytm życia w dużych miastach wymaga czasu, który ludzie próbują ratować na drodze.

Biorąc pod uwagę, że tylko w ubiegłym roku Inspekcja Bezpieczeństwa Ruchu Państwowego wydała ponad 50 milionów kar za naruszenia. możemy śmiało powiedzieć, że w tym roku płyta zostanie pobita.Jak możesz przestać otrzymywać "listy szczęścia"? W rzeczywistości istnieją dwa logiczne rozwiązania. Opcja od kapitana jest oczywista - przestań gonić i złamać. Opcja rozsądnych ludzi - zadbaj o środki, które mogą ostrzec o swoim własnym naruszeniu, a tym samym chronić się przed możliwymi grzywnami i wypadkami.

Osobiście wciąż jestem "amatorem" amatora. Dlatego przez długi czas zastanawiam się nad możliwościami zaprzestania uzupełniania skarbu państwa z powodu naszej własnej słabości.

Jak przestać otrzymywać mandaty

Najtańszy detektor radaru kosztuje około 3,5 tysiąca rubli. Tę samą kwotę, którą zapłaciłem w formie grzywien w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Kwota jest niewielka i wydaje się, że nie, ale jest bardziej piękne i tańsze rozwiązanie w postaci przydatnych aplikacji dla kierowców. Opowiem wam o tych trzech najbardziej interesujących z nich dzisiaj.

Wybór padł na trzy "antyradarowe" ze sklepu App Store.

Szybkość HUD | Strzała antiradar | Informacje o antiradarze

Każdy z nich ma swoje własne układy, z uwagi na podobieństwo jego funkcjonalności, aplikacje różnią się między sobą. Dla każdego kierowcy, zalety lub wady każdego programu mogą stać się krytyczne. Wybierz dla siebie, nie udzielę konkretnych porad, tylko nagich faktów. Chodźmy! We wszystkich zmysłach.

1. Główny ekran, wybierz do smaku

Jak przestać otrzymywać mandaty

"HUD Speed" spełnia przyjemny i zrozumiały interfejs. Menu główne zawiera trzy tryby: Prędkościomierz, Tryb radaru, Projekcja na szkle.

Sekcja "Prędkościomierz" jest wyraźnie przeznaczona dla tych osób, wygodniej jest dla kogoś, aby zobaczył w tym momencie ich prędkość i dozwolony tryb dużej prędkości. Sekcja "Radar" jest używana do podobnych zastosowań i jest w stanie schematycznie wyświetlać kamery w promieniu 1,5 km. O sekcji "Projekcja na szkle" porozmawiamy poniżej.

Aplikacja "Strzała antyradarowa" napotyka interfejs, który nie jest całkowicie zrozumiały, powodując pewne pytania. Jeśli uruchomisz program, nie będziesz mógł wejść w jego ustawienia. Ten przycisk nie jest po prostu na ekranie. Osobiście nie mogłem zrozumieć, jak dostać się do ustawień, ponieważ nawet po ponownym uruchomieniu aplikacji, pożądany przycisk był ukryty. Rozważ ten punkt. Z możliwych ustawień na głównym ekranie jest tylko wybór profilu aplikacji - Route / City / Megapolis. To, co program dzieli miasto na dwa typy, jest również tajemnicą.

"Informacje anty radarowe" są wizualnie podobne do "Strzały przeciwradarowej", tryb główny jest schematyczną mapą najbliższych "niebezpiecznych" obiektów.

2. Podstawowy tryb działania, wszystko jest logiczne

Apple nauczyło nas korzystać z urządzeń i aplikacji bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Dlatego początkowo testowałem program wyłącznie na podstawie zasady - "kupiłem-pobrany-uruchomiony-przeszedł".

Jak przestać otrzymywać mandaty

"HUD Speed" absolutnie działa zarówno w trybie "Speedometer", jak iw trybie "Radar". W rzeczywistości różnica jest tylko w mapowaniu. W pierwszym przypadku bieżące i dozwolone prędkości, a także odległość i czas do kamery (przy kontynuowaniu bieżącej prędkości) są wyświetlane dużymi cyframi. W przypadku naruszenia, ekran świeci na czerwono.

W trybie "Radar" cyfra prędkości jest mniejsza, a główne miejsce na ekranie zajmuje uproszczona mapa położenia kamer. Inne pozycje w tym trybie są identyczne z trybem "Prędkościomierza". Jeśli wystąpi naruszenie, ekran zmieni kolor na czerwony.

Jeśli program nie "widzi" przed Tobą, wówczas średnia prędkość podróży, odległość przebyta od uruchomienia aplikacji, liczba "niebezpieczeństw" w bazie danych i aktualny czas są wyświetlane.

Jak przestać otrzymywać mandaty

"Strzałka antyradarowa" w trybie standardowym pokazuje również aktualną prędkość na dużych figurach, a na górze typ najbliższego obiektu (jeśli jest w polu widzenia przez aplikację) i wymagany tryb wysokiej prędkości.

Jak przestać otrzymywać mandaty

Wreszcie, "Informacje antyradarowe" bardzo przypomina poprzednią aplikację, różnicę w drobnych szczegółach. Po przekroczeniu ograniczenia prędkości program zmienia kolory interfejsu na żółte i czerwone odcienie.

3. Ostrzeżenia dźwiękowe, różnica w szczegółach

Jak przestać otrzymywać mandaty

We wszystkich trzech aplikacjach różne głosy kobiet wyrażają różne wydarzenia. Jak się wydawało podczas testów, głos w "Antirador Arrow" wydawał się przyjemniejszy.

W "HUD Speed", gdy zbliżasz się do kamery, pojawia się ostrzeżenie w postaci charakterystycznego szczekania i dźwiękowego komunikatu "Camera for 60". Liczba ta oczywiście zależy od sytuacji i reżimu prędkości. Po przejściu samochodu przez cichą straż drogową program brzmi "Bez kamer". Wygodny.W "Antiradar Arrow" fraza ostrzegawcza brzmi inaczej "Uwaga kamera, z wyprzedzeniem limitu 60, 400 metrów." Fakt oddania głosu pozwala na spokojną nawigację w sytuacji. W zależności od uprzednio wybranego profilu (trasa / miasto / metropolia) odległość, na której występuje powiadomienie dźwiękowe, jest inna. Po przejściu obiektu słychać charakterystyczny sygnał dźwiękowy.

Na koniec "Informacje antyradarowe" podają frazę "Kamera". Ograniczenie 110 "i okresowe szczekanie (liczba ponownie zależy od sytuacji). Fakt, że samochód przejechał obok kamery, aplikacja informuje również o charakterystycznym sygnale.

4. Baza danych obiektów, jest lider

Jak przestać otrzymywać mandaty

Podczas poprzedniego okresu testowego (ponad miesiąc użytkowania, wycieczka Peter-Moskwa-Peter) nie było sytuacji, w której Antirador Arrow lub HUD Speed ​​nie zgłosiłby obecności nieruchomej kamery lub stacjonarnego posterunku policji drogowej. "Informacje antyradarowe" wyraźnie pozostają w tyle za konkurencją pod względem liczby obiektów w bazie danych.

Jeśli chodzi o mobilne statywy lub zasadzki, rzadko je znaleziono. Były też przypadki, kiedy żaden z programów ich nie widział. Uratowane samochody i ich dobrzy kierowcy. Warto zastanowić się nad tą chwilą.

Ze wszystkich trzech programów wyróżnia się oczywiście "Strzała antyradarowa". W przeciwieństwie do konkurentów, program może zgłaszać nieprawidłowości na drogach i przyspieszać uderzenia. Po prostu nie oczekujcie od niej znajomości wszystkich takich obiektów, baza danych jest uzupełniana przez samych użytkowników, jest oczywiste, że nie wszyscy uważają za konieczne ostrzec o czymś innym niż aparatem.

5. Dodawanie obiektów do wspólnej bazy, co razem czyni świat bezpieczniejszym

Jak przestać otrzymywać mandaty

Podkreśliłem ten element osobno, ponieważ jest to wygoda dodawania obiektów do bazy danych, dzięki czemu można je aktualizować.

Po przejściu "niebezpiecznego" obiektu, "Prędkość HUD" określa kierowcę w postaci zamanifestowanego menu niezależnie od tego, czy wcześniej brzmiał obiekt. Możliwe jest również dodanie nowej kamery z ekranu głównego. W takim przypadku możesz wybrać jeden z kilku wariantów "niebezpieczeństw" i wymaganego trybu dużej prędkości.

"Strzała antyradarowa" sugeruje również dodawanie różnego rodzaju obiektów, w tym nawet przejazdów kolejowych i niebezpiecznych zakrętów. Jedynym minusem jest to, że nie ma powiadomienia, że ​​program zaakceptował wprowadzone informacje, nie istnieje, aplikacja po cichu zwraca użytkownika do głównego ekranu.

"Informacje antyradarowe" dodaje nowe obiekty, które nie oferują. Duży minus, aby zostać asystentem ludzi, nie działa. Nic dziwnego, w poprzednim paragrafie zauważyłem, że program jest gorszy od konkurenta pod względem liczby znalezionych kamer.

6. Pracuj w tle, zwracaj uwagę na ustawienia

Jak przestać otrzymywać mandaty

Wszystkie trzy programy są w stanie kontynuować pracę po przełączeniu iPhone'a w tryb blokady i wysyła odpowiednie powiadomienia push. To samo dotyczy prostej minimalizacji aplikacji.

Ponadto nie ma problemów z słuchaniem muzyki podczas pracy z "antiradarem". W momencie ostrzeżeń nieco tłumią dźwięk muzyki. Tutaj możesz podświetlić tylko ustawienia "Informacje antyradarowe" i "Prędkość HUD". które pozwalają poprawić alerty dźwiękowe i włączyć je tylko w przypadku przekroczenia prędkości. Wydaje się to być logicznym i wygodnym punktem, dlaczego powinienem wiedzieć, że kamera jest przed nami, jeśli już jej nie złamam?

Z drugiej strony, w "Strzała antyradarowa" można ustawić kolejność powiadomień dla każdego obiektu. Cienkie elastyczne ustawienia są dobre, ale jeśli użytkownik użyje "z upałem z ciepłem", będzie słuchał wszystkich ostrzeżeń bez wyjątku. Również w "Antiradar Arrow" są gotowe bloki konfiguracyjne, w których tylko jeden może wyłączyć wszystkie niepotrzebne. Najważniejsze, aby znaleźć żądany element menu w ustawieniach.

7. Bateria, nie można zapisać

Jak przestać otrzymywać mandaty

Aplikacje bezwstydnie jedzą moc baterii. Rozważ ten punkt i kontynuuj ładowanie w samochodzie.

"HUD Speed" przez pół godziny użytkowania zjadł 15% naładowania iPhone'a 6. Jednocześnie samo urządzenie się rozgrzało.

"Strzelec przeciwradarowy" jadł tylko 9% w tym samym czasie, ale należy wziąć pod uwagę, że program w trybie domyślnym po minucie używania przełącza iPhone'a w tryb uśpienia, co było trochę denerwujące. W razie potrzeby możesz włączyć stałe światło w ustawieniach.

"Informacje antyradarowe" przez te same 30 minut spędził 12% baterii.

8. Ustawienia, wszystko można dostosować.

Jak przestać otrzymywać mandaty

Najbardziej przyjemne menu ustawień wykonane jest w "Prędkości HUD". wizualnie wszystko jest jasne. Możesz wybrać kraj (Rosja, Ukraina, Białoruś, Kazachstan), skonfigurować powiadomienia tylko dla monitorowanych kamer, wybierz skalę kolorów prędkościomierza. Ogólnie rozwiązuj wszystkie główne problemy, z którymi może się zmierzyć użytkownik.

„Antyradar Strzałka” ma najbardziej znaczący dostosowywania. Tu i automatyczne przełączanie profili (Highway / miasto / Metropolis), w zależności od dopuszczalnej prędkości i kompozycje, a włączenie HUD-mode (opisane poniżej) oraz konta osobistego z zachowaniem ustawień i obiektów z innymi urządzeniami.

Na tle "Strzałki" wydaje się, że "Informacje antyradarowe" są łatwiejsze, chociaż w rzeczywistości są tu również wszystkie niezbędne ustawienia.

9. Projekcja na szkle z iPhone'em

Jak przestać otrzymywać mandaty

Pomysł jest interesujący, ale absolutnie bezużyteczny w ciągu dnia. Poza tym nadal musisz dowiedzieć się, jak naprawić iPhone'a, aby nie latał po desce rozdzielczej w rogach.

Innymi słowy, miły bonus, ale nie więcej.

Co znajduje się w suchych pozostałościach?

Jak przestać otrzymywać mandaty

Szybkość HUD
[Pobierz ze sklepu App Store]
(299 RUB)

 • Przyjemny interfejs, jasne soczyste kolory
 • Dwie opcje wyświetlania informacji
 • Włącz alarmy tylko wtedy, gdy ograniczenie prędkości jest naruszone
 • Wybór koloru cyfry prędkościomierza
 • Wybór krajowej bazy danych
 • Tryb krajobrazu wygląda najbardziej wyszukanie
 • Dostępna jest darmowa wersja z 5-dniowym trybem demonstracyjnym
 • Projekcja informacji na przedniej szybie

Antyradar Arrow
[Pobierz z App Store]
(RUR 379)

 • Podstawa obiektów obejmuje nie tylko kamery, ale także przejścia dla pieszych, niebezpieczne zakręty, przewlekłą policję itp.
 • Wiele różnych ustawień
 • Ręczny wybór pożądanego profilu (Route / City / Megapolis)
 • Gotowe opcje konfiguracyjne
 • Zaawansowane menu projektowania
 • Osobista szafka z chmurą do przechowywania jej ustawień i przedmiotów
 • Projekcja informacji na przedniej szybie
 • W trybie roboczym programu nie można wejść w jego ustawienia

Informacje o antiradarze
[Pobierz z App Store]
(RUR 379)

 • Automatyczna aktualizacja bazy danych co 12 godzin
 • Włącz alarmy tylko wtedy, gdy ograniczenie prędkości jest naruszone
 • Tylko jeden tryb wyświetlania informacji
 • Brak możliwości dodania nowego obiektu
 • Brak informacji o liczbie obiektów w bazie danych

Zauważam, że od testowania aplikacji bardziej w mojej skrzynce pocztowej nie było ani jednego powiadomienia o karach. i przetestowałem program w brutalny sposób, ryzykując, że polecę w więcej niż standardowe 500 rubli (jak widać na zrzutach ekranu).

Oczywiście, moja rada - nie chcę grzywny, nie rób jej. Jeśli nadmierna prędkość stała się dla ciebie nawykiem, powinieneś zadbać o własne bezpieczeństwo i "bezpieczeństwo" swojego portfela.Poprzedni

Następna

Top Top