Jak przepłukać układ chłodzenia silnika ford

Jak przepłukać układ chłodzenia silnika ford
Układ chłodzenia (CO) w samochodach Forda, podobnie jak w innych maszynach, pełni ważną funkcję. Zapewnia on temperaturę pracy silnika, chroniąc go przed przegrzaniem. Aby jednak system chłodzenia działał prawidłowo, konieczna jest nie tylko regularna wymiana płynu chłodzącego, ale również przepłukanie całego układu.Dlaczego potrzebuję prania?

Na wewnętrznych ściankach rur i grzejnika w trakcie działania pojawia się osad i inne osady, które hamują cyrkulację cieczy przez układ. To z kolei może doprowadzić do przegrzania silnika.

Przeprowadzić mycie CO w samochodzie Forda na najbliższej stacji obsługi. Ale ponieważ proces ten nie wymaga specjalnych umiejętności, można to zrobić samodzielnie. To prawda, bądź przygotowany, że musisz poświęcić swój czas.

Wielu właścicieli samochodów błędnie uważa, że ​​jeśli używają płynu niezamarzającego lub przeciw zamarzaniu, wówczas nie jest wymagane płukanie. W rzeczywistości, skala przy użyciu tych płynów nie powstaje, ale na ścianach może być osadzony rozkład substancji przeciw zamarzaniu, który występuje, gdy olej silnikowy lub inne obce cząstki.Jak mogę umyć system chłodzenia Forda?

Jeśli Twój samochód Forda musi przepłukać system chłodzenia, możesz to zrobić za pomocą:

  • woda destylowana;
  • woda z kwasem;
  • alkalia;
  • specjalna ciecz myjąca.

Woda destylowana jest dobrze wymyta przez brud i osady, ale z eliminacją kamienia trudno jest sobie z tym poradzić. Aby wyeliminować ten problem, najczęściej zakwasza się wodę (dodaje kwas cytrynowy, octowy lub mlekowy).

Ale jeśli zastosowano środek przeciw zamarzaniu, lepiej jest zmyć system specjalnymi środkami alkalicznymi, ponieważ dobrze usuwają tłuszcz i cząstki organiczne. Zauważ, że nie możesz używać kwasu i alkaliów w tym samym czasie, ponieważ neutralizują się nawzajem. Nie zapominaj, że nadmierna ilość kwasu lub zasad może uszkodzić gumowe lub plastikowe części systemu.

Jak się spłukać?

Mycie układu chłodzenia w samochodach Forda wodą destylowaną lub zakwaszoną odbywa się w następujący sposób:

  1. Spuść płyn chłodzący.
  2. Wlać destylat lub zakwaszoną wodę.
  3. Uruchom silnik i pozostaw go bezczynny przez około 30 minut.
  4. Pozostaw płukanie przez chwilę, a następnie spuść.
  5. Powtarzaj czynność, dopóki spuszczony płyn nie będzie czysty.

Jeśli korzystasz z zakupionego wyposażenia specjalnego, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.

Sklep internetowy z częściami samochodowymiPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top