Jak prawidłowo wyciąć Ficus, czas przydatnej porady

Przy pomocy przycinania i formowania ficus może z łatwością przyjmować różnorodne formy, na przykład łuk, bonsai, krzew, łodygę, a zatem może stać się prawdziwą dekoracją Twojego wnętrza domu. Najbardziej złożone formy, z reguły, odnoszą się do ficus i rzeźby. Ten proces będzie wymagał regularnego uczestnictwa w życiu roślin i odrobiny cierpliwości.Do prawidłowego tworzenia ficus, jak również dla każdego innego drzewa, należy znać pewne cechy rozwoju i fizjologii wzrostu roślin. Wiadomo, że nowe pędy rozwijają się zawsze z nerek. Główne typy są nerki - koniuszka - ci, którzy są na samym szczycie ewakuacyjnej, pachowej lub z boku - to ci, którzy znaleźli swoje położenie w kątach liści, nad miejscem, gdzie liści ogonek dołączonym do beczki. Pączek wierzchołkowy jest najszybciej rozwijającym się blokowaniem lub hamowaniem rozwoju bocznych nerek.

W okresie aktywnego wzrostu usunięcie wierzchołkowego pączka może prowadzić do aktywacji większości pąków pachowych, które są najczęściej hodowane przez pędy o niemal równej sile. Pod tym względem okres tworzenia korony zasługuje na duże znaczenie. Bardziej okazała roślina pozwala na uzyskanie przycinania wiosennego. W tym czasie Ficus otrzymuje wymaganą ilość energii i energii, aby równomiernie rosnąć we wszystkich stymulowanych kierunkach.

Ryzyko jednostronnego rozwoju to przycinanie jesienno-zimowe, a zatem ficus bardzo się wypacza. Ponadto, jesienią i zimą, Ficus marnuje składniki odżywcze, które nagromadziły się w okresie aktywnego wzrostu części ziemi, a przycinanie w tym czasie pozbawia roślin wszystkich tych zasobów.

Formacja korona obejmuje nie tylko skrócenie pędów i cięcia, ale także kierunek pędów w pożądanym kierunku za pomocą różnych napinaczy. Nie spiesz się, aby odciąć pęd, chyba że roślina jest mocno zagęszczona, musisz najpierw spróbować naprawić i skierować ją w pożądanym kierunku. Po pewnym czasie urządzenie można wyjąć. Do formowania korony najlepiej odpowiadają młode rośliny. Znacznie trudniej jest próbować skorygować kształt dorosłej rośliny, ponieważ nie ma już niezbędnej elastyczności dla eksperymentów. Na zdrewniałych częściach tułowia pąki budzą się bardzo trudne. Przy optymalnej wilgotności w pomieszczeniu, fosy mogą łatwo tworzyć korzenie powietrzne. Nie ma zwyczaju ich usuwania, ale gdy rosną, wystarczy skierować je do gleby.

Podczas przycinania pędów, cięcie należy wykonać powyżej nerki. Na cienkie pędy - proste cięcie, bardzo grube - ścięte. Przy wycinaniu gałęzi bocznych należy wziąć pod uwagę kierunek samej nerki, powyżej której należy dokonać cięcia. Nerka skierowana na zewnątrz jest wybrana do uzyskania pędu zorientowanego od korony.

Zaleca się dokładne wycieranie wszystkich plastrów wilgotną ściereczką, aż sok mleka przestanie się wyróżniać, następnie należy posypać drewnem pokruszonym węglem drzewnym. Nie zostawiaj pniaków podczas przycinania frykusa, należy to zrobić tak, aby grzyby się nie rozpoczęły, a roślina z konopiami wygląda brzydko.

Jak prawidłowo zaplątać ficus Benjamina?

W celu wytworzenia lufę w nietypowym kształtu, zaleca się, w jednym naczyniu roślin parę równo opracowano młodych ficus, nie więcej niż piętnastu centymetrów wysokości, ale z beczek i semilignified ponieważ będą one nadawały rośnie pni pożądany kształt. W takim przypadku wszystkie pędy boczne powinny zostać usunięte. Tkanie, pod przyszłym pogrubieniem łodyg tkanie odbywa się dziurami i swobodnie. Dwa pędy posadzone obok siebie wystarczą, by przekręcić łodygi w spiralę, do tkania warkoczy wystarczy - trzy fiszki.

Możesz zacząć oplatać warkocz natychmiast po tym, jak wszystkie łodygi osiągną trzynaście centymetrów wysokości. Po niewielkim wzroście rośliny należy wykonać kolejne zwoje cewki. Aby upewnić się, że oplot nie jest rozplątany, najpierw należy go delikatnie owinąć miękkimi nitkami, lepiej użyć nici z wełny, ponieważ nie wrzynają się w pień. Ponadto wątek musi być przewijany co dwa miesiące. Jeśli stałeś się naocznym świadkiem faktu, że podczas dojenia aktów mlecznych, wtedy pień fikusa jest nadal uszkodzony. Ale nie denerwuj się, niewielkie uszkodzenia rośliny są tolerowane bez dużych strat. Nici muszą leżeć na łodydze pod kątem czterdziestu pięciu stopni.

Czasami zaleca się wskazanie pewnego wsparcia w środku splotu, na wypadek gdybyś rozpoczął bardzo długi warkocz, a następnie go usunął, możesz się bez niego obejść.

Rodzaje FicusaSpirale. Aby uformować tułów w postaci spirali lub naciągniętej sprężyny, konieczne jest posadzenie młodej rośliny obok kołka, gdy roślina rośnie wokół kołka, elastyczna łodyga jest owinięta. Pędy boczne należy usunąć. Następnie wyrzuca się kołek, a łodyga pozostaje w tak niezwykłej i zawiłej formie. Podwójne spirale: kiedy dwa pnie po prostu się zawijają.

Tkactwo z czterech pni jest alternatywnym, starannym przejściem, w wyniku czego okazuje się, że jest ogniwem łańcucha.

Żywopłot. Po treningu ze spiralami i plecionkami, powinieneś ryzykować uprawę fikusa żywopłotu. Aby to zrobić, młode rośliny sadzi się w równym rzędzie w tej samej odległości. W razie potrzeby, w ogrodzeniach fiszki mogą być łatwo splecione. Dosyć dobre gatunki mają figi, posadzone w kole.

Krata jest splotem sześciu lub ośmiu lub dowolnej liczby młodych pni. Ale w tym wariancie pnie powinny znajdować się w pewnej odległości od siebie - w środku wstawić kartonową rurę i naprzemiennie przecinać wszystkie sąsiednie pnie. Wygląda całkiem imponująco.

Aby utworzyć płaskie ogrodzenie lub siatkę, młode fiszki w liczbach parzystych muszą być sadzone w pewnej odległości od siebie, ale ściśle wzdłuż linii. Po osiągnięciu wymaganej wysokości giętkie bębny są przymocowane w wymaganym położeniu folią polietylenową, sznurkiem, grubą nicią lub szerokim drutem w izolacji. Aby zapobiec pojawianiu się blizn, utrwalacze są regularnie osłabieni. Dla najszybszych łodygi akrecyjnych, w miejscach, w których spotykają się, zdjąć korę do miazgi, w końcu otrzymała szczepionkę lub rodzaj zbliżenia ablaktirovka. Nagie powierzchnie należy przecierać wilgotną szmatką, aż do momentu przerwania soku mlecznego, starannie je połączyć, ścisnąć i związać ostrożnie folią polietylenową. Gdy pnie mają jeden kierunek, zostają skierowane do źródła sztucznego lub naturalnego światła.

Za pomocą kolumny kokosowej można utworzyć nietypowy kufer, wokół niego na kilka centymetrów roślin młodych ficus nie mniej niż trzy. Niższe pędy należy usunąć. Ciągle mokry centralny filar kokosowy zawsze będzie stymulował powstawanie korzeni powietrznych w roślinach, które są nowoczesne, aby ostrożnie warknąć kolumnę i złączyć się ze sobą.

Prawidłowe przycinanie i formowanie krzewu ficus

Z natury różne gatunki mają różnorodne formy, a tendencja do naturalnego rozgałęziania występuje w Ficus benjamin, Ficus microcarp i Ficus ali. Jeśli krzew ficus jest bardzo rozwinięty, główny krzew należy przyciąć na wysokość nie większą niż dwadzieścia centymetrów. i pozostawić nie więcej niż pięć liści. Według własnego uznania tworzą one boczne gałęzie.

Na wysokości piętnastu centymetrów główny pęd jest zrywany, pozostawiając nie więcej niż trzy do pięciu liści w dużych liściach, w wyniku czego pędy zaczynają się rozwijać z bocznych pąków. Pędy boczne po osiągnięciu dziesięciu centymetrów także szczypią nad nerką, która jest odwrócona od korony. Krzew jest obracany przez różne strony słońca, dla równomiernego rozwoju pędów. Przy zwiększonej gęstości tulei zalecane jest usunięcie części pędów, które są skierowane do korony, poprawiając jej oświetlenie. Całe cięcie należy natychmiast przetrzeć czystą wilgotną szmatką i posypać drewnem pokruszonym węglem drzewnym.

Guma ficus, rzadki wyjątek od wielu odmian, rośnie w górę, zawsze upuszczając dolne liście, aż oprze się o sufit. Aby prawidłowo uformować koronę, przypnij ją starannie lub odetnij koronę. W miarę wzrostu rośnie pędy boczne.

Prawidłowe tworzenie różnych form i zielonych rzeźb z fikusa

Rzeźba Ficus. Z mniejszych gatunków i odmian Ficus mogą łatwo tworzyć zielone rzeźby w postaci różnych ciał geometrycznych, takich jak kostki, kuli, stożka, a także w postaci zwierząt i ptaków. W przypadku prostych form wystarczy jedynie przycinanie, aby utworzyć złożoną ramę drucianą. rośliny kauczukowe, lian: góry, krasnoludzie hederacea, przemiatanie drobnosiatkowe ramy substrat został umieszczony w końcu splatają całą podstawę całkowicie.

Kształt łuku. Ficus liana najczęściej zaczynają się od łuku: góra, bluszcz, karłowate, w kształcie strzały. W doniczce zainstalowanych jest kilka drążonych łukowych podstaw, dzięki którym kiełki są starannie prowadzone. Krzaki ficus z małymi liśćmi, takie jak fikus beniamin, mogą być również ukształtowane jak łuk, ale ulegają one mniej łatwo. Podstawa łukowego drutu jest zainstalowana w donicy, z drugiej strony sadza ficus jest już zasadzona, co jest już zakorzenione. Co siedem arkuszy robi szczyptę, a wzdłuż łuku delikatnie kieruj elastyczną nową sekwencję, która tworzy się z najwyższej nerki. Wszystkie pędy są starannie naprawione.

Tworzenie łodygi. Do tej formacji wykorzystywane są tylko młode rośliny o wyraźnym pniu pionowym. Na łodydze regularnie usuwaj wszystkie boczne pędy, pozostawiaj tylko cztery lub sześć górnych, dopóki roślina nie osiągnie wymaganej wysokości. W przypadku stołów stołowych - od trzydziestu do czterdziestu centymetrów, w przypadku podłogi - od pięćdziesięciu do stu centymetrów. Firhushku ficus na tej wysokości starannie szczypta, stymulując w ten sposób rozwój wszystkich bocznych pąków. Nad nerką, która jest zwrócona na zewnątrz od korony, odciąć wszystkie rozciągnięte pędy boczne. W celu wyrównania i stabilności trzpienia jest on przywiązany do kołka, który następnie jest usuwany. Drewno do jednolitego rozwoju korony obraca się w stronę słońca z różnych stron. Poprawa jego iluminacji, część pędów, które są skierowane wewnątrz korony, można usunąć.

Podczas formowania wielowarstwowej beli niezbędna jest dorosła i dość wysoka roślina z wyraźnym pionowym pniem. Po osiągnięciu wymaganej wysokości roślina jest delikatnie nakłuta.

Korona jest podzielona na trzy części podczas formowania dwupoziomowego paska, pierwszy i trzeci to przyszłe poziomy, które muszą być ukształtowane jak kulki, a drugi to odległość między poziomami, które muszą zostać usunięte ze wszystkich pędów i gałęzi. Wielkość poziomów może być różna lub równa.

Koronka jest podzielony na pięć części w formacji trzywarstwowej pnia 1-3-5 przyszłe poziomy powyżej, jest ukształtowany w kuli dokładnie, odległość pomiędzy każdym poziomie 2-4. Które również muszą być oczyszczone ze wszystkich pędów i gałęzi. Wielkość poziomów może być różna lub równa.

Możesz również tworzyć wszystkie poziomy w kolejności i poprawnie od dołu - od góry. Wierzchołek centralnego pnia nie jest usuwany, dopóki pręt takeli nie osiągnie wymaganej wysokości.

Główną troską o pęczki sznurów haczykowych jest równomierne formowanie sferycznych części koronowych, na nagich częściach tułowia następuje szybkie usuwanie różnych pędów. W przypadku zwiększonego krzewienia, konieczne jest usunięcie części pędów, które są skierowane do wnętrza korony, poprawiając w ten sposób jej oświetlenie.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top