Jak prawidłowo karmić noworodka mlekiem matki, aby dziecko dobrze przybierało na wadze

Czasem już od pierwszych dni karmienia piersią noworodka zaczyna tracić na wadze, co jest oczywiście przyczyną paniki u karmiących matek. Trzeba tylko dowiedzieć się, jak prawidłowo karmić noworodka mlekiem matki, aby uniknąć niedowagi dzieci. Najpierw dowiemy się, co naprawdę można uznać za niedobór masy ciała u dziecka. W domu macierzyńskim matka karmiąca piersią powinna być poinformowana, że ​​w pierwszym dniu dziecko traci nieco na wadze (tak dzieje się w przypadku wszystkich dzieci bez wyjątku), ale nie jest to straszna utrata wagi, nazywa się to fizjologicznym. Maksymalnie wynosi 10% masy noworodka. Jeśli urodziło się 3500 dziecko, aby wyrzucić w ciągu pierwszych 3 dni, jest w stanie osiągnąć 350grm, ale zwykle jest to 100-200 gramów.Jak prawidłowo karmić noworodka mlekiem matki, aby uniknąć utraty wagi u niemowląt

Począwszy od dziesiątego dnia, jeśli matka wie, jak prawidłowo karmić noworodka mlekiem matki, dzieci powinny powoli zacząć przybierać na wadze. Pediatrzy dziecięcy zwykle koncentrują się na standardach dla noworodków do 6 miesięcy:

  • Okruchy muszą rekrutować około 18-20 gramów dziennie.
  • Za tydzień to 125-130 gramów.
  • Za miesiąc odpowiednio 500-600 gramów.

Musimy porozmawiać o niedowadze u dzieci w wieku od 7 do 9 miesięcy, jeśli:

  • W dniu wzrostu jest mniej niż 12 gramów.

Pod niewłaściwą organizacją jest dorozumiane i niewłaściwe przywiązanie do klatki piersiowej, ale w rzeczywistości 95% sukcesu zależy od tego. Nie wstydź się, nawet w szpitalu, i ponownie poproś o pokazanie, w jaki sposób zainwestować sutek i część halo w noworodka. Czasami dziecko po prostu trzyma sutek w klatce piersiowej i nadal śpi. Tak często osłabione dzieci. Rozerwij dziecko (na pięcie), obudź się. Powinieneś usłyszeć, że noworodek połyka, a nie tylko trzyma skrzynię w buzi. Pamiętam, że moja córka z wysiłku nawet wykonywała pot, ale ponieważ nie dałem jej niczego poza piersią, cierpliwie wyrażała swoją matkę.Jak prawidłowo karmić noworodka mlekiem matki, aby dziecko dobrze przybierało na wadze
tak cudownie wygląda dziecko z prawidłowym karmieniem piersią na żądanie.

Wiesz, podstawy, jak prawidłowo karmić noworodka mlekiem z piersi, sugerują, że pancerz dostaje pierś mojej matki przez pierwszy pisk, a nie na godzinę. Dziecko ma niewystarczającą siłę, by "zdobyć" wystarczającą ilość mleka w jednej sztuczce, z każdą minutą słabnie (jeśli słabe dziecko regularnie karmi się tylko w określonych godzinach) i będzie jeść mniej. Pluj w harmonogramie, idź spotkać się z noworodkiem i stopniowo dziecko staje się silniejsze i opracuje własny harmonogram (czasami po 2, 5 godzin, a czasem po 4).

Jak prawidłowo karmić noworodka mlekiem matki, o każdej porze

Powszechny błąd można uznać za zbyt mały okres czasu, kiedy drób je. Do czasu, gdy procedura karmienia zajmie około 40 minut, w ciągu 15 minut myli się, aby po prostu przenieść śpiące dziecko na arenę, trzeba się obudzić i wznowić karmienie. Nikt nie mówi, że to łatwe. Przez pierwszy miesiąc lub dwa możesz jeść i pić z noworodkiem pod ręką.

Jak karmić mleko matki noworodka - karmienie nocne

Ignorowanie karmienia nocnego, jeśli dziecko się nie obudzi. Najcenniejszy w swoim składzie i najbardziej pożywne, wysokokaloryczne mleko w porze nocnej. Przekazanie karmienia nocnego nie jest konieczne. Niech ktoś z twoich krewnych obudzi cię w nocy od 1 do 3 rano.

Jak prawidłowo karmić noworodka mlekiem matki, aby dziecko dobrze przybierało na wadze
Prawidłowe karmienie piersią oznacza, że ​​noworodek przyjmuje pierś przy pierwszym pisku, a nie o godzinie.

Jak prawidłowo karmić piersią noworodka - wyrażone mleko z butelki

Jest to dopuszczalne tylko w przypadku Twojej nieobecności z ważnych powodów. Łatwiej jest ssać z butelki, a dziecko może zrezygnować z piersi, a produkcja mleka od matki karmiącej stopniowo się zmniejsza.

Przez brak doświadczenia matki zmieniają obie piersi podczas jednego karmienia. W ten sposób karapuz otrzymuje dużo mleka przedniego i minimum tłuszczu oraz użyteczne tył. W rezultacie dziecko je i je, ale dziecko ma niedobór masy ciała.

Mam nadzieję, że porady dotyczące właściwego karmienia noworodka mlekiem matki pomogą matkom karmiącym uniknąć smutnej diagnozy "dzieci z niedowagą".Poprzedni

Następna

Top Top