Jak pracować z uszczelniaczem podczas instalacji kabiny prysznicowej

Praca z uszczelniaczem powinna być czysta i powolna, ponieważ jest mocno usuwana z płytki, a nawet z każdej powierzchni. Do pracy z uszczelniaczem potrzebny jest specjalny pistolet budowlany do wytłaczania uszczelniaczy z rur. Praca tego pistoletu należy zawsze po szczeliwo stosuje się naciskania dźwigni, na który zmniejsza ciśnienie w rurze pręta oraz silikony i materiały uszczelniające nie znajdują się pojawić, jeśli nie wszystkie możliwe gleby na. Szczeliwa głównie niejasne miejsca zamocowania syfonu do brodzika w przypadku wątpliwości niezawodności zamocowania, a po zainstalowaniu ich zamkniętych miski odstęp pomiędzy płytkami a dolną płytą, aby zapobiec przedostawaniu się wody pod paletą. Następnym momentem użycia szczeliwa jest wypełnienie pęknięć między ramą kabiny prysznicowej po jej zainstalowaniu a płytkami, a także szczelina między paletą a ramą. Nadmiar szczeliwa można wygodnie wytrzeć suchą szmatką.Jak pracować z uszczelniaczem podczas instalacji kabiny prysznicowej

Jak pracować z uszczelniaczem podczas instalacji kabiny prysznicowej

Moderator wybrał tę odpowiedź jako najlepszą

Jak pracować z uszczelniaczem podczas instalacji kabiny prysznicowej

Nie wszystkie kabiny prysznicowe muszą używać szczeliwa podczas instalacji.

Konieczne było zamontowanie niemieckiej kabiny prysznicowej, więc miała nalepki "Dichtmittel gelten nicht" - nie należy używać uszczelniacza.Jeśli nie ma uszczelek na elementach kabiny lub ich jakość nie jest wysokiej jakości, konieczne jest użycie uszczelniaczy, aby zapobiec wypływaniu wody z kabiny.

Uszczelnij połączenie między paletą a ścianami, między bocznymi prowadnicami ściennymi a ścianami łazienki i połączeniem między dolną krawędzią ścian kabiny a paletą.

Jak pracować z uszczelniaczem podczas instalacji kabiny prysznicowej

Niektórzy "hydraulicy" zamykają syfon, ale jest to zbędne - płyną tylko produkty o złej jakości.

Przed nałożeniem szczeliwa, przylegające powierzchnie powinny być uszczelnione taśmą malarską, wtedy nie będzie problemów z usunięciem nadmiaru szczeliwa z płytki lub duszkabin.

Jak pracować z uszczelniaczem podczas instalacji kabiny prysznicowej

Po zestaleniu szczeliwa farba zostaje usunięta.

Wyrównaj szew za pomocą szpatułki do silikonu, który może utworzyć szew o różnych konfiguracjach.

Jak pracować z uszczelniaczem podczas instalacji kabiny prysznicowej

Aby upewnić się, że szczeliwo nie zsuwa się z upływu czasu, musi być nałożone na łączone powierzchnie przed ich połączeniem. Na przykład, przed zainstalowaniem palety, szczeliwo należy nałożyć na ściany boczne, a następnie docisnąć tacę do ściany. Podobnie są dostarczane z prowadnicą do ściany bocznej kabiny - po zaznaczeniu i wywierceniu wymaganych otworów, szczeliwo nałożono na tylną stronę, dociśnięto do ściany i zamocowano za pomocą kołków. Przed nałożeniem szczeliwa powierzchnie należy oczyścić i odtłuścić.

Użycie uszczelniacza podczas instalowania prysznica jest bardzo ważne. Zwłaszcza, jeśli kabina nie jest całkowicie zamknięta, a ściany są przymocowane do płytki. Sealant jest potrzebny, aby woda pozostała w kabinie prysznicowej, a nie poza jej granicami. Jeśli trudno jest uszczelnić, wtedy woda może dostać się pod paletę, ale gdzie później będzie płynąć, jest to trudne pytanie. A ponieważ paleta jest zwykle niedostępna, obecność wody będzie stanowiła problem. Kiedy zainstalowaliśmy kabinę, zadokowaliśmy paletę ścianą, ścianami kabiny ścianą. Jak nanieść środek uszczelniający, należy go pozostawić do wyschnięcia na co najmniej 2 godziny.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top