Jak pracować w dhl

Siedziba firmy kurierskiej DHL Express w Moskwie znajduje się niedaleko od stacji metra "Lotnisko". Dział operacyjny, dział sprzedaży, marketingu, HR, finansów, IT, prawny i administracyjny, a także dział usług. W pobliżu budynku głównego biura znajduje się stacja z punktem sortowania zamówień, magazynem i działem obsługi. Podobne stacje w Moskwie znajdują się w Kozhukhovskaya i Sheremetyevo. Wioska odwiedziła biuro centralne i dowiedziała się, jak funkcjonuje życie pracowników DHL Express.Wywiad

Miejsca pracy firmy można zobaczyć zarówno na oficjalnej stronie internetowej, jak i na portalu, aby znaleźć pracę HH.ru. Ale przede wszystkim kandydaci wewnętrzni są brani pod uwagę. Zgodnie z polityką firmy, od momentu otwarcia wakatu i przed udostępnieniem go do publicznej wiadomości upływają minimum dwa tygodnie. A jeśli zamkniesz pustą pozycję, ponieważ wewnętrzne rezerwy wciąż nie mogą, to trafia ona na rynek pracy. Z zewnątrz pracownicy są również rekrutowani na stanowiskach kierowniczych lub wymagających specjalnej wiedzy i umiejętności.

Po tym wszystkim zadania przyszłego pracownika zanurzone są w rzeczywistych warunkach pracy. Aby to zrobić, należy umieścić go obok już pracował jako konsultant, dać jedną słuchawkę, aw ciągu pół godziny słuchał jak rozmawiać komunikację z tymi klientami. Ta metoda, według DHL, pomaga konkurentowi w formułowaniu idei przyszłej pracy. Wszystko to kandydat omawia na ostatnim spotkaniu z głową.

Rekrutacja ludzi do pozostałych działów odbywa się w dwóch lub trzech etapach wywiadów. Zwykle jest to wywiad z rekruterem. Podczas rozmowy zwraca uwagę na ogólną życzliwość, umiejętność czytania, umiejętność odpowiadania na złożone pytania, doświadczenie zawodowe. Następnie kandydat może czekać na zadanie testowe i wykonuje zestaw wywiadów z głową.

LICZBA PRACOWNIKÓW: 1500 w Moskwie, 1000 w centrali

POWIERZCHNIA BIUROWY: 5000 m2

Jak pracować w dhl

Następnie jest kolejny etap szkolenia, który nazywa się "Poznawanie mojej funkcji". Jest to dwugodzinny moduł, na którym menedżer lub przełożony mówi bardziej szczegółowo o strukturze i zadaniach swojego działu. Firma ma tradycję: każdy nowicjusz powinien spędzić pół dnia z kurierem. Dzięki temu może lepiej poznać sposób dostarczania paczek klientom.

Nowy pracownik działu obsługi klienta musi najpierw odbyć trzytygodniowe szkolenie i tydzień praktyki (cały czas otrzymuje wynagrodzenie). Każdego dnia zdaje test do opanowania materiału, a na koniec zdaje egzamin. Wszystkie oceny z odbytych szkoleń i kursów są umieszczane w specjalnym paszporcie międzynarodowego specjalisty DHL, wydawanego po pierwszym szkoleniu wewnętrznego programu edukacyjnego.W kolejnych latach pracownicy są stale szkoleni. Oprócz bezpośrednich szkoleń istnieje możliwość skorzystania z szkoleń online na portalu e-learning. W tym samym systemie roczna ocena personelu jest "szyta". Jest to certyfikat, który przechodzą wszyscy pracownicy. Ocenia się poziom wykonania zadań i kompetencji. Później dokładnie to, jak pracownik poradził sobie z zadaniami na dany rok, wpływa na zmianę jego wynagrodzenia i promocję drabiny kariery.

Życie korporacyjne

Tryb pracy pracowników zależy od jednostki. Na przykład w dziale pracy z klientami ścisły harmonogram zmian i opóźnień jest niedopuszczalny. Przerwa dzieli się na dwie części: pół godziny rano i pół godziny drugiej. Możesz zjeść obiad w jadalni, która mieści się na pierwszym piętrze biura. Firma zapewnia każdemu pracownikowi określoną kwotę, którą może wydać w jadalni według własnego uznania. Kwota jest czasami zmieniana w zależności od cen.

Większość pozostałych pracowników jest otwarta od 09:00 do 18:00. Ale jeśli ktoś chce zacząć pracę prędzej czy później, to oni go spotykają. Kod ubioru w firmie nazywa się lojalnym: od poniedziałku do czwartku jest to business casual, aw piątek - smart casual, kiedy można pozwolić sobie na dżinsy.

Pracownicy siedzą na otwartej przestrzeni, której tabele są rozdzielone partycjami. Menedżerowie pracują w oddzielnych biurach z przezroczystymi ścianami. W dziale do pracy z klientami zawiesza się duży ekran, który wyświetla wszystkie połączenia, które są teraz na linii. Ten sam ekran znajduje się w biurze CEO.

Ściany przejść między piętrami powieszono zdjęciami pracowników. Był to projekt fotograficzny z okazji 30-lecia firmy DHL w Rosji. Fotografie przedstawiają tylko tych pracowników, którzy w tym roku mają również 30 lat.

Działania

Najważniejsze święto w DHL nazywa się As One, gdy firma dwa razy w roku organizuje tydzień różnych wydarzeń. Pierwszego dnia, najczęściej, każdy otrzymuje pocztówkę z podpisem dyrektora generalnego i wdzięczność za pracę, a także tabliczkę czekolady i markowy T-shirt.
Kolejne dni to różne wydarzenia tematyczne. Najczęściej jest to spowodowane globalnym partnerstwem firmy. W tym roku na przykład wszystko poszło pod egidą rugby. Pewnego dnia w biurze przyszli partnerzy ze stowarzyszenia rugby, który zorganizował małą klasę dla personelu w tym sporcie. W ubiegłym roku impreza była poświęcona Cirque du Soleil. Pewnego dnia wszystkie wydziały zajmujące się szybkością zbierały dużą układankę z artystami cyrkowymi. Pod koniec tygodnia jeden z bohaterów programu Quidam został zaproszony do biura - "Ktoś" (mężczyzna bez twarzy, pod parasolem). Firma przypomina, że ​​trzeba było pomóc ubierającemu się artyście: kostium jest bardzo niewygodny i sam nie może sobie z tym poradzić. Następnie pracownicy mogą zadawać pytania przedstawicielom Cirque du Soleil i robić im zdjęcia.

Najczęściej podczas As One firma nagradza pracowników. Na przykład tutaj wybiera się pracownika kwartału. A każda osoba może być nominowana - jako menedżer i jako kurier. Raz w roku wybiera się pracownika roku, który jest zaproszony na uroczystą uroczystość w jednym z europejskich miast. Dwa lata temu wszyscy najlepsi pracownicy roku zostali zaproszeni do Nicei. Pierwszy dzień zazwyczaj poświęcony jest poszukiwaniu w mieście, drugi - na wycieczkach i próbach ceremonii wręczenia nagród. A już pod wieczór jest uroczysty bankiet. Wszyscy zwycięzcy idą wzdłuż czerwonego dywanu, wzdłuż którego stoją menedżerowie i szczyty firmy, wszyscy klaszczą i oklaskują: "Dzięki!"

Powiedz swoim znajomym
Przeczytaj ten wątek

Jak to działa

Jak dostarczają paczki z zagranicy

Jak pracować w Danone

Jak działa serwis eBay

Jak pracować w McKinsey

Osobiste doświadczenie

"Pracuję nad trzema miejscami pracy"

Strona główna


Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top