Jak pozbyć się trawy pszenicznej, 8 sposobów, piękno ziemi

Praktycznie wszyscy rolnicy ciężarówek są znani z tak złośliwego chwastów jak pełzająca pszenica. Wycisza uprawy uprawianych roślin, usuwa ich wilgoć i światło. Ale nie jest tak źle. Korzenie trawy pszenicznej uwalniają toksyczne substancje (colins), które działają w przeważającej mierze na wielu roślinach. Zauważ, że niezwykle trudno jest całkowicie pozbyć się trawy pszenicznej w twojej okolicy. Chwast szybko rośnie, a system korzeniowy jest bardzo silny. Musisz być przygotowany na to, że poświęcisz dużo czasu i energii na zwalczanie leżącego ziemniaka.Jak pozbyć się trawy pszenicznej, 8 sposobów, piękno ziemi

Co musisz wiedzieć o konikach?

  • rozmnaża się dziko rosnącą trawę jak i nasiona. Płodność rośliny jest niezwykle wysoka. Jeden duży okaz może dostarczyć do 10 000 ziaren;
  • chwasty uwielbia mokrą, luźną glebę, bogatą w próchnicę;
  • deszczowa jesień i mokra wiosna przyczyniają się do szybkiego rozwoju trawy pszenicznej. W suchym lecie chwast ustaje, oczekując bardziej sprzyjających warunków;
  • Kiedy gleba jest w stanie zagęszczonym, korzenie chwastu zostają zatkane i ostatecznie znikają.

Jak pozbyć się trawy pszenicznej, 8 sposobów, piękno ziemi

Jak radzić sobie z trawą w ogrodzie

Perekopka może być głęboka i płytka. Z płytkim kopaniem ziemi widłami wybierz wszystkie korzenie chwastów, nie pozostawiając najmniejszego śladu. Pamiętaj, że trawa pszeniczna jest wyjątkowo wytrzymała, a nawet niewielkie odcięcie korzenia może dać życie nowej roślinie.Głębokim kopaniem usuń górne warstwy gleby (25-30 cm) z korzeniami chwastów, a następnie odwróć je i zasypiaj ponownie warstwą ziemi. Będąc głęboko w ziemi, pąki pszenicy nie kiełkują.

Pokrywanie gleby nieprzezroczystym materiałem

Po pierwsze, naziemna część chwastów jest koszona, następnie powierzchnia gleby jest pokryta, na przykład, czarną folią, tekturą lub sklejką. Na wierzch wylewa się warstwę ziemi lub torfu. W tym miejscu można sadzić rośliny z płytkimi korzeniami (np. Zielonymi). Po chwili, z powodu braku światła i tlenu, chwasty chwastu umrą.

Sadzenie jabłeczników

Na miejscu, gdzie jest dużo zielska, można gęsto zasiać musztardę. Wraz z chwastem i innymi chwastami musztarda zniszczy także wiele szkodników ogrodowych.

W walce z trawą pomoże i zwykłe żyto. Podobnie jak musztarda, siają ją bardzo gęsto. Gdy tylko żyto staje się zielone, jest ono koszone, a obszar jest zaorany. 3-4 tygodnie ziemi dają odpocząć, a następnie powtórzyć wszystkie operacje jeszcze 2 razy. W następnym roku nie będzie chwastów, a jakość gleby znacząco się poprawi.

Pomoże również zasiać niektóre rośliny krzyżowe, zbożowe i strączkowe z trawy pszenicznej. Okolice z kukurydzą, fasolą, rzodkiewką, rzodkiewką, sałatą, groszkiem lub wyką z owsie wyczerpią trawę. Należy jednak zauważyć, że nie ma potrzeby siać tych roślin w taki sam sposób jak ogrodników używanych do rzędów, ale raczej dość luźnych i gęstych.

Koszenie

Jeśli chwasty usiądą na trawniku, pomocna będzie krótka fryzura lub regularne koszenie. Od stałego gromadzenia się zielonej masy chwast jest wyczerpany i umiera. Najważniejsze jest to, aby trawa nie rosła więcej niż 5 cm. Chwasty wygodnie jest przecinać chwasty i frez Fokine'a, ale ważne jest, aby nie uszkodzić korzeni ani upuszczenia elektrycznego (zobacz, co to jest i zasada działania).

Zagęszczanie gleby

Bez zagłębiania gleby jest ona zagęszczana. W takim przypadku korzenie trawy pszenicznej będą pozbawione tlenu, a chwasty będą stopniowo zanikać.

Sadzenie dalii

Od dawna zauważono, że chwasty nie lubią sąsiedztwa z tymi jaskrawymi kolorami. Sadzenie dalii w różnych częściach działki, jeśli nie zniszczy całkowicie trawy pszenicznej, przynajmniej zmusi ją do zmiany miejsca zamieszkania.

Korzystanie z octu

Podczas spryskiwania chwastów octem nie tylko część anteny jest dotknięta, ale także korzenie. W tym samym czasie gleba nie cierpi (gwałtownie rozpada się ocet). Metoda stosowana jest głównie wokół krawędzi ogrodu oraz w miejscach, gdzie nie sadzi się innych roślin.

Obróbka chemiczna

Herbicydy stosuje się bardzo ostrożnie i tylko wtedy, gdy żadne inne środki nie przyniosły pożądanego efektu. Co najlepsze, takie preparaty jak Glifos, Huragan Forte, Glifosat, Roundall, Tornado itp. Działają na trawie. Najskuteczniejsze wykorzystanie tych leków w okresie intensywnego wzrostu trawy pszenicznej.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top