Jak pozbyć się szybko i na zawsze z trawy pszenicznej

Pyriv - obsesyjne i irytujące dla wielu ogrodników chwastów. Pozbycie się go jest niesamowicie trudne, ale wciąż możesz to zrobić. Dowiedz się, jak!

Jak radzić sobie z couch potato?

Jak pozbyć się szybko i na zawsze z trawy pszenicznejJak pozbyć się trawy pszenicznej szybko i na stałe? Istnieje kilka sposobów:

 1. Zamień trawę w trawnik. Tak, tak, ta opcja jest całkiem do przyjęcia, ponieważ trawa trawy pszenicznej wygląda całkiem zgrabnie, a łodygi nie mają cierni i innych nieprzyjemnych dotyku części. Ale dla takiego rodzaju trawnika trzeba się opiekować, aby wyglądał schludnie. Regularnie kosić lub kosić za pomocą kosiarki lub bardziej kompaktowego trymera do tego celu. Ponieważ chwasty rozwijają się dość szybko, procedura będzie musiała być wykonana co najmniej raz w tygodniu. Bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do pojawienia się nasion, inaczej w przyszłym roku wolumeny tej zachwaszczonej trawy znacznie wzrosną.
 2. Usuwanie z gleby z korzeniami. Ta metoda jest dość skomplikowana i wymaga dużo czasu i wysiłku, ale jest najskuteczniejsza i zdecydowanie pomoże zniszczyć kanapę w ogrodzie. Ale warto pamiętać, że korzenie takiego chwastu są bardzo silne, więc ich usunięcie nie jest łatwe. Niemożliwe jest wykręcenie ich rękami, więc najlepiej je wykopać. Ale ta procedura ma również pułapki. Prawdopodobnie można usunąć większość korzenia za pomocą łopaty, ale jej procesy pozostaną i nowe pędy mogą zacząć się od nich rozwijać. Ale będą słabsze, więc możesz je wyciągnąć własnymi rękami. Przy okazji, aby nieco uprościć zadanie, możesz najpierw przetworzyć witrynę za pomocą grabienia lub kultywatora lub kopać łopatą, aby dosłownie zmielić trawy pszeniczne wraz z kłączami. Następnie młode młode pędy po prostu usuwają je na czas.
 3. Chemia pomoże w walce z chwastami. Nie ma specjalistycznych przygotowań do precyzyjnej walki z konik polny, ale są dość skuteczne uniwersalne. A jednym z najbardziej skutecznych jest Roundup. Zajmuje się niemal wszystkimi trawami chwastów, w tym konikami polnymi (wielu ogrodników próbowało go, uznając ten herbicyd za jeden z najlepszych). Możesz kupić to narzędzie w specjalistycznym sklepie. Przed użyciem przeczytaj uważnie instrukcje, aby przygotować rozwiązanie. Posyp powierzchnię i poczekaj: wkrótce pędy powinny osłabnąć i umrzeć. Jeśli krzewy rosną na plantacjach, warto je traktować tylko, bo inaczej zabijesz wszystkie żywe stworzenia.
 4. Możliwe jest izolowanie pędów, tworząc w ten sposób wyjątkowo niekorzystne warunki. Obszary, na których rośnie trawa, muszą być pokryte nieprzezroczystym plastikiem, plandekami lub wystarczająco gęstą folią PVC. Pożądane jest mocowanie krawędzi, na przykład za pomocą kamieni. Idealnie, woda nie powinna przeciekać pod nimi. W ten sposób izolujesz chwasty od wilgoci (w szczególności z wody deszczowej, którą otrzymuje nawet bez podlewania). Ponadto, będziesz zamykać trawę przed słońcem. Ale wilgotność i oświetlenie są niezbędne dla warunków wzrostu. Bez nich trawa stopniowo słabnie i wkrótce całkowicie zginie. Ale to zajmie około dwóch lub trzech tygodni, więc bądź cierpliwy. Nawiasem mówiąc, utracone pędy mogą być używane jako nawozy w przyszłości.
 5. Możesz próbować używać słońca i owijać swoją aktywność przeciwko trawie pszenicznej. Aby osiągnąć ten efekt, każdy trawnik musi być przykryty plastikowym szkłem lub przyciętą butelką. Zabezpieczyć konstrukcję, na przykład, kopać w ziemię. Jeśli pogoda jest słoneczna, gleba stanie się bardzo gorąca, co spowoduje efekt cieplarniany. A ponieważ pod przezroczystą pojemnością będzie bardzo gorąco, za kilka tygodni chwasty mogą umrzeć.
 6. Spróbuj zniszczyć trawę na działce za pomocą innych roślin. Niektóre mogą dosłownie "zmiażdżyć", a nawet jeść "chwast", inne są nieprzyjemne dla sąsiadów, a jeszcze inne stwarzają niekorzystne warunki wzrostu (na przykład cień). Do walki możesz wykorzystać na przykład żyto, grykę, groszek, koniczynę i inne aktywnie i szybko rosnące rośliny. Ale nie oczekuj, że trawa dosłownie natychmiast osłabnie i całkowicie "zmaleje", to zajmie trochę czasu, szczególnie, jeśli ilość tej irytującej trawy chwastów będzie znacząca. Nasiona lnu powinny być wczesną wiosną, czyli przed aktywną roślinnością większości roślin. Ułóż je równomiernie, ale nie za gęste.
 7. Spróbuj ściółkować glebę w miejscach, w których rośnie trawa. Aby to zrobić, połóż na jego powierzchni warstwę o grubości w przybliżeniu 25-30 centymetrów (nie mniej) z mieszanki składającej się z siana, skoszonej trawy i innych podobnych składników. A przeprowadzenie takiej procedury powinno nastąpić wczesną wiosną, zaraz po stopieniu śniegu (a raczej przed, po zdjęciu pokrywy śnieżnej). Ale jak to wszystko wpłynie na trawę pszeniczną? Faktem jest, że będzie miał tendencję do wznoszenia się, to znaczy, że jego korzenie będą stopniowo zbliżać się do powierzchni ziemi. Ale ponieważ ziemia będzie luźna i zachmurzona, możesz bez wysiłku i bardzo szybko wyciągnąć wszystkie młode pędy wraz z kłączami. A jako bonus dostajesz dobry nawóz organiczny, który można zmieszać z glebą.
 8. Niektórzy używają środków ludowych. Na przykład można posypać chwastami octem, dosłownie spala się nad ziemią. Na korzeniach kwas można również spryskiwać, ale przygotuj się na cierpienie gleby i dość poważnie. Ponadto, można spróbować wypełnić pędy wrzącą wodą, z powodu takiego uderzenia termicznego, mogą one umrzeć.


Zapobieganie

Jak pozbyć się szybko i na zawsze z trawy pszenicznej

Aby zapobiec pojawianiu się i rozprzestrzenianiu trawy trawiastej w ogrodzie, należy przestrzegać następujących zasad:

 • Pojawiające się młode pędy muszą być natychmiast usunięte, w przeciwnym razie staną się silniejsze, a następnie uzyskanie ich z kłącza z ziemi będzie znacznie trudniejsze.
 • Regularnie chwastów ziemi, aby usunąć wszystkie chwasty z niego.
 • Pamiętaj, że korzenie rośliny chwastów, a nawet ich poszczególne części są niewiarygodnie trwałe i mogą trwać długo, aby utrzymać swoje właściwości i przejść przez praktycznie martwą ziemię lub gęste warstwy. Tak więc nie jest konieczne wysyłanie tej rośliny (a dokładniej jej kłącza) do stosu kompostu, ryzykujesz nie nawożenie gleby, ale zakażenie jej chwastem.
 • Jeśli zamierzasz korzystać z przywiezionej ziemi, nie należy jej pobierać z chwastów. Idealnie powinien być czysty.
 • Jak pozbyć się szybko i na zawsze z trawy pszenicznej
  Trawnik mauretański to doskonałe rozwiązanie dla ...
 • Jak pozbyć się szybko i na zawsze z trawy pszenicznej
  Jakie są właściwości korzenia trawy?
 • Jak pozbyć się szybko i na zawsze z trawy pszenicznej
  Jak wyhodować eleganckie piwonie na swojej stronie?
 • Jak pozbyć się szybko i na zawsze z trawy pszenicznej
  Jak wyhodować trawę dla swoich zwierząt?
 • Jak pozbyć się szybko i na zawsze z trawy pszenicznej
  Balsamin - piękny i interesujący pokój ...
 • Floks - luksusowe kwiaty do ogrodu
 • Jak pozbyć się szybko i na zawsze z trawy pszenicznej
  Jak dbać o "żywe kamienie"?
 • Jak pozbyć się szybko i na zawsze z trawy pszenicznej
  Wskazówki dotyczące uprawy kwiatów

Najważniejsze cechy amerykańskiej diety

 • Sekrety pasztetu z fasoli

 • Jaka jest niebezpieczna otyłość u zwierząt domowych?

 • Dlaczego potrzebujemy aminokwasów?

 • Jaki prezent mogę zrobić w 40. rocznicę?

 • Lista najbardziej skutecznych maści z żylaków  Powiązane artykuły

  Poprzedni

  Następna

 • Top Top