Jak pozbyć się smutnej przeszłości - pracować nad sobą

Jak możemy puścić przeszłość?

Aby uwolnić przeszłość, trzeba przejść kilka etapów:

1. Ponownie przeżyć traumatyczną sytuację.

Bez względu na to, jak to boli, niestety, bez tego w jakikolwiek sposób. Żyj w najdrobniejszym szczególe tego, co się dzieje, zatrzymując się przy każdym nieprzyjemnym wydarzeniu.2. Zastanów się nad lekcjami, które może przynieść ta sytuacja.

Każda osoba w naszym życiu jest nauczycielem, więc musimy zastanowić się, jaki wniosek można wyciągnąć ze wszystkiego, co się dzieje.

Ponieważ już zrozumieliśmy, że sami przyciągnęliśmy tę sytuację i była to dla nas lekcja, ważne jest, aby odejść od przeszłości, nie trzymając nikogo w zła ani urazy.4. Pozbycie się materialnych znaków.

Na tym etapie musimy pamiętać, co przypomniało nam o przeszłości. Wszystko to odbywa się tylko w celu usunięcia kotwic, które mogą być drażniące. Możesz powrócić do tych samych działań, ale trochę później, kiedy dojdziesz do zmysłów i uspokoisz się po traumatycznej sytuacji.

5. Nigdy nie wracaj i nie reaguj na wspomnienia.

Jeśli nagle myśl o przeszłości osadzi się w twojej głowie, natychmiast ją odrzuć. Jeśli trudno będzie się skoncentrować, wtedy pisz na kartce papieru i spal ją lub po prostu obserwuj, jak twoje myśli próbują przeciągnąć cię do starego. Nie próbuj walczyć, niech to się stanie jako naturalny proces.

Nie poddawaj się i zdaj sobie sprawę, że przerzuciłeś się na nową drogę i nigdy nie wrócisz do starej ...Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top