Jak pozbyć się hemoroidów na zawsze

To pytanie jest interesujące dla każdego, kto ma hemoroidy. Ta choroba znana jest od dawna. Jest uważany za przewlekły i towarzyszą mu okresowe zaostrzenia. W czasie remisji osoba może czuć, że hemoroidy ustąpiły, ale niestety nie jest to do końca prawdą.Co to znaczy pozbyć się hemoroidów?

Znakiem, że wygrywasz hemoroidy jest brak zaostrzeń przez wystarczająco długi okres. Ponadto podczas okresów remisji nie należy nawet odczuwać lekkiego dyskomfortu.

Jak pozbyć się hemoroidów na zawsze
Możesz pozbyć się hemoroidów wykonując operację - wycięcie hemoroidów. Jednak praktyka pokazuje, że nawet po tym, choroba może ponownie się rozwinąć. Dlatego zmiana sposobu życia na lepsze uratuje Cię raz na zawsze przed hemoroidami.

Co powinienem zrobić, aby moje hemoroidy nie przypominały mi o sobie?

Aby zrozumieć, jak się zachować, pamiętaj, ze względu na hemoroidy. Eliminując czynniki przyczyniające się do jego rozwoju, otrzymasz silne odrzucenie choroby.

Popraw dietę

Przede wszystkim zrewiduj swoją dietę. Wiadomo wszystkim, że rozwój i zaostrzenie hemoroidów wywołuje produkty o dużej ilości tłuszczów zwierzęcych, a także ostrych, palących przypraw. Unikaj smażonych potraw. Od napojów, z wyjątkiem alkoholu, herbaty i kawy, ponieważ wywołują zaparcia. Jednak pij dużo zwykłej wody pitnej. Pamiętaj, aby uwzględnić w menu produkty zawierające wystarczającą ilość grubego włókna. Należą do nich warzywa, zwłaszcza buraki, koperek, owoce - brzoskwinie, jabłka, śliwki, suszone owoce, w szczególności suszone śliwki i suszone morele. Od palenia też będą musieli się poddać.

Bądź aktywny! Gimnastyka lecznicza

Umiarkowana aktywność fizyczna jest dość skuteczną metodą kontrolowania hemoroidów. Spróbuj chodzić więcej, uprawiaj specjalną gimnastykę. Przy zachowaniu regularności przyczyni się to do normalizacji krążenia krwi, odpływu krwi z hemoroidów i ich redukcji.Wykonaj następujące ćwiczenia rano i wieczorem na 5 podejść. Musisz usiąść na sztywnym krześle i postawić stopy na podłodze w stabilnej pozycji. Pochylając się lekko do przodu, ściśnij zwieracz 10 razy.

Przejdź się po pokoju, w którym jesteś, podnosząc nogi tak wysoko, jak to możliwe, pochylając je na kolanach i lekko prowadząc do brzucha.

Pamiętaj, że podnoszenie ciężkich przedmiotów może tylko komplikować hemoroidy, więc unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego.

Starożytny przepis na hemoroidy

Ten przepis został wymyślony dawno temu, ale od tamtej pory nie zawodził prawie żadnej osoby, która cierpiała, ponieważ zwykli mówić "oficjalna choroba". Skład magicznej mieszaniny zawiera sok z średniej wielkości żarówki. Trzeba go pociąć na małe części i utonąć. Powstały sok należy przefiltrować i dodać 1 łyżkę oleju łopianowego. Dobrze wymieszaj do pojawienia się piany i włóż w chłodne, ciemne miejsce na 3 dni. A potem możesz użyć. Regularnie smaruj hemoroidy, aż poczujesz, że choroba się cofa. Zwykle, w celu złagodzenia stanu, konieczne jest stosowanie mieszaniny cebuli z olejem przez 12 dni.

Leki

Ponieważ hemoroidy są bardzo częstą chorobą, opracowano wiele leków do leczenia, dostępnych w różnych postaciach. Taka terapia powinna natychmiast obejmować całe ciało.

Do stosowania miejscowego należy stosować czopki lub maści. Szczególnie popularne są świece z naturalnymi składnikami: propolis, olej z rokitnika, masło kakaowe. Działają nie gorzej niż inne, są tańsze, a skutki uboczne powodują mniej.

Również do leczenia miejscowego należy używać maści. Przez długi czas szeroko stosowano maść heparynową, która poprawia wypływ krwi z powiększonych hemoroidów.

Bardzo dobrze polecana maść "Posterizan" z wyciągiem z kasztanowca, a także maść troxevasin. Wprowadzają w ton żylny mur, jego słabość jest jedną z głównych przyczyn rozwoju hemoroidów.

Oprócz leczenia miejscowego konieczna jest terapia ogólna. Przeprowadza się ją, przyjmując narkotyki do środka. Aby ułatwić przebieg hemoroidów, przepisywany jest kwas askorbinowy, który wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia krążenie krwi. Możliwe jest również zażywanie kapsułek troxevasin w celu dalszego zwiększenia siły żył.

Szczególną uwagę przywiązuje się do eliminacji zaparć. Do tego przepisywane są miękkie środki przeczyszczające. Z takich leków, Dufalac, Laktusan, Normaze są najbardziej skuteczne i najbezpieczniejsze. Zawierają naturalną substancję czynną - laktulozę. Dzięki temu, że jej jelito jest starannie oczyszczone, przywracana jest normalna mikroflora. Takie środki przeczyszczające są przepisywane nawet kobietom w ciąży i karmiącym.

Konstancja jest kluczem do sukcesu!

Wreszcie, pamiętaj, że tylko regularne stosowanie wszystkich powyższych metod zwalczania hemoroidów da trwały pozytywny efekt. Powinny się one odbywać nawet po leczeniu chirurgicznym. Leki po zakończeniu głównego leczenia należy stosować w mniejszych dawkach, o których lekarz poinformuje.

Oceń ten materiał!Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top