Jak pozbyć się dystrofii

Dystrofia jest poważną chorobą przewlekłą, która jest trudna do leczenia. Towarzyszy temu zaburzenie trawienne i zmiany w strukturze tkanek. Przyczynami tej choroby mogą być odchylenia w diecie (głodzenie, objadanie się, monotonne jedzenie, żywność, która jest zdominowana przez węglowodany), i zaburzenia genetyczne, a czasami - patologie w przewodzie pokarmowym. W zależności od przyczyny, która doprowadziła do dystrofii. określić metody jego leczenia.Jak pozbyć się dystrofii

Instrukcje

Jeśli dystrofia ma charakter pokarmowy, tj. pojawiły się w wyniku długotrwałej diety, postu lub nieodpowiedniego spożycia żywności, lekarz, oprócz przepisywania witamin, enzymów, stymulantów i suplementów diety, zaleciłby pacjentowi radykalną zmianę jego podejścia do żywienia.

Aby pozbyć się dystrofii. należy jeść co najmniej 5 razy dziennie. Dieta powinna być wysokiej jakości i musi zawierać odpowiednią ilość białka, tłuszczów i węglowodanów. Ważne jest, aby jeść więcej owoców i warzyw, pić więcej płynu, a zwłaszcza zielonej herbaty. Jako dodatki do żywności należy dodać proszek jajeczny i drożdże piwne.

Osoba cierpiąca na dystrofię powinna chodzić częściej na świeżym powietrzu, chodzić, a także stopniowo włączać się w codzienne rutynowe ćwiczenia fizyczne. Możesz ćwiczyć na siłowni dwa razy w tygodniu przez pół godziny. Po jakimś czasie intensywność treningu i jego czas trwania powinien wzrosnąć.Ponieważ dystrofia może pojawić się u dziecka wciąż w łonie matki, ciężarna kobieta musi zrównoważyć jedzenie i prowadzić prawidłowy sposób życia - aby wykluczyć złe nawyki i stosować się do normalnego trybu dnia. Po porodzie kobieta powinna zawsze skonsultować się z lekarzem na temat organizacji prawidłowego karmienia dziecka.

Jeśli dystrofia rozwija się z powodu wad przewodu żołądkowo-jelitowego, żadne półśrodki, aby się go pozbyć, niestety nie pomogą. W takim przypadku konieczna jest operacja.

Dystrofia mięśniowa (przez ten termin rozumiemy grupę różnych chorób mięśni) ma charakter dziedziczny. Uważa się, że takie leki lub urządzenia medyczne, które spowalniałyby tę postępującą chorobę, nadal nie istnieją. Wszystkie wysiłki lekarzy w tym przypadku mają na celu walkę z możliwymi komplikacjami. To przede wszystkim deformacja kręgosłupa, która rozwija się z powodu osłabienia mięśni pleców, a także zapalenia płuc. Predyspozycja do zapalenia płuc jest spowodowana słabością mięśni oddechowych. Tacy pacjenci są obserwowani u terapeutów i neurologów. W tym przypadku dla człowieka ważne jest również odżywianie. Użycie gotowanego mięsa z kurczaka jest bardzo przydatne.

Oprócz zabiegów leczniczych stosuje się masaż. Niektórzy eksperci twierdzą, że jest skuteczny u pacjentów z dystrofią mięśniową wcierającą się w mięśnie masła. Aby to zrobić, bierze się śmietankę, która powstaje, gdy mleko zostanie ułożone, pobite, a olej zostanie wcierany w osobę. W ciągu 20 minut należy natrzeć olej w plecach i kręgosłupie, a następnie przez 5 minut - w udo i podudzie, a następnie od przodu (ruchy od dołu do góry). Po tej procedurze pacjent jest owinięty w prześcieradło i owinięty. Powinien odpoczywać przez co najmniej godzinę. Masaż ten odbywa się codziennie rano przez 20 dni. Następnie zrób 20-dniową przerwę i powtórz cały kurs jeszcze dwa razy.

Powiązane wiadomościPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top