Jak powstała pierwsza kiełbasa w Rosji

Jak powstała pierwsza kiełbasa w Rosji

Wielka Rosja znała kiełbasę Wielkiej Rosji, oczywiście Piotra I. Car kazał Niemcom prowadzić interesy z kiełbaskami. Otworzyli pierwsze sklepy wędliniarskie w Sankt Petersburgu i Moskwie. Więc była kiełbasa. Niemcy mieli przewagę w branży wędliniarskiej. więc dominowali na tym rynku aż do początku XIX wieku. Pierwsze warsztaty do produkcji kiełbas pojawiły się w Rosji w XVII wieku. Najbardziej popularną w tym czasie była kiełbasa "Uglitskaya". To było bardzo smaczne, więc informacja o nim dotarła nawet do naszych czasów. A nazwa wzięła się stąd, że gdy Niemcy otworzyli w 1709 roku pierwsze warsztaty do produkcji kiełbas. następnie robotnicy byli mieszkańcami miasta Uglicz. W innych krajach i miastach firm kiełbasianych mistrzowie wymyślili doskonałe receptury kiełbasy i nadali im dźwięczne nazwy. Na przykład wiedeńskie kiełbaski. Włoski, angielski itp.

MK REAL zbiera stare przepisy na kiełbaski i nadaje im nowe życie, dostosowując się do współczesnych realiów. Jednym z takich odkryć jest kaszanka "Bukovinskaya". Spróbuj smaku, który znali twoi pradziadkowie.

od Rosji do petry i historii jako takiej nie było. A Słowianie, nawet tysiące lat przed nim, napychali wnętrzności zwierząt z mięsem i gotowali, to znaczy, jak rozumieliście, robili domowe kiełbasy.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top