Jak poprawić efektywność badań

Osoba uczy się nieprzerwanie przez całe życie. Ale tylko w dzieciństwie i wieku dojrzewania nasza wiedza jest sprawdzana, oceniana i badana w każdy możliwy sposób. Niektóre badania są przedstawione żartobliwie, podczas gdy inne muszą zainwestować w to dużo czasu i energii. Sukces zależy nie tyle od pierwotnie zbudowanych umiejętności, ile od umiejętności i chęci uczenia się. Dlatego tak ważne jest, aby móc się uczyć, to znaczy, aby móc zapamiętać i przetworzyć informacje. Szkoda, że ​​rzadko się tego uczy.Zwiększenie efektywności nauki zarówno w klasie, jak iw domu można osiągnąć za pomocą prostych, ale skutecznych technik:

Określ swoją metodę asymilacji informacji

Każda osoba lepiej absorbuje informacje jedną z głównych metod: przez wzrok, słuchanie lub robienie czegoś. Jeśli jesteś wzrokowcem, wtedy najbardziej efektywnym dla ciebie będzie zapis na piśmie wszystkiego, co usłyszałeś podczas lekcji lub wykładu. Lepiej przyswoić materiał, z którego będziesz korzystać również z różnego rodzaju zdjęć, wykresów, diagramów i tabel. Jeśli jesteś audiologiem, przydatne będzie zapisanie wyjaśnień lub wykładów nauczyciela na nagrywarce, a już w domu, aby wysłuchać ich lub przenieść na papier. Kinestetikam "pokazuje" prace laboratoryjne i eksperymenty, ale przydadzą się i ponownie napisać na głos lub głośno usłyszane informacje.

Sprinterzy są w stanie w pełni wykorzystać swoje umiejętności w krótkim czasie, podczas gdy biegacze maratonu są w stanie poprawnie rozłożyć ładunek i powoli, ale prawdą jest, aby przejść do mety. Nie ma dobrego ani złego tempa nauki, właściwej rzeczy, która działa zgodnie z twoim temperamentem. Stwórz swój plan nauki zgodnie z tym, w jaki sposób czujesz się bardziej komfortowo i bardziej interesująco. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz wolne tempo, będziesz musiał poświęcić więcej czasu na naukę.Ale niezależnie od tego, czy uczysz się długo, czy ciężko, pamiętaj, że przerwy są równie ważne, jak samo badanie. Naukowcy zalecają 10-minutową przerwę na każde pół godziny nauki. I nie zapominaj o ciężkiej pracy, aby nagradzać siebie podczas przerw z drobnymi radościami, na przykład zjedz coś smacznego lub zatańcz do ulubionej piosenki.

Tutaj pomaga trochę poznać funkcje mózgu. Oto kluczowa zasada: w każdej sekwencji ludzie najlepiej pamiętają początek i zakończenie. Nie ma sensu się z tym zmagać, po prostu nasz mózg jest tak uporządkowany i lepiej jest zmienić go na naszą korzyść. Planując swoje studia, przejdź przez najważniejsze rzeczy i powtórz je na początku i na końcu. Czytając rozdział w podręczniku, staraj się skupić na preambule i konkluzji, czasami wystarczy, aby zrozumieć i zapamiętać znaczenie całego tematu.

Napraw wszystko na papierze

Zawsze warto mieć jasny plan działania. Niezależnie od tego, jak złożone i wielkie jest to zadanie, rozkładanie go na mniejsze problemy ułatwia i przyspiesza radzenie sobie z nim. Aby to zrobić, najlepiej napisać pisemny plan, najlepiej prosty, bez akapitów, gdzie każde zadanie zostanie przypisane do własnego miejsca.

Usuń zakłócenia zewnętrzne

Kochaj to, co robisz

Spróbuj znaleźć coś interesującego w każdym temacie. Uwierzcie mi, to wcale nie jest trudne, ponieważ są ludzie, którzy poświęcili to całemu życiu, więc jest w tym coś - musi być! Staraj się jak najwięcej dowiedzieć o temacie. Im więcej chcesz się uczyć, tym więcej będziesz wiedzieć.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top