Jak pobłogosławić córkę przed ślubem - odejdź na długie i szczęśliwe życie rodzinne

Pobłogosławienie jej córki przed ślubem to jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń dla mamy i taty. Każda narodowość ma własne tradycje do wykonywania tego rytuału, ale każdemu należy przekazać dobre słowa pożegnania z długim życiem rodzinnym. Każda matka sama prosi, aby pobłogosławić córkę przed ślubem. W chrześcijaństwie istnieją specjalne zwyczaje i zasady wymawiania tak ważnych słów dla młodej pary. Konieczne jest uprzednie nabycie ikony, ale odpowiednia jest również pamiątka rodzinna znajdująca się w domu. Po świętowaniu w domu nowożeńców, ta święta twarz będzie dla nich rodzajem amuletu na całe życie.Jak pobłogosławić córkę przed ślubem - odejdź na długie i szczęśliwe życie rodzinne

Zdarzają się przypadki, gdy rodzice młodej pary razem nabywają ikonę i dają ją młodym przed uroczystością. Ważne jest, aby wiedzieć, jak pobłogosławić córkę przed ślubem, ponieważ uważa się, że przyszłe życie młodej rodziny zależy od słów wypowiedzianych. Aby towarzyszyć dziewczynie słowami pożegnania, możliwe jest tylko wtedy, gdy jej przyszły mąż zapłaci okup i wytrzyma wszystkie próby. Kiedy oblubieniec przeszedł wszystkie trudności dla niego w drodze do swojej ukochanej, a panna młoda została pokazana gościom, rodzice mogą wypowiedzieć swoje wzruszające i ważne słowa dla dzieci.

Jak pobłogosławić córkę przed ślubem - odejdź na długie i szczęśliwe życie rodzinne


Wielu rodziców woli nie mówić życzeń dla wszystkich. Jak zatem, w tym przypadku, jak pobłogosławić córkę przed ślubem? Państwo młodzi zostają zabrani do osobnego pokoju i wypowiadają słowa tylko w obecności najbliższych osób. Bardzo dobrze, jeśli w tym pokoju będzie tatuś ojca chrzestnego i matka panny młodej. Trzeba pamiętać, że życzenia powinny być wymawiane nie tylko dla ich córki, ale także dla jej przyszłego męża, ponieważ wkrótce staną się jednym.

Gdy zgromadzą się wszystkie potrzebne osoby, możesz zacząć. Nowożeńcy stają przed swoimi rodzicami, ikona staje twarzą w twarz z młodymi iw tym momencie wypowiadają najważniejsze słowa. Oczywiście, musicie z wyprzedzeniem przemyśleć, co powiedzieć w tym ekscytującym momencie, ponieważ błogosławienie waszej córki przed ślubem jest konieczne z najbardziej pamiętnymi życzeniami szczęścia i miłości.

Jak pobłogosławić córkę przed ślubem - odejdź na długie i szczęśliwe życie rodzinne

Po przemówieniu musisz trzykrotnie przekroczyć ikonę, z ikoną po kolei, panną młodą. Każda matka powinna wiedzieć, jak pobłogosławić jej syna małżeństwem lub czego chce dla swojej córki, ponieważ te słowa zostaną zapamiętane przez młodych na całe życie, a być może zobaczą te same słowa i tę samą ikonę w życiu rodzinnym swoich dzieci. Po wypowiedzianych słowach chłopak i dziewczyna całują ikonę i są ochrzczeni.

Warto zauważyć, że rodzice mogą wypowiedzieć słowa rozstania z młodymi ludźmi przed twarzami pozostawionymi po weselu. W tym przypadku ikona błogosławienia młodzieży będzie miała szczególne znaczenie w ich życiu, ponieważ rodzice zawsze odgrywają ogromną rolę w wychowywaniu dzieci, a po ślubie nadal pomagają im w trudnych czasach. Matka oblubienicy musi przyjąć oblicze Matki Bożej Kazańskiej, a matką oblubieńca jest oblicze Chrystusa Zbawiciela. Uważa się, że małżeństwa zawarte w dniu Najświętszych Theotokos są najsilniejsze i trwałe. Szczęście jest młode!

Jak pobłogosławić córkę przed ślubem - odejdź na długie i szczęśliwe życie rodzinnePowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top