Jak pić napoje energetyczne

Napoje energetyczne są stosunkowo niedawnym wynalazkiem ludzkości. Chociaż ich składniki są wykorzystywane jako ożywcze od czasu, gdy wynalazek puszek aluminiowych pozostał wieków. Wydaje energotonik wynalazek - panaceum dla studentów w trakcie sesji, pracownicy w czasach mojego dziadka linii, idąc na rekordowym fitnesistov, zmęczonych kierowców i gości do klubów i wszystkich tych, którzy są bardzo zmęczeni, ale musi pozostać w pogodnym stanu ciała i umysłu. Wypiłem słoik - i już nie ugryź się w nos, ale możesz kontynuować raz za razem ...

Producenci twierdzą, że ich napoje przynoszą same korzyści i produkują coraz więcej nowych odmian. Jeśli wszystko jest tak różowe, dlaczego ustawodawcy próbują wydać prawo ograniczające rozprzestrzenianie się cudu - pić? Zrozummy to.

Kofeina. Zawiera całą "energię" bez wyjątku. Działa pobudzająco: 100 mg kofeiny pobudza aktywność umysłową, zwiększa wytrzymałość układu sercowo-naczyniowego o 238 mg. Aby uzyskać ten efekt, należy wypić co najmniej trzy banki, ale producenci "inżynierów energii" zalecają stosowanie nie więcej niż 1-2 puszek dziennie.

Tauryna. Jeden bank średnio zawiera od 400 do 1000 mg tauryny. Jest to aminokwas, który gromadzi się w tkankach mięśniowych. Uważa się, że poprawia funkcjonowanie mięśnia sercowego. Jednak ostatnio w środowisku medycznym pojawiły się opinie, że tauryna w ogóle nie ma żadnego wpływu na organizm ludzki.

Karnityna. Jest składnikiem ludzkich komórek, który wspomaga szybkie utlenianie kwasów tłuszczowych. Karnityna zwiększa metabolizm i zmniejsza zmęczenie mięśni.

Guarana i żeń-szeń. Rośliny lecznicze o właściwościach tonizujących. Liście guarany są używane w medycynie: usuwają kwas mlekowy z tkanki mięśniowej, redukując ból podczas wysiłku, zapobiegając pojawieniu się miażdżycy i oczyszczając wątrobę. Lekarze uważają jednak, że ekscytujące właściwości przypisywane guaranie i żeń-szeniu nie są potwierdzone badaniami.

Witaminy z grupy B są niezbędne dla normalnego funkcjonowania układu nerwowego, a zwłaszcza dla mózgu. Ich brak ciała może być odczuwalny, ale zwiększenie dawki nie poprawi wydajności, zdolności umysłowych ani niczego innego, co starają się przekonać producenci napojów energetycznych.

Melatonina. Zawarte w ciele i odpowiedzialne za dzienny rytm osoby.

Matein. Substancja będąca częścią południowoamerykańskiej kolacji z zielonej herbaty. Wyciąg z wiecznie zielonego drzewa Ilex Paraguarensis pomaga poradzić sobie z głodem i pomaga zmniejszyć wagę.

- Jeśli potrzebujesz tylko dopingować lub aktywować mózg, energia jest świetna do tego celu.

- Możesz znaleźć napój zgodny z Twoimi potrzebami. Energię można podzielić na grupy dla osób o różnych potrzebach: niektóre mają więcej kofeiny, w innych witaminy i węglowodany. "Kawa" to napoje dla zapalonych pracoholików i studentów, którzy pracują lub pracują w nocy, oraz "witaminowo-węglowodanowe" - aktywni ludzie, którzy wolą spędzać wolny czas na siłowni.

- W energetyce istnieje kompleks witamin i glukozy. Korzyści z witamin nie można powiedzieć. Glukoza jest szybko wchłaniana do krwioobiegu, jest włączana do procesów oksydacyjnych i dostarcza energię do mięśni, mózgu i innych ważnych narządów.

- Efekt przyjmowania kawy to 1-2 godziny, od inżynierów elektryków - 3-4. Ponadto prawie cała energia jest gazowana, co przyspiesza ich oddziaływanie - jest to trzecia różnica od kawy.

- Opakowanie pozwala na wykorzystanie energii w każdej sytuacji (parkiet, samochód), co nie zawsze jest możliwe przy użyciu tej samej kawy lub herbaty.

- Napoje można stosować ściśle dozowane. Maksymalnie - 2 banki dziennie. W wyniku wypicia napoju ponad normę możliwy jest znaczny wzrost ciśnienia krwi lub poziomu cukru we krwi.

- We Francji, Danii i Norwegii "energia" jest zakazana do sprzedaży w sklepach spożywczych, są one sprzedawane tylko w aptekach, ponieważ są uważane za lekarstwo. Niedawno władze szwedzkie rozpoczęły śledztwo w sprawie śmierci trzech osób, które rzekomo miały miejsce po spożyciu napojów energetycznych.

- Witaminy zawarte w energo-robotnikach nie mogą zastąpić kompleksu multiwitaminowego.

- Ludzie, którzy mają problemy z ciśnieniem lub sercem, powinni unikać tych napojów.

- Opinia, że ​​tonik nasyca się energią, jest absolutnie nieuzasadniona. Zawartość puszki, podobnie jak klucz, otwiera drzwi do wewnętrznych rezerw organizmu. Innymi słowy, bank nie daje energii, wysysa to z ciebie. Człowiek korzysta z własnych zasobów lub, mówiąc prościej, bierze je od siebie. Zadłużenie, oczywiście, prędzej czy później musi wrócić, płacąc ze zmęczeniem, bezsennością, drażliwością i depresją.

- Kofeina zawarta w toniku, jak każdy stymulant, wyczerpuje układ nerwowy. Działanie to trwa średnio od trzech do pięciu godzin - po czym organizm potrzebuje oddechu. Ponadto kofeina uzależnia.

- Energetik, jako napój zawierający cukier i kofeinę, jest niebezpieczny dla młodego organizmu.

- Wiele napojów energetycznych zawiera dużą ilość witaminy B, która może powodować kołatanie serca i drżenie rąk i stóp.

- Miłośnicy fitness powinni pamiętać, że kofeina jest dobrym środkiem moczopędnym. Tak więc po treningu nie można pić, podczas którego tracimy wodę.

- W przypadku przedawkowania możliwe są działania niepożądane: tachykardia, pobudzenie psychoruchowe, nerwowość, stan depresyjny.

Jak widać, argumenty są "przeciw" bardziej niż argumenty "za". A jednak jest całkiem możliwe, że w twoim życiu może nadejść moment (nadzieja, jeden raz), kiedy poczujesz potrzebę picia słoika energii. W takim przypadku przeczytaj zasady stosowania toników, pomagając nie dopuścić, by twoje ukochane ciało zaszkodziło.

- Nie przekraczaj dziennej dawki kofeiny - jest to około dwóch słoików o średniej energii. Odbieranie więcej niż dwóch puszek z rzędu może uszkodzić twoje zdrowie: zasoby ciała zostały już wyczerpane, a zatem, zamiast pożądanego efektu, wystąpią efekty uboczne.

- Pod koniec energii organizm potrzebuje odpoczynku, aby przywrócić zasoby.

- Nie pij po sporcie - oba zwiększają ciśnienie.

-Kofeina jest wydalana z krwi w ciągu 3-5 godzin, a nawet połowa. Dlatego, aby mieszać w tym czasie, toniki i inne napoje zawierające kofeinę (kawa, herbata) nie mogą być - można znacznie przekroczyć dopuszczalną dawkę.

- Wiele napojów jest bardzo kalorycznych. Jeśli używasz energii na siłowni, pij je tylko przed treningiem. Jeśli twoje plany mają jedynie na przywrócenie siły i nie zamierzasz schudnąć, możesz użyć tego toniku przed i po zajęciach.

- Nie można mieszać toniku z alkoholem (tak często, na przykład, odwiedzający kluby nocne). Kofeina zwiększa ciśnienie, a w połączeniu z alkoholem jej działanie jest znacznie zwiększone. W rezultacie osoba może łatwo doświadczyć kryzysu nadciśnienia tętniczego.

Specjaliści w dziedzinie zdrowia i medycyny twierdzą, że toniki to nic innego jak witaminizowane substytuty kawy, tylko bardziej niebezpieczne dla zdrowia. Soki owocowe i glukoza zawarte w wielu produktach są w stanie podnieść ducha do tej samej wysokości. Decyzja, czy stosować toniki, czy też nie, zależy od Ciebie. Ale oto wymówka bez wyrzutów sumienia, aby napić się kawy z ulubioną czekoladą (zamiast toniku) teraz mamy!Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top