Jak otworzyć listę hostelu hostelu listę wyposażenia i niezbędnych kosztów

Dzisiaj, coraz bardziej wczoraj, zatrudnieni pracownicy są zaangażowani w założenie własnej firmy. Niezależnie od ryzyka w tym przypadku dochód będzie w stanie pomóc w ujęciu miesięcznym od przypadku, w stanie pokryć koszty, a co najważniejsze, będzie to przedstawienie z niczym nie porównywalną poczucie wolności i niezależności od zmiennych przełożonych nastroju lub machinacji współpracowników.

Jak otworzyć listę hostelu hostelu listę wyposażenia i niezbędnych kosztówHostel jako firma jest całkowicie opłacalna!

Do tej pory jednym z najbardziej obiecujących rodzajów działalności jest organizacja hosteli. Ich znaczenie rośnie z dnia na dzień, jak dziesiątki milionów ludzi rocznie jeżdżą na wycieczki, i nie wszystkie i nie zawsze mają pieniądze na naprawdę drogie i luksusowe hotele.

Turyści klasy ekonomicznej chętnie korzystają z hosteli. Czym one są? Są to hotele niedrogie i bardzo przypominające hostele. Ten, kto postrzega hostel jako firmę, przede wszystkim przyciąga niewielkie wydatki, nawet na początkowym etapie organizacji. Ale zysk może być bardzo znaczący ze względu na ciągły napływ tych, którzy chcą się w nich osiedlić.

Jak otworzyć listę hostelu hostelu listę wyposażenia i niezbędnych kosztów

Tło

By the way, hostele zostały najpierw wynalezione w Niemczech. Idea Niemców była tak atrakcyjna dla przedstawicieli branży hotelarskiej na całym świecie, że ich doświadczenia zostały przyjęte i zaczęto je wprowadzać w różnych krajach. Do tej pory jest około czterdziestu milionów ludzi - fanów hosteli. W tego typu hotelu musi być miejsce do spania, kuchnia do gotowania, łazienka i łazienka lub prysznic. W tym samym czasie nie powinieneś dużo wydawać na projektowanie.

Najważniejsze w tej kwestii jest czystość, komfort i dokładność. Bardzo często pokoje są wyposażone w sejfy do przechowywania rzeczy osobistych klientów. Pokoje mają sześć lub osiem łóżek. Meble do hostelu również nie są szczególnie wyróżniane luksusem. Z reguły są to pojedyncze mocne łóżka wykonane z drewna, niezawodne i praktyczne.

Jak otworzyć listę hostelu hostelu listę wyposażenia i niezbędnych kosztów

O której godzinie otwarcie hostelu może Cię kosztować?

W większości przypadków główne koszty idą na czynsz lub na zakup nieruchomości. Najlepiej kupić pokój bliżej centrum miasta lub jego zabytków. Pamiętaj, że Twoi goście pozostaną z tobą przez 1-2 dni. W tym czasie bardzo ważne jest, aby mieć czas, aby zobaczyć tyle ciekawych budynków lub niesamowitych miejsc, więc wolą przede wszystkim te hostele, które są w pobliżu ich trasy.

Okazuje się, że rentowność hostelu jest dość wysoka. Po rozwiązaniu problemu z lokalami, nie napotkasz szczególnych trudności z innymi chwilami organizacyjnymi. Jeśli chodzi o personel, konieczne będzie posiadanie administratora i sprzątaczki. Ten pierwszy może pracować w trybie dziennym w trzech, czyli potrzebujesz 4 osób. Ich średnia pensja wynosi około 20 tysięcy rubli.

Jak otworzyć listę hostelu hostelu listę wyposażenia i niezbędnych kosztów


Dodatkowa działalność

Ponadto, jako dodatkowe zarobki, możesz zaaranżować dla swoich klientów przygotowanie i dostawę śniadania. Możesz wyposażyć kuchnię na około 80 tysięcy rubli. Oddzielny prysznic i łazienka mogą kosztować mniej więcej tyle samo. Nie powinniśmy zaniedbywać Wi-Fi. Jego obecność jest bardzo ważna, szczególnie dla obcokrajowców.

Jak otworzyć listę hostelu hostelu listę wyposażenia i niezbędnych kosztów
A co najważniejsze, ponieważ w pokojach będziesz miał nieznajomych nieznajomych, upewnij się, że sporządzono odpowiednią umowę z agencją bezpieczeństwa. Nie zbędny będzie także przemyślany plan gotowych wariantów wycieczek, tras rowerowych i pieszych, malowniczych miejsc otoczenia. Zanim zaczniesz organizować własną firmę, zrób problem, aby przygotować szczegółowy plan biznesowy hostelu z modelem finansowym. Pomoże to w prawidłowej alokacji dostępnych środków i przyspieszy otrzymywanie zysków.
Jak otworzyć listę hostelu hostelu listę wyposażenia i niezbędnych kosztów

Plusy hostelu przed hotelem

Nawet z punktu widzenia niedoświadczony w korzyściach biznesowych człowieka tego typu frontu hotelowym hotelu są oczywiste: duża liczba klientów przyciąga ze względu na tanich usług, a także do realizacji idei w Rosji mogą być wykorzystywane w ogóle w każdym domu lub przestronny apartament (ostatnio szczególnie popularne było do realizacji hosteli w starych budynkach).

Między innymi nie musisz dbać o tradycyjnie wysoki poziom usług (konieczny dla zwykłych hoteli). Jak już zauważyliśmy, nie ma potrzeby dużych funduszy, aby rozpocząć tutaj działalność. Możliwe, że nie musisz nawet brać pożyczki - możesz zarządzać własnymi funduszami. Najważniejsze jest prawidłowe zaplanowanie wszystkiego. Nie staraj się udzielić dokładnej odpowiedzi na pytanie, jak otworzyć hostel, którego biznesplan nie został w pełni opracowany lub rozważony. W przeciwnym razie po prostu stracisz pieniądze.

Ile lat możesz odzyskać inwestycje?

Przy okazji, podczas rozmowy o zaletach hoteli klasy ekonomicznej. Warto zauważyć, że dziś w Europie Zachodniej ich liczba już dawno przekroczyła liczbę 5000. W Rosji takie ekonomiczne hotele są wciąż nieliczne. Jednak ta dziedzina biznesu rozwija się bardzo szybko. I jest całkiem możliwe, że za 5-10 lat nasz kraj stanie się jednym z liderów na tym rynku (w każdym razie są to wszystkie warunki wstępne). Dziś sytuacja jest odwrotna.

Ta nisza jest prawie całkowicie darmowa. To z kolei tworzy żyzną glebę. Rentowność hostelu w Rosji może być bardzo, bardzo wysoka. Najważniejszą rzeczą jest poprawna organizacja (nie będziemy tego powtarzać). Biznesplan hostelu musiał przemyśleć najdrobniejsze szczegóły. Musisz jasno zrozumieć, co oznacza inwestycja i jakie korzyści z niej płyną. Tylko w tym przypadku można przewidzieć sukces. Przy okazji, nie powinieneś też wahać się z tym biznesem. Jeśli się odważysz - rób to szybciej, podczas gdy nie ma dużych graczy na rynku.

Kiedy inwestycje się opłaci?

Przeciętnie hostel opłaca się od 5 do 8 lat. Zalety tego biznesu w jego nowości. Jak wcześniej wspomniano, nisza jest prawie pusta, co oznacza, że ​​nie musisz konkurować z mastodontami. Co więcej, z roku na rok zapotrzebowanie na podróże budżetowe wzrasta, co oznacza, że ​​niedrogie hotele zawsze będą popularne. Jeśli nie zdecydujesz się wynająć pokój, i aby je zbudować, może kosztować gdzieś w $ 300.000 (jeśli nie ma takich środków, pniak na pytanie jak zrobić hostel z mieszkania).

Należy pamiętać, że opłacalność własnego ekonomicznego hotelu może sięgać nawet 100%.

Ogólnie rzecz biorąc, zysk zależy bezpośrednio od tego, w której części miasta znajduje się hotel i ile jest tam miejsc turystycznych. W przypadku, gdy napływ klientów jest bardzo zależny od sezonowości, proces zwrotu może zostać przedłużony do 10 lat. Schronisko, którego plan biznesowy nie bierze tego pod uwagę, ryzykuje utratę pieniędzy.

Zostań prawdziwym marketerem - zakręć swoją firmą

- Współpracuj z partnerami. Do tego konieczne jest przypisanie firm turystycznych i turystycznych, które polecą klientom dokładnie wpisać się do konkretnego hostelu.

- Pracuj z klientami korporacyjnymi. Będą mogli odpoczywać nie tylko jako duża firma, ale także będą w stanie przyciągnąć inne firmy i organizacje.

Kto jest docelową publicznością?

Z reguły w Moskwie i Sankt Petersburgu zatrzymują się ludzie, którzy szukają tu pracy. Jest to około 30% całości. Zatrzymują się na około kilka miesięcy, a dla nich koszt usług wynosi średnio 12 tysięcy rubli miesięcznie. Lwa część odwiedzających hostel to młodzi ludzie, którzy lubią podróżować. Przyjeżdżają tylko na kilka dni i za dzień płacą za zakwaterowanie.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top