Jak ogrzać zwierzę bez ogrzewania, artykuły

Jesień przynosi zimno. Czasami nie można nawet rozgrzać się w domu. Albo nie ma ogrzewania, albo baterie się nie nagrzewają, a od okna - wieczny ciąg. Jak nie przeziębić o tej porze roku?Jak ogrzać zwierzę bez ogrzewania, artykuły


Dla psów zaleca się wyposażenie pieca. Możesz kupić już przygotowane lub wykonane samodzielnie, ciągnąc za tekturę lub na drewnianej desce jakiś ciepły materiał. Ale kot, najprawdopodobniej znajdzie najcieplejsze miejsce w domu - w kuchni obok pieca lub w szafie. Możesz więc pozwolić jej samemu wybrać "gniazdo". Nawiasem mówiąc, jeśli kot lubi spać z tobą, może zostać pokryty kocem w nocy.

Pamiętaj, że kominki i grzejniki w domu muszą być osłonięte i chronione w celu ochrony Twojego zwierzaka przed ogniem, popiołem, dymem i przewodami elektrycznymi. Należy również uważać na futro zwierzęcia. Mokre włosy nie przechowują ciepła, więc koty obmywają się rzadziej w zimie. Nie zapomnij o dokładnym wytrzeć psów, jeśli wróciły ze spaceru w deszczu.Jak ogrzać zwierzę bez ogrzewania, artykuły


Jeśli dom jest bardzo zimny, możesz umieścić obok zwierzęcia butelkę z gorącą wodą, która będzie utrzymywać ciepło przez kilka godzin. I zwiększ ilość jedzenia. W końcu, w celu zachowania temperatury ciała, zwierzęta spożywają więcej kalorii.

Jeśli masz papugę w domu, nie zaszkodzi to dodatkowemu żarowi. Oczywiście nie musi tworzyć tropików. Optymalna temperatura: około 20 stopni. Na zimno możesz użyć konwencjonalnej grzałki, po prostu odłóż ją od klatki, aby uniknąć wysuszenia powietrza i skóry ptaka, co może doprowadzić do upadku piór. A tutaj, w pobliżu papugi, można ustawić zwykłą żarówkę na światło i podgrzać klatkę. Inna opcja - aby kupić specjalną termoparę do terrariów, mogą ogrzać się i papugować.

I jeszcze jedna uniwersalna rada - baw się ze swoimi zwierzętami, zwracaj na nie więcej uwagi. Ogrzewa we wszystkich zmysłach. Grając zwierzętami poruszaj się więcej, a gdy właściciel głaszcze swojego zwierzaka, daje mu kawałek swojego ciepła i miłości.

Psy. Koty. Sekcja ogólnaPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top