Jak odpoczywać królowie i przywódcy wielkiej Rosji

Jak odpoczywać królowie i liderzy Wielkiej Rosji. Unikalny portreport zdjęć

Do dyspozycji "KP" były unikatowe fotografie, które przez wiele lat leżały w tajnych archiwach Kremla.

Chruszczow i Breżniew kochali # 8200; KrymNikita Chruszczow zakochał się w Krymie od czasu, gdy był pierwszym sekretarzem Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Ukrainy. Ponieważ później stał się "mistrzem" ZSRR i "przywiązał" ukochany półwysep do twojej ukochanej republiki.

Chruszczow miał kolejne spotkanie państwowe - w Pitsunda na Kaukazie. Nikita Siergiejewicz spędzał tam czas wiosną, latem i jesienią. Faktem jest, że w 1962 r. Pogorszyło się zdrowie Chruszczowa - zaczął się bardzo gruby. Lekarze przepisali mu sześciogodzinny dzień, Komitet Centralny, specjalną decyzją, zwiększył urlop do dwóch miesięcy ...

Leonid Breżniew od 1979 r. Również - ze względów zdrowotnych - specjalna decyzja KC wydłużyła okres urlopu do dwóch miesięcy.

Zwykle Leonid Iljicz wyjechał na wakacje na Krymie. A ulubionym miejscem na Krymie była rezydencja w Dolnej Oreandzie, niedaleko Jałty. Sama dacza bez specjalnych ekscesów (została zbudowana dla Chruszczowa) - była miejscem pracy, relaksu, zabrania gości.

A co najważniejsze, nawet w 30-stopniowym upale było tu chłodno i pachnące: wokół sosny, cedrów, jodły, róż, wiecznie zielonych krzewów. Dni sekretarza generalnego na wakacjach były podobne do siebie: o 7 rano wstawał, pływał przed dziewiątą. Skulony. Ładowanie po 70 latach prawie się nie powtórzyło - tylko trochę się rozgrzało.

Leonid Iljicz kąpał się często i przez długi czas. Przez wszystkie lata swojego pobytu na wakacjach Sekretarz Generalny tylko sporadycznie wychwalał.

Mikołaj II pływał w zimnej wodzie

Ostatni rosyjski cesarz, Mikołaj II, bardzo źle cierpiał i zwykle odpoczywał przez dwa miesiące w lecie. Zasadniczo na Krymie: w Jałcie, Sewastopolu.

Cesarz uwielbiał chodzić, czasem wyjeżdżając na 15 kilometrów. W Jałcie do tej pory górna ścieżka nosi nazwę Carskiego. Najczęściej na lato król i jego świta udali się do jego pałacu Livadia.

Nawiasem mówiąc, rodzina królewska bardzo lubiła fotografię i dlatego pozostawiała wiele dokumentów świadczących o życiu cesarskim.

Jednak sądząc po zdjęciach, władca cieszył się pływaniem na innych wodach terytorialnych. Surowa przyroda niezamieszkałych wysp i szkierów Finlandii przyciągnęła go nie mniej niż południowy luksus. Car kochał zimną wodę i pływał przez długi czas ...Jak odpoczywać królowie i przywódcy wielkiej Rosji

Lenin w Gorkach był prowadzony samochodem

Sądząc po wspomnieniach współczesnych, wydaje się, że pierwsi przywódcy radzieckiego państwa prawie nie odpoczywali, tylko działali. Ale to nie do końca prawda ...

Jedynym wyjątkiem jest to, że "zmieniacz" cesarza u steru państwa Władimira Lenina. Czas był taki - rewolucyjny, potem wojna secesyjna: nie do końca. Włodzimierz Iljicz naprawdę "rozluźnił się" tylko w czasach carskich - na wygnaniu, w Szyszenskoje: pływał, łowił, polował ...

Po rewolucji lider został wybrany głównie na daczy pod Moskwą w Gorkach. Tam spędził ostatnie miesiące swojego życia. Kiedy pozwolono na zdrowie, Vladimir Iljicz wraz z żoną, Nadieżdą Konstantinowną, lubili chodzić pieszo, jechać samochodem.

Jak odpoczywać królowie i przywódcy wielkiej Rosji

Vladimir Lenin i Nadezhda Krupskaya podczas spaceru samochodowego. Slajdy. Lato 1923

Stalin grał w małych miasteczkach

Józef Stalin miał prawo wyjechać za półtora miesiąca. Ale Sekretarz Generalny wykorzystał miesiąc siły.

Do 1932 r. - aż do samobójstwa żony Nadieżdy Alliłownej - udała się na Krym, gdzie podobał jej się klimat. Po śmierci żony lider udał się tylko na kaukaską linię brzegową Morza Czarnego: Soczi, Gagra, Musser. Odpoczynek często łączony z podróżami po kraju i połączony z pracą - czytać dokumenty, spotkać się z kolegami ... Ale kupić, strzelać na plażę - ten lider nie lubił.

Ze wszystkich gier na wakacjach Stalin wolał popularność popularną wówczas wśród ludzi - małych miasteczek, grał je z personelem ochrony osobistej. Nawet na daczy lidera w Kuntsevo, który był nazywany "W pobliżu", wyposażyli plac miejski. Była tam pochowana ławka, a tam był pusty kosz na śmieci, który został rozdany zamiast nagrody: czasami zwycięzcy, czasem przegrani.

Ale Stalin stracił rzadko: jego partner był kandydatem na mistrza sportu w miastach, szefem treningu fizycznego służby bezpieczeństwa, Władimirem Pomeransky.

Powrót w 1925 roku, opierając się w mieście Mukhalatka (jest na Krymie, między Jałcie i Sewastopolu), Stalin nauczył się grać w kręgle i bilard. I, sądząc po tym, że "Blisko", gdzie Stalin spędził dużo czasu i gdzie umarł, wciąż ma stół bilardowy, miłość do tej gry zachował aż do ostatnich dni.

Jak odpoczywać królowie i przywódcy wielkiej RosjiPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top