Jak odebrać samochód od partnera zmarłego ojca

Dzień dobry. Powiedz mi, jak odebrać samochód od partnera zmarłego ojca? Samochód stał na rejestrze, złożyłem wniosek o spadek w notariacie. W tej chwili samochód jest z partnerką i nie chce jej jej dać, a kiedy dowiedziała się, że przekazałem jej dziedzictwo, w jakiś sposób usunęła ją z rejestru i umieściła tylko na swoim synu. Powiedz mi, jak nadal być i co robić? Z góry dziękuję.Jeżeli partner ojca zraził (sprzedał, przekazał darowiznę) prawa własności do samochodu, należy złożyć wniosek do sądu o uznanie takiej transakcji za nieważną.

W każdym razie (niezależnie od tego, że teść z TC popełnił przestępstwo), możesz złożyć wniosek do notariusza z prośbą o podjęcie środków w celu ochrony własności dziedzicznej (w tym samochodu). Po napisaniu wniosku, którego wzór podany jest poniżej, notariusz musi podjąć działania w celu ochrony majątku i zarządzania nim przez okres, który został ustalony. Okres ten wynosi nie więcej niż 6 miesięcy, w niektórych przypadkach 9 miesięcy od daty otwarcia spadku. Aby chronić własność, notariusz będzie musiał sporządzić inwentarz nieruchomości. co jest dziedziczne.Notariusz miasta Petersburg

od Wasilija Wasilija Wasiljewicza,

Petersburg, ul. Frunze, 8, Apt. 36

Niniejszym powiadamiam cię, że akceptuję spadek pozostały po jego śmierci, bez względu na to, gdzie się znajduje i gdzie znajduje się dziedziczna własność.

Proszę również o podjęcie środków w celu ochrony własności dziedzicznej.

Poza mną spadkobiercami są:

Inni spadkobiercy pierwszego etapu, spadkobiercy według prawa do reprezentacji, a także osoby niepełnosprawne, które byłyby zależne od spadkodawcy przynajmniej na rok przed śmiercią, nie są dostępne.

Miasto St. Petersburg, Leningrad Region, Federacja Rosyjska.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top