Jak obliczyć moc końcówek komputerowych, do obliczenia mocy jednostki napędowej,

Jak obliczyć moc komputera?

Jest to niezbędne do zainstalowania na nim odpowiedniego źródła zasilania, zdolnego do wytrzymania maksymalnego obciążenia, które wystąpi podczas działania wszystkich urządzeń komputera. Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się krótko zasadzie działania zasilacza, a także określmy potencjalny pobór mocy głównych urządzeń w komputerze.Ktoś powie, że w tej chwili nie brakuje mocy. I możemy kupić zasilacz od 500 do 1000 watów w każdym sklepie komputerowym, który wystarczy z marginesem dwa lub trzy lata naprzód. Jednak naszym celem nie jest znalezienie pigułki na ból głowy, ale mimo to uporządkowanie istoty sprawy. Jak poprawnie obliczyć moc komputera, aby optymalnie wybrać wszystkie komponenty, bez przepłacania za niepotrzebnie zawyżoną charakterystykę?

Dlaczego obliczyć moc komputera?

Dlaczego tak się dzieje? Wszystko dzieje się z tego powodu, że nominalna moc zasilacza jest znacznie niższa niż moc, którą wszystkie urządzenia komputera zużywają w sumie. Zasilacz po prostu nie stoi i się pali.

Liczenie mocy komputera

Dlatego przed zakupieniem nowego, wydajnego urządzenia na komputerze należy skonsultować się ze sprzedawcą, czy będzie on w stanie wytrzymać większe obciążenie zasilacza, czy też będzie musiał zaktualizować urządzenie za pomocą urządzenia.

Niestety, prawie niemożliwe jest sprawdzenie, ile energii zużywa komputer, ponieważ moduły pamięci różnych producentów zużywają od 5 do 20 watów.

Obliczamy moc komputera. Podstawowe pojęcia

Aby zrozumieć, jak obliczyć moc komputera i prawidłowo wybrać zasilacz, powiemy Ci, jaka jest moc, i krótko omówimy zasady działania jednostki napędowej.

Pamiętając szkolny kurs fizyki, zauważamy, że moc jest fizyczną wielkością, która charakteryzuje energię otrzymaną lub dostarczoną przez obiekt w jednostce czasu. W ten sposób rozróżnia się następujące rodzaje mocy: wyjście (alokacja) i zużycie (zaabsorbowane).Moc dla obwodu prądu stałego w sekcji obwodu: P (moc) = U (napięcie) * I (prąd). Ta formuła służy zarówno do obliczenia mocy komputera. i obliczyć moc wyjściową zasilacza i rozproszoną moc cieplną.

Aktualna moc

Z kolei moc cieplna, która jest uwalniana podczas ogrzewania zasilacza, zależy bezpośrednio od prądu, który przechodzi przez wszystkich odbiorców.

Należy pamiętać, że suma wszystkich mocy zużywanych przez komponenty nie powinna przekraczać mocy wyjściowej źródła zasilania.

Jak poprawnie obliczyć moc komputera?

Przed obliczeniem mocy komputera i wyborem odpowiedniej dla niego jednostki, należy rozumieć, że całkowita moc wszystkich komponentów musi być mniejsza niż maksymalna moc wyjściowa źródła zasilania.

Podczas obliczania mocy komputera należy wziąć pod uwagę, że system nierównomiernie zużywa energię. Maksymalny czas to chwila, gdy komputer lub oddzielne urządzenie jest włączone, odczytywanie / zapisywanie dysków, przesyłanie informacji z / na dysk twardy, jednoczesne uruchamianie wielu programów itp. W przypadku urządzeń, które ze względu na swoją specyfikę zużywają dużą ilość energii, firmy produkcyjne często wskazują na szczytową wartość mocy. Wynika z tego, że maksymalne zużycie całego systemu można obliczyć po prostu przez dodanie mocy wszystkich urządzeń podłączonych do źródła zasilania.

Następnie przedstawimy przybliżony schemat zużycia energii przez różne komponenty komputera:

Oto kilka innych czynników, na które powinieneś zwrócić uwagę, gdy rozważymy takie pytanie, jak moc komputera. Po obliczeniu przybliżonych wartości mocy, przed zakupem jednostki napędowej należy wziąć pod uwagę, że trzeba zostawić rezerwę w związku z nadchodzącymi możliwościami rozbudowy systemu i instalacją dodatkowych urządzeń.

Pamiętajmy o prostej prawdzie - że zasilacz nie zawiedzie i nie przepali się, nie powinien być przeciążony. Ponadto należy zadbać o czystość, ponieważ zwykły kurz może przyczynić się do krytycznego przegrzania źródła zasilania i jego awarii.

Niektórzy producenci zasilaczy zapewniają te "kalkulatory online do obliczania zasilania", w których można dokonać dość dokładnych obliczeń.

Tak więc, podsumowując powyższe informacje podane, że zapoznanie się z zasadą zasilania, jak również stawki poboru mocy wszystkich głównych elementów komputera, mamy nadzieję, że teraz jest pytanie „jak obliczyć moc dla komputera” i wybierz najlepszy zasilacz nie wydaje mu się do ciebie nie rozwiązywalny. W końcu wymaga to jedynie prostych obliczeń matematycznych.

Jeśli masz pytania, jak obliczyć moc komputera i wybrać odpowiedni zasilacz, zawsze można skontaktować się z centrum pomocy komputera Compolife.ru nasi inżynierowie doradzi we wszystkich kwestiach. Ponadto u nas możesz zamówić instalację nowego zasilacza w jednostce systemowej.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top