Jak nie zredukować stewardessy z umysłu lub 10 zasad dobrego zachowania w samolocie

Jak nie zredukować stewardessy z umysłu lub 10 zasad dobrego zachowania w samolocie

Stewardesa. Zdjęcie: Shutterstock

Nadchodzi urlop i wielu wyjeżdża na wakacje, a dla linii lotniczych nadejdą upalne dni.

Po czterech latach służby lotniczej mogę powiedzieć, że istnieje "etykieta lotnicza".

Zrobiłem listę 10 najczęstszych rzeczy, które denerwują lub powodują niepotrzebne kłopoty dla stewardes. Unikaj ich, a będziesz idealnym pasażerem.

Toaleta w samolocie. Zdjęcie: Shutterstock *

Toaleta na lotnisku. Zdjęcie: Shutterstock *Nigdy nie zrozumiałem pasażerów, którzy czekają na lot na lotnisku przez godzinę lub dłużej, ale zaraz po wejściu na pokład samolotu natychmiast biegną do toalety. Na lotniskach znajdują się doskonałe toalety, ale z jakiegoś dziwnego powodu wiele osób ma słabość do przenośnych, suchych szaf w samolotach.

W płaszczyźnie, w której pracuję, toaleta znajduje się z przodu, co oznacza, że ​​pasażerowie z tylnych siedzeń, postanowił natychmiast iść do toalety, powolny lądowania wszyscy.

Oczywiście, istnieją szczególne przypadki, takie jak osoby z niektórymi chorobami i dzieci, ale jeśli to możliwe, przed lądowaniem na lotnisku, skorzystać z toalety, tak aby nie stworzyć pchli targ w wąskim przejściu kabiny samolotu.

Kiedy stewardesa pasuje do przekąsek, zwykle jest mały wybór. Aby wybrać między chipsami, słodyczami lub orzechami, nie musisz tracić 10 minut.

Zaskakuje mnie, gdy pasażerowie patrzą na mnie, a nie na przekąski, pytając: "Co to jest?". Wystarczy spojrzeć na opakowanie, przeczytać i wybrać.

3. Ile cukru i mleka?

Kawa bez cukru. Otrzymasz to, jeśli nie powiesz tego, co musisz dodać. Zdjęcie: Shutterstock *

Powszechnie znany fakt: wszystkie informacje o tym, jak zamówić kawę lub herbatę, znikają w oknie samolotu, gdy dana osoba wchodzi na pokład.

Zaskakujące jest to, że ten sam człowiek, który w kawiarni bez problemów mówi: „waniliowe latte, bez pianki, duża filiżanka” w samolocie nie jest w stanie wycisnąć coś więcej niż słowo „kawa”, kwestia stewardes, które będzie pił.

Kiedy pasażer mówi "kawa" lub "herbata", potrzebuję więcej informacji. Będziesz zaskoczony, jak męczące jest to, by każdego ranka powtarzać to pytanie kilkakrotnie dziesiątki razy: "Ile mleka i ile cukru?"

Proszę od razu powiedzieć: "Kawa z mlekiem i dwie łyżki cukru".

Uwierz mi, to surowa zasada lotnictwa, a nie moje pragnienie. Rozumiem, że czas to pieniądz - najtrudniejszy do odpowiedzialności za pasażerów, którzy podróż służbową, ale na płaszczyźnie będziesz musiał obejść się bez telefonu komórkowego.

Stewardesy mają świadomość, że latanie samolotem nie jest tanią przyjemnością. Wiemy, że kiedy oferujesz darmowe przekąski lub napoje, chcesz uzyskać jak najwięcej, taka jest ludzka natura.

Ale faktem jest, że jest odpowiedni czas na ponowne zamówienie. Podczas krótkich lotów mogą wystąpić turbulencje i wiele innych okoliczności, które powodują trudności dla stewardes, więc należy pamiętać, że być może nie będzie on w stanie pojawić się po raz drugi natychmiast.

Niektórzy pasażerowie szybko wchłaniają pierwszą przekąskę lub napój, a kilka minut później ponownie wywołują stewardesę.

Najlepiej skontaktować się, gdy już wypełniamy nasze obowiązki. Widzisz stewardesy zbierające śmieci, to jest najlepszy czas, aby poprosić o suplementy. Kiedy wszyscy pasażerowie są już obsługiwani raz, możemy spełnić drugie zamówienie dla tych, którzy chcą.

6. Darmowe przekąski

Jedzenie w samolocie. Zdjęcie: Shutterstock *

Zawsze bawiło mnie, że kiedy przywożę pasażerom darmowe przekąski, niektórzy patrzą na mnie, jakbym podał im truciznę.

Później zdałem sobie sprawę, że w naszych czasach nie ma zbyt wiele, co dostaje za darmo, więc pasażerowie są zaskoczeni, gdy oferowane są darmowe przekąski. "To będzie kosztować zbyt dużo", niektórzy pewnie myślą. Oczywiście ten posiłek może nie odpowiadać czyjemuś gustowi, potrzebom żywieniowym, poza tym może nie być rozgrzany, ale za darmo.

Zaakceptuj, dziękuję, jeśli ci się nie podoba, daj go znajomemu lub po prostu grzecznie odmów.

Stewardesa pomaga pasażerowi z bagażem. Zdjęcie: Shutterstock *

stewardes, którzy pasują rzeczy na kilka dni w małej walizce, nie męczą zdziwienie, że pasażerowie podróżujący na weekend, trzeba dużej ilości bagażu.

Samolot nie jest wielkim magazynem. Jeśli twoja wyładowana walizka jakoś zdała test i dostała się do salonu, nie dziw się, że nie będzie na to miejsca.

W tej sytuacji powstrzymaj się od narzekania na fakt, że jesteś zmuszony umieścić swój bagaż pod siedzeniem z przodu, w wyniku czego nie ma miejsca na nogi i czujesz się niekomfortowo.

Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z normami dotyczącymi ciężaru i wielkości bagażu podręcznego, ponieważ pracownicy podczas rejestracji bagażu mogą czasami kogoś nie zauważyć.

Pasażerowie siedzą w samolocie nie arbitralnie. Ogromne znaczenie ma ciężar i równowaga samolotu.

Samoloty w linii lotniczej, w której pracuję, mają cięższy przód. Dlatego też, jeśli obciążenie jest małe, często musimy przeszczepiać ludzi bliżej ogona samolotu, aby zrównoważyć wagę. Nie jest to wynikiem jakiegoś złego spisku, że jesteś "wysłany do końca" (nie wiesz, jak często stewardessy muszą usłyszeć tę skargę). Konieczne jest, aby samolot bezpiecznie startował i lądował.

Ponadto wolna przestrzeń, która Ci się podobała, może już zarezerwowana przez kogoś. Wydaje się, że lądowanie zostało już zakończone, ale gdy drzwi samolotu nie są zamknięte, a silnik nie działa, może to być kontynuacja.

Przycisk wzywający stewardesę. Zdjęcie: Shutterstock *

Wielu pasażerów, szczególnie podczas lotów służbowych, jest mocno przywiązanych do swoich gazet i podobnych rzeczy, które zbieramy jako śmieci. Ale potem nieuchronnie pozostają w kieszeniach siedzeń samolotu.

To zabawne widzieć wyraz paniki na twarzy pasażera, kiedy pytam: "Czy skończyłeś, czy można to zabrać?". A potem ten sam pasażer, który odmówił wydania nam gazety, zostawia ją pomiętą w kieszeni siedzenia po wylądowaniu samolotu.

Jeśli nie planujesz zabrać ze sobą śmieci, to przekaż je personelowi lotniczemu, gdy zbierze śmieci.

Rozumiemy, że ludzie mogą zachowywać się dziwnie, ponieważ są zestresowani, ponieważ nie są przyzwyczajeni do latania. Postaramy się pomóc w tej sprawie i powiemy więcej o locie. Przechodzimy poważny trening, aby móc zidentyfikować niebezpieczne sytuacje na pokładzie i działać w sytuacjach awaryjnych. Chociaż obsługujemy pasażerów, oferując im jedzenie i napoje, głównym zadaniem naszej pracy jest pomaganie pasażerom w różnych sytuacjach i pomaganie im bezpiecznie dostać się z jednego punktu do drugiego.Poprzedni

Następna

Top Top