Jak najlepiej przygotować agrest na zimę do

Jak najlepiej przygotować agrest na zimę do

Szczególną i pozytywną różnicą agrestu jest jego zdolność do przetrwania w niemal każdych warunkach klimatycznych. Ale oczywiście fakt ten nie oznacza, że ​​agrest nie wymaga specjalnej i troskliwej opieki, a także specjalnego przygotowania na okres zimowy, szczególnie w tych obszarach, gdzie mrozy są wystarczająco silne, a pokrywa śnieżna to za mało.W tym samym miejscu, gdzie puszyste zaspy śnieżne pokrywają ziemię swoim "kocem", systemy korzeniowe każdej rośliny czują się całkiem dobrze i są chronione. Chociaż w tym przypadku agrest jest lepiej przygotowany na zimowe przymrozki.

Plantatorzy agrest często określane jako rośliny bezobsługową, chociaż należy zauważyć, że najmniejsza nieuwaga i brak specjalnej opieki - bezpośrednio wpływa na ilość i jakość plonu.

Ci, którzy każdego lata wybierają w ogrodzie soczyste i duże jagody z ich krzewów, które mają doskonałe właściwości smakowe, a także przygotowują się do wspaniałego dżemu i cieszą się przez całą zimę - będą musieli zwrócić szczególną uwagę na te krzewy.

Ważne jest, aby zrozumieć, że przy odpowiedniej i sumiennej stałej pielęgnacji krzewów agrestu, będą zadowolić swojego pana i jego rodzinę z doskonałymi i bogatymi zbiorami przez wiele dziesięcioleci.

Jakie prace stanowią pierwszy etap przygotowania krzewów na zimę? ↑

Jak najlepiej przygotować agrest na zimę do

Do opryskiwania krzewów agrestu wspaniały płyn Bordeaux lub inne specyficzne produkty, które pomogą chronić roślinę przed antracozą, roztoczami mączniaka, mączniakiem i wieloma innymi niebezpieczeństwami są doskonałe.

Zaczynając od zimy, trzeba również wykopać glebę w pobliżu agrestu, ponieważ wiele szkodliwych owadów chowa się w niej i trzeba je przenieść na powierzchnię, a następnie umrą.

Wszystkie te szkodniki nie tylko chowają się na ziemi, są liczne w opadłych liściach. Tutaj bezpiecznie osiedlają się na zimę, aby po ponownym ociepleniu powrócić na powierzchnię i przenieść się do ukochanego buszu. Dlatego jest bardzo ważne przy przygotowywaniu agrestu na zimę i oczyszczeniu spod krzaków wszystkich starych liści, gałęzi i resztek owoców.Zatem otrzymane dwie fazy roślinnego śmieci kolekcji: pierwszy - sprzątanie po zbiorach, drugi - sprzątanie po spadając wszystkich liści.

Inną ważną radą dotyczącą czyszczenia jest to, że niepożądane jest dodawanie resztek roślinnych do dołu kompostowego, a także nie pozostawianie w stosach w pobliżu roślin. Wszakże wszystkie te szkodniki, z powodzeniem hibernując w stosach listowia, z początkiem ciepła ponownie rozprzestrzeniającego się po ogrodzie. Dlatego najlepszym wyjściem z sytuacji jest spalenie wszystkich resztek roślinnych.

Jak najlepiej przygotować agrest na zimę do

Jak najlepiej przygotować agrest na zimę do

Jak najlepiej przygotować agrest na zimę do

Jak najlepiej przygotować agrest na zimę do

Prace, które składają się na drugi etap przygotowywania agrestu na zimę, to zwalczanie szkodników ↑

Jak najlepiej przygotować agrest na zimę do

Przygotowanie agrestu na zimę z konieczności obejmuje karmienie buszu. Jest to konieczne przede wszystkim w celu wzmocnienia rośliny i nadania jej wytrzymałości.

Jako nawóz skutecznie pomóc rośliny przygotować na zimę, są najbardziej odpowiednie są takie, w których zawarta jest minimalna zawartość azotu, a być może bardziej potasu i fosforu. Takie nawozy powinny być wykonane po prostu poprzez wykopanie gleby pod krzakiem, a po wprowadzeniu nawozu gleba powinna być bardzo dobrze podlana.

Dla systemu korzeniowego, to, możemy powiedzieć - specjalne podlewanie, jest niezwykle ważne, ponieważ przyspiesza wzrost korzeni. Nie zapominaj, że ziemia jest wilgotna - lepiej utrzymuje ciepło, a to zapewni pewną ochronę korzeni podczas pierwszych przymrozków.

Ochrona przed szkodnikami stają się poluzować dodatkową warstwę ziemi wokół tulei agrest, optymalna odległość do niego - rozmiar tulei korony. Następnie glebę pod agrestem należy posypać roztworem nadmanganianu potasu.

Ostatni etap treningu ↑

Ostatnim etapem przygotowań do zimowego okresu agrestu będzie oczywiście jego przycinanie. Składa się z:

  • czyszczenie suszonych gałęzi bezpośrednio z buszu i pod nim;
  • cięcie martwych i połamanych gałęzi;
  • Cięcie pędów, które rosną ponad pięć lat;
  • wybór najbardziej wytrzymałych i zdrowych nowych oddziałów, aby pozostawić je na następny sezon.

Po przycięciu ziemia pod krzakiem powinna zostać przykryta. Aby to zrobić, warstwa humusu jest najlepszym sposobem, a gdy spadnie śnieg - wleć pod krzak podąża za nim.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top