Jak można wytłumaczyć tak zwiększoną popularność współczesnych wykładów w zachowaniu publiczności?

Należy rozumieć, że wraz z pojawieniem się takich inicjatyw prywatnych, takich jak strzałki i garażem, z utworzeniem nowego - kapkovskoy Moskwa zmieniła nastrój obywateli, zaczęli patrzeć na rzeczy w bardzo różny sposób. Eksperyment się sprawdził, ludzie wierzyli w nowe życie, którego częścią był kulturalno-edukacyjny wypoczynek. A gdy najlepsi z najlepszych są zwolennicy szczególny sposób życia, waga jest znany być dokręcone, koncentrując się na tych najbardziej opiniotwórczych. Mam około tysiąca znajomych na Facebooku, ja jasno zrozumieć, że około połowa z tych, którzy chodzą na wykłady - go z całego serca, jedna trzecia ludzi wyjeżdża do przesyłania zdjęć na Instagram lub dokonać Chekin w FB, a reszta - tych, którzy po prostu te wykłady i wydarzenia nadchodzą i są przygotowywane.edukacja mody w Moskwie - to opowieść o rozwoju postaci do treści, a jest to bardzo ważny etap w tworzeniu nowej postsowieckim świadomości. Chcę wierzyć, że wbrew temu, co się dzieje, ten trend, moda, konieczność, wezwanie, co chcesz, pozostanie. Po tym wszystkim, w końcu ludzkość musi ewoluować, i och, jak dzisiejsza Rosja potrzebują facetów, którzy nie są leniwi i poszedł słuchać wykładów na temat awangardy w Muzeum Żydowskiego i wykłady na temat sztuki współczesnej w garażu. Jednym słowem - "Bobo in Paradise", tak właśnie wygląda nowa elita.

Po pierwsze, potwierdzam tę obserwację jako osoba, która często czyta publiczne wykłady. Po drugie, nie jest czysto rosyjski, jest to zjawisko ogólnoświatowe. Można argumentować, porównując reakcję dawnych wybitnych misji kosmicznych ( „Galileo” w systemie Jowisza, „Cassini” w układzie Saturna) z nową, nie tak jasne (New Horizons, Pluton), w odpowiedzi na który jest znacznie silniejszy. Jak to często bywa, ten globalny trend jest bardziej wyraźny i jaśniejszy.

Wydaje mi się, że sprawa globalna jest dość głęboka: epoki się zmieniają: era oświecenia, era rewolucji naukowej i technologicznej, era konsumpcji. A teraz, jak się wydaje, zjadły aż do mdłości, a era konsumpcji wraz z postmodernizmem popada w zapomnienie. W tym, co zastąpi, nauka i wiedza mogą być wartościami wyższymi niż teraz, ale to tylko hipoteza.Jeśli chodzi o nasze realia, prawdopodobnie dodano jeszcze jeden potężny czynnik: protest przeciwko obskurantyzmowi nałożonemu z góry. Być może nawet sublimacja protestu w ogóle przeciwko rosnącemu marazmowi. Protest wyraża się w tym, że osoba przyjmuje wartości przeciwne do zasadzonych. Pod koniec epoki radzieckiej ta rola grała muzykę rockową i inne underground.

Snobizm "profesjonalistów" zawsze mnie bawi. Pragnienie zachowania swojego "ilitaristy" jakiegokolwiek społecznego. grupa przez agresję (snobizm jest jednym z rodzajów agresji) mówi tylko, że nie ma ziemi dla "Ilitaryzmu". Systematyczna edukacja to nie tylu lat na świecie. Co więcej, szybko wydobywa się w swojej tradycyjnej formie.

Popularność wykładów związana jest z tym, że ludzie zaczęli tracić lęk przed "Wielką Wiedzą" i zaczęli dążyć do rozszerzenia zakresu swoich możliwości, koncentrując się na potrzebach i ciekawości. Dzieje się tak dlatego, że wiedza staje się dostępna dla każdego, ze względu na rozwój komunikacji, głównie oczywiście z Internetem.

Tutaj ważne jest, aby zwrócić uwagę na jedną ważną rzecz. Ludzie zaczęli (w końcu) odejść od idei "intensywnego szkolenia zawodowego", jak to było w szufelce, do idei "kompetencji zawodowych". Doprowadziło to do tego, że przedstawiciele edukacji zaczęli wyć, że sowiecki paradygmat jest tak stromy i że narzucamy nam wszelkiego rodzaju śmieci z Zachodu. Jednym z elementów kultury zachodniej jest ciągła edukacja przez całe życie. Nie jest możliwe, jeśli spędzasz całe lata z rzędu na każdym etapie edukacji. Stąd "fragmentacja". W rzeczywistości nie ma edukacji fragmentarycznej tylko dlatego, że pamięć ludzi nie jest absolutna.

Jednocześnie idea kompetencji zawodowych prowadzi do pojawienia się ludzi, którzy potrafią funkcjonować "od zera i poza grupą". Scoop przygotowywał tryby dla rośliny, nie będąc w stanie stworzyć czegoś od samego początku (również w podstawówce). Zachodnie rodzaje konsumpcji wiedzy (o horrorze, konsumpcji słowa spełnione!) Zasugeruj, że "podniósł kompetencje - otworzył sam biznes". Są to przeciwne cele, a zatem przeciwne podejścia.

Głupotą jest ograniczać się do takiego lub innego podejścia do edukacji, dlatego warto w każdy możliwy sposób przyjmować popularność "edukacji fragmentarycznej", a także istnienie doskonałej szkoły "systematycznej edukacji". Co zrobić, jeśli jesteś inżynierem i musisz zrozumieć w dziale księgowości, który otworzyłby adres IP? Idź do wykładów, kursów, konsultacji i innych "fragmentarycznych" rodzajów edukacji. Co jeśli jesteś ciekawy? Wiele dzieci, oszukańczych przez rodziców, idzie na wyższe wykształcenie tylko w pewnym rejonie, ponieważ odwiedza je przelotna ciekawość, rujnując się i tracąc czas. Teraz powoli i niepewnie funkcja poradnictwa zawodowego (która nigdy nie była wystarczająco rozwinięta w Rosji) obejmuje również popularne wykłady i inne rodzaje "fragmentarycznej" edukacji. Zatem opozycja tych dwóch podejść jest całkowitą głupotą przeciwnika.Poprzedni

Następna

Top Top