Jak Minskers Learn Languages, Mińsk Magazine

Jak Minskers Learn Languages, Mińsk Magazine

Student pierwszego roku Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego

Mam młodszego brata, ma 12 lat, on także uczy się angielskiego. Więc przecina arkusz A4 w kwadraty i pisze nowe słowo na każdym z nich. A potem pasty dookoła domu: na lodówce, telewizorze, na ścianach. Całe mieszkanie jest w słowach. Pomaga mi też powtórzyć słownictwo.Oprócz angielskiego uczę się też niemieckiego - prawdopodobnie już pięć lat. W czasie szkolenia czasami dzwonię do firm niemieckich, prosząc o odrobinę, aby poćwiczyć, posłuchać poprawnej wymowy. Ogólnie rzecz biorąc, spotkania z native speakerami są bardzo przydatne. Kiedy widzisz, że dana osoba nie rozumie języka rosyjskiego, a jedyną opcją jest rozmowa z nim w jego języku, bardzo pomaga.

Czasami mówię do siebie po angielsku. Jeśli, na przykład, istnieje problem i trzeba go rozwiązać - sprzeczam się głośno. Mobilizuje myśli, ponieważ myślisz tylko o tym, co najważniejsze, po prostu nie ma wystarczającej ilości wtórnego zasobu słów. To jest kojące.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje problem z znajomością języka angielskiego na Białorusi. Zarabiam pieniądze w kawiarni, a jeśli przyjeżdżają obcokrajowcy, są natychmiast wysyłani do mnie, ponieważ nikt nie mówi po angielsku więcej w tej instytucji. Niedawno przyszedł dwa, nawet nie przywitaj się, natychmiast zaczął wskazywać palcem na menu. A kiedy rozmawiałem z nimi, byli bardzo szczęśliwi. Końcówka pozostawiła przyzwoite.

Jak Minskers Learn Languages, Mińsk Magazine

nauczyciel sztuk pięknych

Kiedy pracowałem w szkole, zdecydowałem się w jakiś sposób wysłać na seminarium w Polsce, gdzie prowadzili kurs w języku angielskim na temat debaty. Poszedłem z przerażeniem, ponieważ nie było znajomości tego języka. Połowa informacji na seminarium nie była w ogóle odbierana. Czasami pytania odpowiadały losowo: pytają mnie o coś, ale nie rozumiem i mówię intuicyjnie.

Potem zacząłem chodzić do szkoły językowej Streamline, ale bardzo dużo pracowałem też na własną rękę i 2-3 godziny dziennie. Aby poprawić wymowę, wiele razy wymawia się indywidualne dźwięki na głos. Potem wynająłem pokój w mieszkaniu, dziewczyny przeżyły ścianę, a dla nich było fajnie - śmiały się ze mnie cały czas. Ale poprawienie metody wymowy naprawdę pomogło.

Pamiętam słowa z serii asocjacyjnej. Na przykład słowo foster (pomoc, opieka - angielski) było związane z Judy Foster w "The Silence of the Lambs".

Robię plan dla siebie. Jest to doskonała zachęta do sprawdzenia, w jaki sposób elementy planu są usuwane, w jaki sposób są wykonywane. A kiedy uczysz się języka przez dziesięć lat, myślisz: obrażanie się będzie tracić to, co nabyłeś z taką trudnością. I nadal się uczysz.

Jak Minskers Learn Languages, Mińsk Magazine

Student drugiego roku BSEU

Zacząłem uczyć się angielskiego jako dziecko, z tutorem. Miałem problemy z wymową dźwięku "p", a moim rodzicom doradzono, abym uczył się tego języka. I rzeczywiście, problem został rozwiązany. Od 15 roku życia chodziłem na kursy, bo szkoła czasami dawała mi pewną wiedzę, a czasem nie, i musiałem gdzieś ćwiczyć.

Kiedy uczyłem się języka, czasami całkowicie odmawiałem rosyjskiego na cały dzień. Oznacza to, że przyszedł ze szkoły i zaczął mówić tylko po angielsku. Przyjaciele zrozumieli, oczywiście, ale rodzice już nie są: pokazali znaki ze znakami, odgadli coś o sobie. Są przyjaciele, z którymi korespondujemy w języku angielskim, i nie wszyscy z nich mówią po angielsku. Raz w autobusie udawali, że nie jesteśmy lokalnymi: nie chcieli płacić konduktorowi. Pomagało, ale więcej z tych eksperymentów nie zostało postawionych. Na ulicy, jeśli słyszę angielski, staram się słuchać. Nie dlatego, że chcę wziąć udział w rozmowie - po prostu interesuje mnie, czy rozumiem, czy nie.Jestem przyszłym logistą, więc jest dużo czasu, aby zwrócić uwagę na zasady korespondencji biznesowej i tworzenie właściwych zapytań. Korespondencja biznesowa jest bardzo uregulowana, istnieje ważna ortografia, interpunkcja, stabilne wyrażenia. Trzeba się dużo uczyć, ponieważ każde naruszenie prowadzi do spadku obrazu - zarówno twojego, jak i firmy, którą reprezentujesz.

Najtrudniejsze, prawdopodobnie do zapamiętania idiomy, które w dosłownym tłumaczeniu oznaczają jakieś bzdury. Na przykład "niebieski" oznacza "smutny", a nie "czuć się niebieski". Lub mieć żółtą smugę - to nie "być w żółtym pasie", ale "bać się". Tłumaczenie takich wyrażeń nie zawsze będzie możliwe, ale możesz znaleźć wyjaśnienie w języku angielskim i przeczytać je przynajmniej.

Jak Minskers Learn Languages, Mińsk Magazine

Dyrektor CIC "Pharmexpert"

Bodziec do poważnego studiowania języka angielskiego pojawił się, gdy poszedłem na studia MBA w Instytucie Technologii Biznesu i Zarządzania BSU i nie mogłem dostać się na kurs angielskiego ze względu na niewystarczający poziom języka. Jest wytrzeźbiony.

Od 5 lat jestem zaangażowany w Szkołę Języków Obcych Streamline i osiągnąłem poziom, który pozwala mi studiować, komunikować się i rozwijać moją karierę - na przykład, aby przeprowadzić wywiad w języku angielskim. Dopiero gdy posunąłem się wystarczająco do nauki angielskiego, zdałem sobie sprawę, że rosyjskojęzyczny segment Internetu jest pustynią wśród szalejącej natury. To, co się nie udaje, można przeszukiwać w języku rosyjskim od wielu dni, może w 10 najlepszych odsyłaczach w języku angielskim.

Studiowałem głównie na kursach. Zapłaciłem za pracę domową ze względu na zatrudnienie w pracy i spędzam mniej czasu. Niemniej jednak codzienna praktyka trwająca co najmniej 30 minut jest ważną częścią nauki języka obcego. Ale najważniejsze jest zanurzenie się w środowisku językowym.

Na przykład, kiedy wypłacam pieniądze z bankomatu, zawsze wybieram angielski - przynajmniej tę dodatkową praktykę. Przydatne jest wybranie angielskiej wersji stron w Internecie. Jeśli istnieje możliwość oglądania wiadomości w telewizji lub filmach w języku angielskim - bardzo dobrze. Istnieje wiele interesujących zasobów w języku angielskim, w tym samym ted.com. Jest to zbiór myśli mądrych ludzi: jest użyteczny w życiu, a angielski można zacieśnić. Jest taki telewizor - English Club TV. To nic nie kosztuje, jest bezpłatny dostęp, możesz go włączyć rano, podczas gdy będziesz pracować i słuchać muzyki w tle. Tam, przy okazji, jest cała kolumna, w której nauczyciele udzielają porad, jak uczyć się angielskiego.

Jak Minskers Learn Languages, Mińsk Magazine

Kierownik Działu Sprzedaży Minavto LLC

Pracuję dla zagranicznej firmy, więc cały czas używam angielskiego. W szkole i na uniwersytecie musiałem się uczyć sam - w czasach radzieckich był to najbardziej obrzydliwy, najbardziej niekochany temat, w ogóle nie było dla niego wiedzy.

Potem studiował na różnych kursach, z przerwami. Przez ostatnie sześć lat prawdopodobnie robię w Streamline. Robię to, ponieważ myślę, że jak tylko porzucisz to - wiele rzeczy zostanie zapomnianych na raz. To język, którego nie można nauczyć się raz na zawsze.

Teraz, z wyjątkiem samych kursów, daję angielski około dwóch godzin dwa razy w tygodniu - aby przygotować pracę domową. Organizowanie się nie jest trudne, regularne lekcje są nawykiem.

Ci, którzy uczą się angielskiego, mogę odradzać używanie słowników angielsko-rosyjskich. Aby poznać znaczenie słowa, lepiej jest użyć słownika angielsko-angielskiego, jeśli istnieje przynajmniej minimalne słownictwo. Ta praktyka bardzo mi pomaga: nie jest to tylko opis tego słowa, ale także powtarzanie gramatyki i osadzanie słowa w kontekście.

Uczę się angielskiego przez dwa lata na livemocha.com. Podoba mi się ta strona i podoba mi się ich technika. Zacząłem uczyć się angielskiego pięć lat po szkole. Po dwóch latach zajęć na tej stronie mogę z łatwością korespondować z native speakerami, komunikacja z operatorami w Skype jest wciąż skomplikowana, ale z facetami, dla których angielski nie jest językiem ojczystym, rozumiemy się doskonale. Na tej stronie istnieje możliwość wykonywania ćwiczeń dla rozwoju wszystkich umiejętności od pisania do govoyeniya. Ważne jest to, że twoje ćwiczenia są weryfikowane przez native speakerów, którzy są zainteresowani pomocą uczniom i zawsze są dostępni. Uczę też włoskiego. Ale to wszystko na starej wersji powyższej strony. Nowa wersja wciąż jest modyfikowana i jest znacznie słabsza jako kontrola ćwiczenia. Anglojęzyczne dzieci, powodzenia. Jeśli chcesz się porozumieć po angielsku, będę szczęśliwy. I o Busuu mogę powiedzieć, że dla początkujących, czego potrzebujesz. Ale w przypadku B2 już trzeba płacić. Oto kolejny punkt do livemocha. Sprawdzając ćwiczenia dzieci uczących się języka rosyjskiego, zdobywasz punkty, za które możesz pobierać kursy w sekcji Aktywne.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top