Jak kupić mieszkanie w algorytmie szczegółów, o nieruchomości z duszą

Przyda się

Jak kupić mieszkanie w algorytmie szczegółów, o nieruchomości z duszą

Jakie dokumenty są wymagane przy zakupie mieszkania w hipotece

Jak kupić mieszkanie w algorytmie szczegółów, o nieruchomości z duszą

Dobrzy sąsiedzi przy zakupie mieszkania - to jest rzeczywistość!

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak kupić mieszkanie bez pomocników, pośredników w handlu nieruchomościami, pośredników, w ogóle, aby nie przeszkadzać. Dzisiaj dowiemy się, jak zrobić wszystko samemu. W procesie tym znajdziemy najbardziej skuteczną strategię znalezienia odpowiedniej opcji przy zakupie mieszkania.Zawsze jest wybór: kupuj mieszkanie sam lub deleguj niektóre działania i kontroluj tylko

Tak czy inaczej, ilość wykonanej pracy będzie się różnić, podobnie jak stopień odpowiedzialności i ryzyko związane z podjęciem decyzji w danej sprawie.

Jakie są opcje działania, Ty jako kupujący?

Kupujący może sam kupić mieszkanie - są opcje!

Zawierasz umowę o selekcji z profesjonalnym i kompetentnym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, który wciąż musi zostać znaleziony. W naszym zawodzie nie przyjmuje się reklam, zwłaszcza z negatywnym nastawieniem do pośredników w handlu nieruchomościami.

Ponadto reklama nieuchronnie prowadzi nie tylko do identyfikacji pozytywnych, ale także nieskutecznych praktyk, które wpływają na markę i utrudniają pozycjonowanie.

Jednak, aby uświadomić sobie, że jest on gotowy do pracy w dobrej wierze i być świadomi swoich działań, a należy pamiętać, że w tym przypadku jest tylko człowiekiem, ale specjalistą w swojej dziedzinie - zagrożenia na jaw :)

Napisałem coś :)) Więc do rzeczy.

 • jeśli pośrednik jest wystarczająco zmotywowany, odpowiedzialny i ma dobrych zawodników w swojej działalności, to prawdopodobnie kupisz mieszkanie po najbardziej odpowiedniej cenie;
 • pomoże to odrzucić wszystkie podejrzane i nieopłacalne opcje. Jednym z łaskawych przykładów jest sytuacja, gdy mieszkanie sprzedawane jest przez pełnomocnika;
 • dobry pośrednik zna rynek i przedmioty budowane w udanych lub nieudanych miejscach, aż do ziemi, na której stoją. Ta informacja pozwoli ci kupić mieszkanie o najkorzystniejszych parametrach. Na przykład, jakie domy budowane są na luźnej ziemi, piasku, na terenie składowisk lub cmentarzy. Otrzymasz nie tylko te informacje, ale pomoże ci to w zakupie mieszkania przy jak najmniejszych kosztach nerwowych w przyszłości. Ale wzięcie go pod uwagę, czy nie, to twój interes. Szczególnie istotne, jeśli nie zdecydowałeś się wziąć lub nie wziąć mieszkania.
 • jeśli nie wybierzesz specjalisty, powyższe zalety nie będą.

Tak, to takie proste. Ta opcja jest zła, ponieważ kupujący sam jej nie kupuje - pomagają mu, robiąc wszystko, by kupić mu mieszkanie. Ryzyko jest proste: "Włożyli to na tego konia!", Oddali duszę Bogu, nigdy nie docierając do celu, ani do osiągnięcia, ale tylko ty musiałeś zrobić wszystko samemu. Takie przypadki nie są rzadkie; Do mnie do konsultacji kupujących i sprzedających, którzy już pracują z adresem pośredników w handlu nieruchomościami.

I dlaczego? A ponieważ nie ma pewności, a konie, jak wiadomo na skrzyżowaniach rzek, nie zmieniają się

Z początku mnie to zaskoczyło, a potem uraziło, ale teraz zdałem sobie sprawę, że to zjawisko jest tylko trendem w relacjach wolnego rynku. Coś ponownie rozproszyło ...

Ważne jest, aby: znaleźć i wybrać osobę, która profesjonalnie i sumiennie wykona twoje zadanie i kupi potrzebne Ci mieszkanie. Idealnie, jeśli robi to, co sam by zrobił. Twoim obowiązkiem jest wybór specjalisty.

Cena emisji, jeśli nie sam: 30 - 80 tysięcy rubli.Możliwe jest delegowanie zarówno siebie, jak i części

 • kupić mieszkanie prawie sam i zaoszczędzić od 10 - 30 tysięcy rubli;
 • uzyskać informacje i doświadczenie, które przyda się następnym razem kupisz mieszkanie, jeśli do tego czasu przepisy dotyczące rynku nie zmieni, ani nie zapomnisz go jako koszmar;
 • kompetentny pośrednik nieruchomości może sprawdzić dokumenty pod kątem zgodności z wymogami określonymi przez Ciebie i bank, a także powiedzieć, co jeszcze sprawdzić. Taka pomoc przy zakupie mieszkania może zaoszczędzić czas i nerwy;

Mój przyjaciel powiedział mi, że w ten sposób pokazano mu trzykrotnie mieszkanie - już się zaprzyjaźnił z właścicielem, ale go nie kupił, to było drogie :));

Przypominam również, że ubiegasz się o wsparcie transakcyjne, ale nie o wybór obiektów. Pośrednik będzie patrzył tylko na zgodność dokumentów złożonych przez Izbę Rejestracyjną z wymaganiami i uzupełni LCP (umowa sprzedaży). Nie dba o to, jaki rodzaj mieszkania kupujesz - nie dotyczy to usługi "obsługa transakcji".

Ważne: można zaoszczędzić 10-50 tysięcy rubli na zakup mieszkania, ale czas inwestowane w poszukiwaniu rzetelnej informacji i ich asymilacji, aby zdobyć doświadczenie w zakresie analizy i wyboru mieszkań, negocjacje, licytować i identyfikacji wiarygodnych informacji ze pośrednicy i sprzedawców.

Twoim obowiązkiem jest wybranie właściwego agenta nieruchomości, który zajrzy do dokumentów i dołączy do transakcji + odpowiedzialność za mieszkanie, które wybrałeś, zależy wyłącznie od Ciebie.

Cena wydania, jeśli połowa: 20-30 tysięcy rubli + czas na studiowanie rynku nieruchomości i zasady pracy z nim

Self plus konsultacja w kluczowych kwestiach

Istnieje małe nieporozumienie dotyczące dokonywania zakupów za pośrednictwem kredytu hipotecznego w banku. Uważa się, że bank sprawdza zakład, a firma ubezpieczeniowa wyrównuje ryzyko, oferując ubezpieczenie tytułu. Ale jak się okazuje, bank potrzebuje tylko płatności od ciebie, a ubezpieczenie tytułu nie działa.

 • wzywa o każdej porze dnia i nocy, dla tych samych obiektów, ale różnych agentów, harmonogram będzie musiał być zbudowany przez ciebie;
 • badanie informacji o przedmiotach (plusy i minusy układu mieszkań, dzielnic);
 • twoich interesów nikt oprócz ciebie nie obchodzi, co oznacza, że ​​jeśli sprzedawca jest nieruchomością, możesz to zrobić, jak z opcją rezerwy;
 • na czas będzie dłuższy, przy mniejszej wydajności, lubiane przedmioty, podczas gdy myślisz, że można je kupić;
 • zgodnie z praktyką sprzedawców i pośredników w handlu nieruchomościami, czasami, często przed lub po dokonaniu zaliczki zapomni powiedzieć coś ważnego (na przykład, może być w mieszkaniu nie jest zalegalizowane przebudowa, który zalegalizował to jest w zasadzie niemożliwe, ale dokumenty i sprzedajemy tych mieszkań, nawet za pośrednictwem banku , wtedy nieszczęśliwa kupujący mają do czynienia z tym problemem w odsprzedaży przedmiotu, ale nikt do winy - agent sprzedawcy (a nawet więcej, pracując bez umowy pośrednik w obrocie nieruchomościami) lub sam sprzedawca, realizując własne interesy - sprzedać). Zwłaszcza jeśli ludzie sprzedają mieszkania, w związku z wyjazdem do innego regionu. Chociaż mocno wierzę w dobrą wiarę klientów! Może dlatego zawsze widzę tylko dobrych ludzi :);

Ważne: oszczędności od 20 - 50 tysięcy rubli. W tym samym czasie jesteś całkowicie w trakcie wyszukiwania, nawet gdy jesteś w pracy lub we śnie. Odpowiedzialność za twoje decyzje należy wyłącznie do ciebie, ale kompetentny pośrednik nieruchomości może ci doradzić w kluczowych kwestiach, a wtedy łatwiej będzie ci pracować nad obrobionymi algorytmami.

Cena emisji, gdy sama rada + kupuje mieszkanie, wydając dodatkowe 1 do 3 tysięcy rubli

Tylko ty kupujesz mieszkanie!

 • kupowanie mieszkania całkowicie za darmo (z wyjątkiem oczywiście jego kosztów);
 • możesz robić to, co uważasz za stosowne. Jednak ty i tak w tym nikt nie ogranicza :)
 • kupić mieszkanie z powodzeniem lub nie - wszystko zależy od Ciebie. A może jest jeszcze lepiej? Jeśli jesteś szczęśliwym człowiekiem i masz dość cierpliwości i umiejętności, to na pewno będziesz miał szczęście - kupisz mieszkanie i dokładnie to, czego chcesz, bez nieprzyjemnych konsekwencji;

Ważne: polegasz tylko na sobie i swojej samowystarczalności. Pełna odpowiedzialność za twoje decyzje i działania, chociaż w rzeczywistości jest zawsze kompletna.

Podsumowanie: Nieważne, jak zdecydujesz się kupić mieszkanie - sama lub za pośrednictwem, jedna rzecz pozostaje niezmienna - decyzja zakupu tego czy innego obiektu, to biorą odpowiedzialność za siebie i ta decyzja jest całkowicie do Ciebie. Nie ukrywaj niepotrzebnych złudzeń.

Specjalista, który pomaga, jest instrumentem. Jest to podobne do łopaty, która może być ostra lub zgniły. Oczywiście nie wykluczamy sytuacji, gdy ręce nie są prawidłowo przymocowane do tego instrumentu :)

Skuteczność jego pracy zależy od tego, jaką jakość wybrałeś i jak z niego korzystać. Ale twoje zadanie jest ułatwione, jeśli ten pocisk jest samoprzewodnikiem :))

Kontrolujesz proces, nawet jeśli nie jest on wykonywany przez ciebie.

W każdym przypadku znajdziesz mieszkanie sam lub nie, ale należy sprawdzić dokumenty i prawidłowo sporządzić umowę sprzedaży mieszkania. Oczywiście w tym przypadku pomoże ci tylko wykwalifikowany prawnik, który można znaleźć tylko za pośrednictwem tego formularza.

Możesz zadać pytanie adwokatowi w zakładce "Eksperci"

Dzisiaj rozmawialiśmy o tym, jak kupić mieszkanie. Znaleźliśmy warianty algorytmu zakupu mieszkania. które przedstawiłem w rozszerzonej formie.

Jeśli "wygotujesz" - powiedz artykuł!

Kupujący

Regiony nieruchomości

Posiadacze odsetek

Jak kupić mieszkanie w algorytmie szczegółów, o nieruchomości z dusząPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top