Jak karmić kapustę - sekret dawania

Jak karmić kapustę - sekret dawania
W kapuście wczesne dojrzewanie w tym okresie jest zwiększenie głowicy, dzięki czemu jest przydatny mocznik nawożenie (30 g w 10 litrach wody) wlew dziewanna (1 litr na 10 litrów wody), obornik (0,5 litrów do 10 litrów wody) (1 szklankę popiołu moczy się 3-4 dni przed użyciem, infuzję filtruje się i wlewa do 10 litrów gotowego roztworu nawozu organicznego) lub kompostu (1 litr na 10 litrów wody).

Najlepszy rozwój roślin ułatwi rozluźnienie gleby w rzędach międzyrzędowych.W przeciwieństwie do wczesnej, średnio późnej i późnej kapusty tylko zacznij wiązać głowę. Aby zwiększyć ciężar korzeni, dla rozwoju większej odporności roślin na te odmiany wymagane są teraz wzgórza. Kapusta średnio późna - raz na początku zawijania głowy i druga - w okresie początku wzrostu głowy (przerwa między wzgórzami 15-20 dni). Hodowanie odbywa się na mokrym podłożu (po deszczu lub podlewie). Dla dobrego wzrostu i późnego odmian srednepozdnih alternatywnego stosowania nawozów mineralnych (20-30 g nawozu azotowego, 30 g granulowanego podwójnego superfosfatu 30-40 g nawozu NPK potasu lub 50-60 g na 10 litrów wody i 1 metr) i organiczne ( napar z dziewanny - 1:10, obornik kurz - 1:15 lub 1:20 z dodatkiem popiołu.) W okresie wegetacyjnym przeprowadza się 2-3 dodatkowe opatrunki.

Do kapusty przechowywanych bez strat w okresie zimowym, w ciągu 20 dni przed zebraniem wytwarzania siarczanu potasowego potażem: - 40 g na 10 litrów wody i 1 m, popiół - infuzji 0,5 litrów na 1 m?

Zwalnianie gleby powinno się odbywać po podlewaniu, deszczach, które skraplają ziemię, pogarszają oddychanie systemu korzeniowego.

Często ogrodnicy w ostatnim okresie wzrostu kapusty usuwają liście z zewnętrznego pnia. Nieprawidłowy odbiór. W ostatnim miesiącu główka kapusty intensywnie rośnie, a to zewnętrzne, zielone liście zapewniają mu największy dopływ wody i składników odżywczych. Usunięcie liści znacząco zmniejsza wagę głowy.

Kalafiora jest bardzo wymagająca dla wilgoci w glebie, zwłaszcza w czasie, gdy temperatura jest utrzymywana na wysokim poziomie, dzięki czemu gorące suche szkliwo pogoda przeprowadzono 2 razy w tygodniu. Brak wilgoci w glebie prowadzi do powstawania małych, słabo rozwiniętych głów.

Regularne podawanie kalafiora Nawozy mineralne (3-4 dodatkowe nawozowych) zapewnia wzrost gęstej, dużych główek wyklucza ich pękanie (dawki nawozu są takie same jak w przypadku kapusty). Ta kultura jest szczególnie potrzebna w dolnym opatrunku na liściach z mikroelementami - borem i molibdenem. Brak boru prowadzi do śmierci szczytowego punktu wzrostu, głowy zgnilizny. Niedobór molibdenu powoduje deformację głów. Aby spędzić opatrunek na liście, kwas amonowy molibdenowy i kwas borowy (są one sprzedawane w ogrodniczych sklepach), rozpuścić 1 g na 10 litrów wody i spryskać rośliny.

Jeśli twoje łóżka rosną odmiany z otwartym rozetę liści i główki kapusty nasłonecznionym, może to prowadzić do pękania i jego szybkiego tsvetushnosti. Aby uniknąć tego zjawiska, przykryj głowę parą liści (łamiąc ogonek liściowy).

Nie wolno nam zapominać o ochronie kapusty przed szkodnikami. jako piętnówka kapustówka, white butterfly gąsienicy, mogą być stosowane nie tylko chemicznym, ale wlewy uprawnych i chwastów: rzepakowy (zielone liście są kruszone, napełnianie 1/3 wiadra dopełnianie wody, pozostawiono do odstania na 3 dni, odsączono i opryskiwanie) , chelidonia (3 kg lub 1 kg świeżego suchych roślin nalegają 24-36 godzin w 10 litrach wody, po czym rozpyla się rośliny), czosnek (500 g miele goździki, wylewa się 3 litry wody, nalegają 5 dni do rozpylania przy 60 g wlewu i 50 g mydła na 10 litrów wody), piołun (1 kg masy rośliny na 10 litrów wody, nalegaj 1-2 dni, filtrowanie).

Zalecamy:Poprzedni

Następna

Top Top