Jak karmić dziecko w ciągu 2 miesięcy

Podobnie jak dla dziecka w wieku jednego miesiąca, jedynym pokarmem dla dziecka w drugim miesiącu życia powinno być mleko matki.

Jak karmić dziecko w ciągu 2 miesięcy

Do dziecka w wieku 2 miesięcy: niż do karmienia

Mleko matki w pełni zaspokaja potrzeby ciała dwumiesięcznego mężczyzny w odżywkach.

W tym wieku dziecka matka jest już w pełni przyzwyczajona do swojej nowej roli i nabywa umiejętności karmienia piersią. Zwiedzający mogą obserwować reżim wiekiem karmienie, i tych, którzy wolą trzymać się z najnowszymi trendami, można wybrać tryb karmienia na żądanie, który ubiega się o tyle jako „wnioski” dziecka, lecz nie mniej niż sześć razy dziennie.Określając dzienną ilość mleka, jaką dziecko powinno otrzymać, waga jego ciała powinna być pomnożona przez 0,2. Nowoczesne badania sugerują, że mleko matki spełnia także zapotrzebowanie dziecka na wodę. W ogóle, jeśli dziecko jest aktywny i wesoły, pogodny i wygląda normalnie przybiera na wadze, to znaczy, że kwota otrzymana przez niego wystarczającej ilości mleka.

Jeśli coś rozprasza dziecko podczas karmienia, warto zmienić sytuację lub wyeliminować czynnik rozpraszający uwagę. Jeśli dziecko jest wyraźnie głodne, ale odwraca się od jedzenia, a podjęte środki nie pomagają, kwestia możliwej nadpobudliwości i odpowiednich środków reakcji powinna zostać omówiona z pediatrą.

Czasami, w celu upewnienia się, że jedzenie otrzymane przez dziecko jest wystarczające, przeprowadza się test mokrej pieluszki. Jego istota - w obliczeniach codziennego oddawania moczu. Na jeden dzień trzeba wymienić zwykłe i wygodne pieluchy na tekstylia i obliczyć, ile razy dziennie dziecko je zapisało. Jednocześnie musisz wybrać dokładny czas testów - powiedzmy, od 9.00 do 9.00 jutro. Jeśli okres testowy zbiega się z porą chłodną, ​​przez jeden dzień spacer na świeżym powietrzu będzie musiał zostać anulowany, aby nie przeziębić.

Jeśli przy ustalaniu ilości codziennego oddawania moczu przez zliczanie ubrań moczonych przez dziecko, występuje 12 lub więcej razy, wówczas dieta jest w normie. Jeśli ich liczba wynosi od 8 do 10, to są małe problemy, ale nie stanowią one żadnego poważnego zagrożenia dla zdrowia. Jeśli zliczymy 6 lub mniej mokrych "pieluszek", dziecko nie będzie systematycznie jeść, a sytuacja wymaga korekty - jak i czego karmić dziecko w ciągu 2 miesięcy.

Żywienie mamy podczas karmienia piersią powinno być zrównoważone i pozbawione ostrych innowacji, ponieważ system trawienny dziecka nie jest jeszcze na to przygotowany. Eksperci zalecają kobietom karmienie piersią nie jedząc i jedząc małe porcje, ale jednocześnie nie mniej niż 2,5-3 godziny.

Opcja idealna jest uważana za taki sposób odżywiania, gdy matka je bezpośrednio po zakończeniu karmienia dziecka. Pod koniec drugiego miesiąca życia przyrost masy ciała dziecka powinien wynosić 800 g, a jego wzrost powinien wzrosnąć o 2,5 cm.

Co karmić dziecko w ciągu 2 miesięcy, jeśli nie ma mleka

Kiedy dziecko nie ma wystarczającej ilości mleka, często zaczyna być kapryśne. W rzeczywistości nawet kobieta, która nigdy nie miała własnych dzieci, może karmić piersią cudze dziecko. Prawdziwy brak mleka występuje tylko u 3% kobiet. Wszystkim innym można pomóc w tworzeniu lub wznowieniu laktacji przez specjalistów.

W przypadku, gdy karmienie piersią z obiektywnych przyczyn jest naprawdę niemożliwe, należy skorzystać z pomocy dostosowanych do mleka mieszanek. O ile to możliwe, są one tak blisko składu, jak ludzkie mleko.

Stosunkowo bliskie właściwościom mleka kobiecego można uznać za krowę mleczną, która jest podstawą preparatów mlecznych dla zdrowych dzieci. Niemniej jednak, i różni się znacznie od oryginału w różnych wskaźnikach. W szczególności, dla cennych kwasów tłuszczowych, węglowodanów i witamin, jego skład jest gorszy od składu mleka kobiecego i przewyższają go mikroskładniki i białka.

Aby zapewnić, że główne białko mleka krowiego - kazeina - działa również oszczędnie na układ pokarmowy dziecka, takie jak białka serwatki w mleku matki, jest poddawane poważnemu leczeniu. W rezultacie na ich bazie powstają najbardziej odpowiednie mieszanki mleczne, które pomagają rozwiązać problem w optymalny sposób, niż karmić dziecko w ciągu 2 miesięcy.

Tłuszcz mleczny w mieszankach do sztucznego żywienia zastępowany jest w całości lub w części tłuszczami roślinnymi, a laktoza działa jako główny składnik węglowodanowy. Również przy dostosowywaniu mieszanek mlecznych dostosowuje się ich skład mineralny-witaminowy, czasem wzbogacony o cenne aminokwasy.

Mieszanki do sztucznego żywienia są produkowane w postaci gotowej do użycia w postaci suchego koncentratu. Mieszanki mleczne mogą być również wytwarzane na bazie świeżego lub kwaśnego mleka.

Jak karmić dziecko w ciągu 2 miesięcy

W przypadku dwumiesięcznego dziecka lepiej jest wybrać najbardziej odpowiednie mieszanki, najczęściej wykonane na bazie świeżego mleka. Konieczne jest również, aby omówić z pediatrą możliwość korzystania z „Niania” mieszanka wytwarzany z mleka koziego i najbliżej do mleka matki w kompozycji. Na rynku dostępne są również specjalne mieszanki dla dzieci o tych lub innych cechach pod względem zdrowotnym. Ostateczne rozwiązanie problemu niż karmienie dziecka w ciągu 2 miesięcy powinno być przeprowadzone pod nadzorem lekarza dziecka.

Co karmić dziecko w ciągu 2 miesięcy, z wyjątkiem mieszanki

W wieku dwóch miesięcy ciało dziecka nie jest gotowe na jakąkolwiek inną żywność, z wyjątkiem mleka matki. Aby zachować laktację, należy zastosować wszystkie możliwe i niemożliwe wysiłki. Jeśli wszystkie próby są daremne, za pomocą lekarza dziecięcego zdecyduj, co karmić dziecko w ciągu 2 miesięcy. To właśnie zaadaptowana formuła mleka i woda staną się główną i jedyną dietą dziecka przez najbliższe kilka miesięcy.

Czy wiesz, że:

Masa ludzkiego mózgu wynosi około 2% całkowitej masy ciała, ale zużywa około 20% tlenu dostającego się do krwi. Fakt ten sprawia, że ​​mózg ludzki jest wyjątkowo podatny na uszkodzenia spowodowane brakiem tlenu.

W naszych jelitach rodzą się, żyją i umierają miliony bakterii. Widać je tylko przy silnym wzroście, ale gdyby się zbliżyły, zmieściłyby się w zwykłej filiżance kawy.

Lek na kaszel "Terpinkod" jest jednym z liderów sprzedaży, wcale nie ze względu na właściwości lecznicze.

Wiele leków początkowo sprzedawano jako leki. Heroina, na przykład, została pierwotnie wprowadzona na rynek jako lekarstwo na kaszel dziecka. A kokaina została zalecona przez lekarzy jako środek znieczulający i jako środek zwiększający wytrzymałość.

Kiedyś ziewanie wzbogaca ciało tlenem. Jednak ta opinia została odrzucona. Naukowcy udowodnili, że ziewanie, osoba chłodzi mózg i poprawia jego działanie.

Na leki na alergie w samych Stanach Zjednoczonych wydaje się ponad 500 milionów dolarów rocznie. Czy nadal wierzysz, że uda się znaleźć sposób na pokonanie alergii?

Najrzadszą chorobą jest choroba Kuru. Reprezentowani są tylko przedstawiciele plemienia Fores w Nowej Gwinei. Pacjent umiera ze śmiechu. Uważa się, że przyczyną choroby jest spożywanie ludzkiego mózgu.

Jeśli się uśmiechasz tylko dwa razy dziennie - możesz obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć ryzyko ataków serca i udarów.

Oprócz ludzi tylko jedna żywa istota na Ziemi - pies - cierpi na zapalenie gruczołu krokowego. To naprawdę nasi najbardziej lojalni przyjaciele.

Według wielu naukowców kompleksy witamin są praktycznie bezużyteczne dla ludzi.

Osoba przyjmująca leki przeciwdepresyjne w większości przypadków ponownie cierpi na depresję. Jeśli ktoś sam poradził sobie z depresją, ma on szansę na zawsze zapomnieć o tym stanie.

Wątroba jest najcięższym narządem w naszym ciele. Jego średnia waga wynosi 1,5 kg.

Osoba wykształcona jest mniej podatna na choroby mózgu. Aktywność intelektualna przyczynia się do tworzenia dodatkowej tkanki, która kompensuje chore.

Dobrze znany lek "Viagra" został pierwotnie opracowany do leczenia nadciśnienia tętniczego.

Ludzie, którzy są przyzwyczajeni do regularnego śniadania, są znacznie mniej narażeni na otyłość.

Jakie jest niebezpieczeństwo zimna dziecka?

Długotrwały katar może być oznaką zapalenia zatok - zapalenia zatok nosa. Udział tej choroby stanowi 30% całkowitej struktury patologii wyższych oddziałów e.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top