Jak kaktus ma kolce 1

Przydatne linki

Podobnie jak rośliny doniczkowe, kaktusy są bardzo interesującą rodziną naszej flory, wymagającą ostrożnego i uważnego traktowania. Wielu wierzy, że kaktus chroni przed siłami zła. Energia jego cierni przyciąga wszystkie złe duchy i pozbawia ją możliwości wyrządzenia krzywdy osobie.Właściwości ochronne tej rośliny od dawna budzą zainteresowanie. I, oczywiście, mitologia nie mogła poradzić sobie z ich uwagą. Jest jedna peruwiańska legenda o kwiatach, która wyjaśnia, jak kaktus ma kolce.

„Na wzgórzu usiana kamieniami, gdzie nie było roślinność rosła kaktus. W tym odległym czasie wciąż nie miał cierni. A jego ciało było tak soczyste i delikatne, że przyciągało głodnych lamów, którzy każdego dnia przechodzili przez góry. Biedactwo Cactus cierpiał wiele od ich ukąszeń i marzył, że miał najmniejszą jakąś ochronę przed zębami tych zwierząt.

A potem, pewnego dnia, ze szczytu góry rozległ się hałas. Cactus rozejrzał się i zobaczył wyścig lisa i kamień pędzący w dół. Lis pozostał w tyle, ale się nie poddał. Potem krzyknęła na kaktusa: "Jeśli zatrzymasz kamień, będę ci dziękować i dać ci pazury". "Pazury?" Pomyślał kaktus, "To jest to, czego potrzebuję! To będzie moja ochrona! ". Kiedy kamień był na poziomie kaktusa, ten z dużymi liśćmi (to była gruszka) złapał go i zatrzymał. Lis dotarł do mety u podnóża góry i wygrał wyścig w biegu. I nagle kaktus poczuł coś niezwykłego. Spojrzał na siebie i zobaczył, że wszystkie jego liście pokryte są setkami cierni. Od tego czasu kaktus i lis stali się wspaniałymi przyjaciółmi. "Wiele legend podziwia piękno kwiatów kaktusa. I rzeczywiście, skąd takie kłujące kolce pochodzą z tak pięknych kwiatów? Mity i legendy o kwiatach przechowują wiele opowieści o ich pochodzeniu. Na przykład jedna taka historia:

"Kiedy róża miała urodziny, wszystkie kwiaty były dla niej przygotowane. Prezenty miały postać płatków z kropelkami rosy. Jeden kaktus był zrozpaczony, ponieważ nie miał nic, aby dać piękną różę. A jeśli Rose odgadł jego myśli i poprosił, aby przekazać kaktus motyl, że będzie on na pewno przyjść: bo nie jest droższe niż dar przyjaźni.

Cactus przyszedł na urodziny dla róży i, z braku innego prezentu, podał jej swój kłujący płaszcz. Rosa podziękowała kaktusa i przypomniała mu, że miał też urodziny. A róża podarowała kaktusowi pachnący pąk. Dlatego łodyga róży usiana jest kolcami, a kwiaty kaktusa z pysznymi kwiatami na urodziny. "

Fascynująca wycieczka do zoo w mieście Nowosybirsku i centrum oceanografii i morza.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top