Jak jeść w żarze 5 zasad - aktualności na zdjęciach

Zasada numer 1. Więcej płynów

Jak jeść w żarze 5 zasad - aktualności na zdjęciach

1. W cieple naszego ciała męcząco traci płyn. Dlatego konieczne jest uzupełnienie swoich rezerw w czasie. Napoje pomogą nam w tym. Najlepiej gaszenia pragnienia zwykłą wodę lub niesłodzone herbaty jest zielona - silny ciepło zaleca się napój 100-200 ml napoju Zimny ​​(18-20 ° C), co 40-50 minut.Ponadto, nie zaniedbuj pierwszego dania - zimna okroshka lub gazpacho nie tylko odświeżyć, ale także zapewnić organizmowi niezbędną wilgoć.

Nawiasem mówiąc, dietetycy twierdzą, że na stole w upale było tyle naczyń, ile to możliwe.

Jedno "ale": nie pij dużo płynów osobom cierpiącym na choroby układu krążenia, nadciśnienie, otyłość i osoby z problemami z nerkami.

Zasada numer 2. Zmniejszenie zawartości kalorii w diecie

Jak jeść w żarze 5 zasad - aktualności na zdjęciach

2. Zapotrzebowanie na energię w czasie upałów zmniejsza się o około 5%, w związku z czym nasz organizm potrzebuje mniej kalorycznego jedzenia latem.

Jak obliczyli naukowcy, zapotrzebowanie na energię w czasie upałów obniżyło się o około 5%, a zatem nasz organizm potrzebuje mniej kalorycznego jedzenia w lecie.

Zapomnij o tłustym mięsie, ciastach, naleśnikach i oliwkach, zachodzących na siebie warzywach, owocach i produktach mlecznych. Nie oznacza to jednak, że musisz całkowicie zrezygnować z tłuszczu.

Specjaliści od żywienia przepisują następującą dzienną dietę w upale:

  • 28% tłuszczów (z czego 2/3 to tłuszcze roślinne);
  • 55% białek (białka roślinne i zwierzęce w stosunku 50 x 50);
  • 17% węglowodanów.


Zasada numer 3. Przesuwanie diety

Jak jeść w żarze 5 zasad - aktualności na zdjęciach

3. Gorąca pogoda to prawdziwy test dla organizmu. Cierpimy na brak apetytu, a po jedzeniu czujemy ciężar w żołądku. Aby pomóc ciału prawidłowo funkcjonować w ekstremalnym cieple, dietetycy zalecają zmianę diety, kiedy główne posiłki są przekazywane do chłodnej pory dnia.

Śniadanie jest lepsze jak najszybciej - o 6-7 rano. Obiad - przed południowym upałem, w godzinach 11-11: 30. Kolacja - o 18:00. Dla tych, którzy nie mogą spać na czczo, zapewniona jest mała przekąska o 20-21: 00.

W takim przypadku wartość opałowa dziennej diety powinna być podzielona następująco:

Zasada nr 4. Zjedz śniadanie ... i obiad

Jak jeść w żarze 5 zasad - aktualności na zdjęciach

4. Jeśli w zimnej porze śniadanie jest tradycyjnie kojarzone z węglowodanami, które dają szybką energię, wtedy w upale węglowodanów jedzenie lepiej spożywać w porze obiadowej.

Sałatki warzywne i owocowe, gryczana i ryż, ziemniaki i zupy bezmięsne - te posiłki można spożywać w środku dnia, bez obawy o ciężkości w żołądku. Węglowodany te są łatwo przyswajane, tworzą minimalna ilość produktów utleniania (w porównaniu z tłuszczów i protein), a tym samym nie wymagają dużych nakładów na ciecz (szczególnie cenne w ciepło) do ich usuwania z organizmu.

Mięso i dania z ryb zaleca się przenieść na obiad i / lub śniadanie. W warunkach chłodu ciało będzie łatwiej strawne.

Zasada nr 5. Więcej witamin

Jak jeść w żarze 5 zasad - aktualności na zdjęciach

5. zrekompensować utracone przez potowych witamin i minerałów, nasz organizm w czasie upałów, aby pomóc sezonowe owoce, warzywa i owoce, soki, niesłodzone napoje owocowe, napoje bezalkoholowe i napoje owocowe, herbaty ziołowe i kwasu chlebowego.

Wraz z potem nasz organizm traci cenne witaminy i pierwiastki śladowe (szczególnie dla witamin rozpuszczalnych w wodzie C, B1, B2, B6 i PP). W rezultacie doświadczamy letargu, osłabionej odporności, możemy rozwinąć niedobór witamin.

Aby tego uniknąć, należy jeść nieograniczone ilości świeżych sezonowych owoców, warzyw i owoców (najlepiej w domu, a nie za granicą), pić świeże soki, niesłodzone napoje owocowe, napoje bezalkoholowe i napoje owocowe, herbaty ziołowe i mieszanki zaparzyć domowej smoothie.

I nie zapomnij o prisalivat żywności nieco więcej niż zwykle.

Nawiasem mówiąc: w czasie upałów częściej niż zwykle jesteśmy narażeni na różne infekcje jelitowe, dlatego konieczne jest dokładne umycie owoców, warzyw i zieleni. Łatwo psujące się produkty przechowywane w lodówce. Nie kupuj słodyczy kremem.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top