Jak jeść podczas karmienia piersią, bambini


Kandydat nauk medycznych, profesor nadzwyczajny Machulina LN,
Kandydat nauk medycznych, profesor nadzwyczajny Gal'kevich NVOptymalny rozwój dziecka od poczęcia do zakończenia wzrostu i dojrzewania jest w dużej mierze determinowany przez optymalne odżywianie matki. Współczesna nauka w przekonujący sposób udowodniła, że ​​konsekwencje nieadekwatności i nieracjonalności żywienia matek w ciąży i karmiących mają długotrwałe lub nawet całe życie.Podczas gdy mama przez 9 miesięcy miała dziecko, otrzymywała wszystkie składniki odżywcze z jej ciała. Wraz z pojawieniem się dziecka, dziecko jest gotowe na przyjęcie tylko mleka matki. Każda matka powinna dołożyć wszelkich starań, aby nakarmić swoje dziecko mlekiem. Po pierwsze, dla dziecka nie ma lepszej żywności niż mleko matki, a po drugie, nie możemy zapominać, że proces karmienia pozytywnie wpływa na zdrowie samej matki.

Czy wszystkie kobiety mogą karmić piersią swoje dzieci? Pod pewnymi warunkami (po raz pierwszy umieścić dziecko do piersi przez 30 minut po urodzeniu, karmienie na żądanie, a nie zgodnie z planem, tak aby umieścić dziecko do piersi, itd.) 93-95% kobiet może karmić swoje dzieci mleko z piersi.

Aby uzyskać lepszą produkcję mleka, potrzebujesz spokojnego środowiska domowego, unikając ciężkiego wysiłku fizycznego, maksymalnych pozytywnych emocji, stałej troski i uwagi bliskich, przestrzegania wielu zasad karmienia piersią.
Dzienna porcja powinna obejmować produkty białkowe - mięso (120 g), ryby (50 g), mleko (600-800 g), jaja (0,5 szt. Dziennie). Wskazane jest spożywanie różnych rodzajów mięsa (wołowina, wieprzowina o niskiej zawartości tłuszczu, kurczak, indyk, królik), ale nie kiełbasy, kiełbasy ani kiełbasy; ryby o niskiej zawartości tłuszczu (mały karp, dorsz, morszczuk). Większość zastosowanie twaróg (100 g), Ser (5-10 g), ale całego mleka krowiego lepiej częściowo zastąpić różne produkty mleczne (kefir, jogurt, fermentowane pieczone).

Jeśli porcja kobiety karmiącej nie zawiera wystarczającej ilości produktów białkowych, w mleku matki, będzie to przynajmniej spowodowane intensywnymi wydatkami z matek. Dziecko otrzyma dietę białkową o stosunkowo wysokiej jakości, dopóki te zasoby nie zostaną zużyte, ale ta opcja raczej nie zostanie uznana za normalną.

Produkty tłuszczowe to masło i oleje roślinne, śmietana. Oleje roślinne zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, które nie są syntetyzowane w organizmie i dlatego są niezastąpione w substancjach odżywczych. Jeśli matka otrzyma niewystarczającą ilość tłuszczu z jej jedzenia, jej zapas zostanie zużyty. W mleku matki będzie wystarczająco dużo kwasów tłuszczowych, podobnych do składu komórek tłuszczowych matki, ale niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe będą katastrofalnie niewystarczające. Są one niezbędne do rozwoju struktury, aktywności funkcjonalnej i dojrzałości mózgu dziecka. Nic dziwnego, że mówią: złe odżywianie matki to utrata mózgów przyszłych obywateli kraju.

Produkty bogate w węglowodany to warzywa, zboża, makarony, pieczywo. Bardzo ważne jest, aby porcja karmiących matek zawierała co najmniej 500 gram świeżych lub ugotowanych warzyw, 200-300 g owoców. Ilość witamin w mleku kobiecym jest w 100% zależna od wystarczającej ilości warzyw i owoców w żywności. Każde warzywo, każdy owoc jest dobry i niepowtarzalny, dlatego im bardziej różnorodny jest ich wybór, tym lepiej.Inna zasada dla pielęgniarstwa: jedzenie nie powinno powodować zaburzeń stolca i reakcji alergicznych u dziecka. W związku z tym, nie są zalecane matki do konsumpcji żywności, które zawierają znaczne ilości substancji ekstrakcyjnych, oleju i soli (mięso, ryby, silne bulionu, cebula, czosnek, przekąskę konserwy, ogórki, ogórki, ryby wędzonej i kiełbasy). Lepiej ograniczyć produkty, które powodują fermentację w jelitach (winogrona, słodkie ciasta serowe, słodka owsianka). Wykluczone z diety matki są produkty o wysokiej aktywności uczulającej: czekolada, kakao, krewetki, kraby i wszelkie inne, które w przeszłości powodowały nietolerancję pokarmową. Z tych samych powodów nie angażuj się w owoce cytrusowe, truskawki, pomidory, potrawy z jaj.

Badanie rzeczywistego odżywiania matek karmiących wykazało, że w większości przypadków jest niezrównoważony, ma niedobór wielu substancji odżywczych, aw niektórych przypadkach jest nadmierny. Nadmiernie kobiety spożywają węglowodany i tłuszcze zwierzęce, wiele wysoce oczyszczonych, konserwowanych pokarmów, dużo mleka. Oczywiście nie wystarczy w diecie warzyw, owoców, tłuszczów roślinnych, a zatem w mleku matki jest niewiele witamin, wiele makroskładników i mikroelementów nie wystarcza. Dlatego, aby zoptymalizować spożycie dietetyczne przez kobiety w ciąży i karmiące piersią, zaleca się stosowanie specjalistycznych produktów wzbogaconych witaminami i minerałami. Można argumentować, że dzisiejsza medycyna nie ma skuteczniejszych sposobów zarządzania zdrowiem dzieci i przyszłych dorosłych, z wyjątkiem zapewnienia ich rozwoju w okresie prenatalnym iw krytycznym pierwszym roku życia.

Volkovysk OJSC Bellakt (Republika Białoruś) produkuje dwa specjalistyczne produkty spożywcze dla kobiet w ciąży i matek karmiących - Bellakt MAMA i Bellakt MAMA Bifido.

Produkty są wytwarzane z wysokiej jakości odtłuszczonego mleka krowiego, przeznaczone są do karmienia uzupełniającego kobiet w ciąży przez cały okres ciąży i karmiących matek. Produkty spełniają zwiększone zapotrzebowanie kobiet w ciąży i matek karmiących na lekkostrawne białko, którego zapotrzebowanie wzrasta prawie 1,5 razy w czasie ciąży, szczególnie w drugiej połowie i podczas karmienia piersią.

Wyróżnieniem produkt „Bellakt bifidus mama” jest wzbogacenie go bifidobakterii, co przyczynia się do normalizacji flory jelitowej karmiących kobiet i jest ważnym składnikiem zapobiegania dysbioza i dysfunkcji jelit u dzieci. Skład mikroflory jelitowej ma znaczący wpływ na stan zdrowia człowieka. U dzieci karmionych mlekiem matki 99% całej mikroflory jelitowej to bifidobakterie. We wzorze niemowląt karmionych flora jelitowa jest bardzo zróżnicowana, bifidobakterie nie dominować, co zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji jelitowych, oraz różnych zaburzeń przewodu pokarmowego dziecka.

Obserwacje kliniczne potwierdziły pozytywny wpływ produktów Bellakt na zdrowie matki i dziecka. Produkty są sprzedawane w sekcjach żywności dla niemowląt, metoda przygotowania jest wskazana na opakowaniu.

Bardzo ważne jest, aby utrzymać pełną laktację jest reżimem picia matki. Jeśli kobieta ma pragnienie, musi ją ugasić, ale nie z mlekiem, jak to często bywa, ale z wodą pitną. Wystarczy zużyć 2,5 litra płynu, w tym zupy, herbaty, kompotu, mleka, soku i tak dalej. dziennie.

Jak często powinna karmić matkę karmiącą? Zaleca się jej pięć posiłków dziennie: śniadanie, lunch, obiad, popołudniową herbatę, obiad.
Drogie matki, pamiętaj, aby karmić piersią tak długo, jak to możliwe! Zapewni to dziecku dużą rezerwę zdrowotną.

Magazyn Bambini

Magazine «BAMBINI» - dobry i ciepły czasopismo dla rodziców dzieci, tego magazynu, których rodziny stron - aktualnych artykułów na temat zdrowia, psychologii, żywienia i rozwoju dziecka.

Z miłości do dzieci i opiekę nad nimi, magazyn będzie mówić o ważne i ekscytujące, aby pomóc mamusie, tatusiów i dziadków w trudnej i ważnej kwestii wychowania dzieci. Wiele użytecznych rzeczy znajdzie się dla siebie i przyszłych matek.

Portal Bambini

Portal "BAMBINI" to platforma do interaktywnej wymiany najróżniejszych informacji o dzieciach. Staramy się zebrać wiele informacji z wiarygodnych źródeł, zawsze przydatnych dla rodziców, aby ci je dostarczyć. A jednocześnie my i inni czytelnicy jesteśmy zainteresowani waszymi opiniami, głosami, opiniami, radami. Witaj!

Magazine «BAMBINI» i portal BAMBINI.BY zapraszać swoich znajomych do klubu wszystkich, którzy dbają o to, co ich dzieci dorastają osoby ... która obawia się, że ich dzieci były naprawdę zdrowy fizycznie i psychicznie ... Dla tych, którzy chcą się rozwijać i rozwinięty intelektualnie utalentowani, ale jednocześnie prawdziwi ludzie i otwarty świat prawdziwych ludzi, oczekujących matek i ojców ...Poprzedni

Następna

Top Top