Jak i kiedy kąpać kota

Jak często kąpać kota?

Nie powinieneś często przeprowadzać procedury kąpieli Twojego kota, ponieważ dzięki Matce Naturze kot ma cudowny język i jest w stanie bardzo uważnie go lizać. Co więcej, włosy na ciele kota pokryte są smarem ochronnym, który jest wytwarzany przez podskórne gruczoły łojowe. A każdy kot kąpielowy pozbawia tę, naturalną i tymczasową ochronę. Pod samą kąpielą nie oznacza konieczności mycia brudnych łap.Wskazania do kąpieli

 • Obecność pasożytów w wełnie;
 • Silne zanieczyszczenie wełny (substancje naturalne i syntetyczne);
 • Do zapobiegania.

Długowłose koty, znacznie częściej niż ich blondyni, potrzebują mokrego "czyszczenia" futrzanych "ubrań". Ponadto, koty z długimi włosami w celu nadania włosom odpowiedniego wyglądu, są bardziej skłonne do kąpieli niż krótkowłose w oczekiwaniu na organizowanie wystaw.

Niż do wykąpania kota? Szampony dla kotów

Podczas mycia zwierzaka nie można używać mydła i szamponu, przeznaczonych dla ludzi. Faktem jest, że ludzie i koty mają zupełnie inną równowagę kwasowo-zasadową skóry (pH). PH skóry ludzkiej waha się od 3,5 do 4,5 jednostek (w niektórych przypadkach może być 5,5, ale to bardzo rzadko), koty ta - 3-6 sztuk. Tak aby nie zranić skórę kota i nie psują jej włosy, kot musi być myte specjalnym szamponem.

Szampony dla kotów mogą być suche w postaci pudru, szamponu i płynnych szamponów.

Suche szampony. To jest coś pomiędzy strachem kota przed umyciem i czesaniem. Po pewnym czasie po nałożeniu suchego szamponu, jest on czesany z wełny wraz z wełną. Suchy szampon, czyści wełnę tak skutecznie jak płynny szampon. Szampon wysokiej jakości bardzo łatwo ułatwia czesanie futra kota.

Suchy szampon to najlepsza opcja, jeśli kot boi się wody. W końcu serce kotów, a także osoba z doświadczeń nie staną się zdrowsze. Wełna z długowłosych kotów bardzo powoli wysycha. A jeśli twój kot mieszka w domu, to mając mokrą sierść, łatwo można złapać przeziębienie z małego przeciągu. Podczas kąpieli należy uważać, aby woda nie dostała się do uszu kota, ponieważ może to spowodować uszkodzenie aparatu słuchowego. A jeśli używasz suchego szamponu, możesz spokojnie i bez konsekwencji umyć głowę kota. Suchy szampon doskonale usuwa brud z płaszcza i nie wpływa na jego zdrowie. Szampon ten może być często stosowany, ponieważ nie uszkadza ochronnej warstwy tłuszczowej włosów i nie wysusza skóry.

Spraye do szamponu. nie tak powszechne, ale mimo to występuje w sklepach zoologicznych. Szampon ten jest stosowany w taki sam sposób, jak suchy szampon. Ponadto ten szampon może przez pewien czas zapewniać antystatyczną ochronę wełny. Spraye do szamponów mają bardziej wyraźny zapach niż suche szampony. Po nałożeniu tego szamponu płaszcz kota zaczyna łatwiej się czesać.

Szampony w płynie mają najwyższą skuteczność prania. Dobry płynny szampon może nie tylko oczyścić wełnę z brudu, ale także sprawić, by była miękka i jedwabista. Importowane, wysokiej jakości szampony mogą mieć świetną cenę, a niektóre szampony z krajowej produkcji również mają doskonały efekt. Szampony w płynie są bardziej wyspecjalizowane. Mogą działać przeciwko koltunovowi, pchłom i kleszczom. Pomimo wysokiej skuteczności płynnych szamponów, można je stosować nie więcej niż dwa lub trzy razy w roku. Zbyt częste używanie płynnego szamponu może wpływać na działanie gruczołów łojowych. Wyjątkowe przypadki, gdy futro kota było mocno poplamione. Przed udziałem kota na wystawie, jak również w celach kosmetycznych, lepiej używać suchych szamponów. 1. Jeśli wykąpiesz kota suchym szamponem, w takim przypadku nie są potrzebne żadne przygotowania. Ten proces nie jest trudniejszy niż zwykłe czesanie. Aby umyć kota za pomocą suchego szamponu, konieczne jest na gołej podłodze, dzięki czemu można łatwo usunąć sproszkowany proszek.
 2. Używając szamponu w sprayu, musisz zachować ostrożność. Dla wielu kotów dźwięk "mruczenia" jest nieprzyjemny. Dlatego jeśli zobaczysz, że kot się boi, nie kontynuuj.
 3. Do procesu kąpieli przy użyciu płynnego szamponu, musisz się przygotować. Koty inaczej postrzegają "moczenie", tym bardziej, że zawsze są dla nich stresujące.

Około czterech godzin przed kąpielą pożądane jest nie karmienie kota. Koty są wystarczająco wrażliwymi stworzeniami, które mają zdolności umysłowe, a czasami telepatyczne. Tak więc, czy ci się to podoba, czy nie, kot może określić twoją intencję i zacząć się denerwować, i będzie próbował się ukryć. Więc jeśli chcesz ją trochę oszukać, nie powinieneś iść z nią lub z nią do łazienki.

Kot musi być wzięty do ręki, ale nie warto go wrzucać do łazienki, ale lepiej jest poklepać go przez kilka minut, aby trochę go uspokoić.

W przypadku pływania temperatura powietrza jest ważnym czynnikiem. Temperatura powietrza powinna wynosić co najmniej 22 stopnie powyżej zera, ponieważ koty domowe są podatne na hipotermię i mogą łatwo złapać przeziębienie. Woda nie powinna być bardzo gorąca, ale powinna mieć temperaturę ciała ludzkiego. Kot bardziej się boi nie przez samą wodę, ale przez hałas, który tworzy. Dlatego przed kąpielą należy wlać wodę do wanny, aby kot nie słyszał i nie widział go. Lepiej umyć kota w łazience, ponieważ będzie próbował chwycić brzeg miednicy za łapy w czasie kąpieli. Poziom wody powinien delikatnie dotykać żołądka kota. Przy pomocy tej wody zaczniesz spieniać kota. A, ciepła woda, która została wcześniej zwerbowana w basenie, spłucz ją z uformowanej piany.

Bezpośrednio proces kąpieli powinien odbywać się w ratunku dla reżimu nerwu kota. Nie mów głośno i głośno, a jednocześnie wykonuj gwałtowne ruchy. Należy delikatnie wetknąć kota do wody i mocno go przytrzymać, starając się zwilżyć włosy wodą. W takim przypadku musisz uważnie monitorować, czy woda nie uderza kota w uszy. Nie będzie to dla niej bardzo przyjemne, a poza tym może być przyczyną występowania procesów zapalnych. Jeśli nadal zdecydowałeś się umyć głowę swojego kota, musisz przykuć uszy do kota.

Ważne jest, aby pamiętać, że szampony silnie pienią się. Nie nakładaj zbyt dużo szamponu na kota na sierści, ponieważ wtedy trudno będzie całkowicie zmyć uformowaną piankę. Płukanie krótkowłosy kot będzie potrzebował tylko jednego basenu, natomiast dla długowłosych kotów będzie musiał kilka basenów. Aby nieco przyspieszyć proces, można użyć węża prysznicowego i włączyć niewielką ilość wody. Na wyciągnięcie ręki powinieneś mieć parę ręczników kąpielowych. Po wyciągnięciu kota z kąpieli, należy go natychmiast owinąć ręcznikiem i przycisnąć go do siebie. Po zwierzęcia podczas pływania i poddano stres, ponieważ może porysować i duży ręcznik przeszkodzi to w każdy możliwy sposób.

Dla kota o krótkich włosach wystarczy jeden ręcznik. Aby całkowicie wysuszyć długowłosego kota, będziesz potrzebował kilku ręczników i spędzasz dużo czasu. Proces ten można znacznie przyspieszyć, stosując do tego suszarkę do włosów, ale w przypadku, gdy kot nie jest przestraszony przez dźwięk emitowany przez suszarkę do włosów. Ponadto, jeśli rozpowszechnisz kilka gazet i umieścisz na nich kota, wilgoć zostanie naturalnie wchłonięta przez gazetę. Nie musisz martwić się zbytnio o kota, który jest bardzo zestresowany podczas kąpieli, ale jeśli zostawisz go na kilka godzin w spokoju, to stopniowo się uspokaja. Jej czysty, lśniący i jedwabisty płaszcz będzie twoją nagrodą.

To jest interesujące:
 • Jak i kiedy kąpać kota
  Molting u kotów
 • Jak i kiedy kąpać kota
  Jak pozbyć się pcheł u kotów
 • Jak i kiedy kąpać kota
  Jak leczyć robaki u kotów
 • Jak i kiedy kąpać kota
  Jak prawidłowo karmić kota?


Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top