Jak i dlaczego obchodzony jest chrzest Pański

W tym dniu w kościołach niezwykle duża liczba ludzi. Są nawet tacy, którzy przez cały rok nie pamiętali Boga. A wszystko dlatego, że chrzest Pana jest poświęceniem wody. Każdy chce mieć przynajmniej trochę wody święconej, o cudownych właściwościach, o których tak wiele mówi. Mówią nawet, że warto pić lekarstwa, żeby działały lepiej. Ale co tak naprawdę jest niezwykłego w tym dniu?Chrzest Pański jest trzecim najważniejszym świętem dla prawosławnych chrześcijan. Jest ważniejszy niż Wielkanoc i Boże Narodzenie. Nazywa Epiphany wakacje jeszcze, ponieważ podczas obrzędu chrztu, który odbywa się w Pana Jezusa Chrystusa, Jana Chrzciciela, gołębica pojawił się w powietrzu, a z nieba rozległ się głos Boga :. „Oto mój ukochany syn” Uważa się, że w tym czasie ujawniły istotę Trójjedynego Boga, w którym Jezus - Syn Boży, głos z nieba reprezentuje Boga Ojca i gołębica - symbol Ducha Świętego.

Jak i dlaczego obchodzony jest chrzest Pański

W Rosji chrzest Pana był przerośnięty wieloma tradycjami. Tak więc w tym dniu często nurkuje się w lodowej dziurze ze świeżo wyświęconą wodą. W tym czasie chłód jest najsilniejszy w zimie, ale to nie powstrzymuje wierzących. Woda święcona nie tylko nie będzie przeziębić, ale także chroni przed chorobami przez cały rok.

Jak już wspomniano, woda święcona jest chrzczona w specjalnym stawie koło kościoła. Tam, gdzie nie ma rzek i nie można przeciąć przecinanego otworu lodowego, woda jest prowadzona w specjalnych zbiornikach. Ale wielu twierdzi, że uzdrawiająca woda w tym dniu może zostać zrekrutowana dosłownie w domu spod kurka. Przez jeden dzień woda staje się święta we wszystkich zbiornikach wodnych, wystarczy ją po prostu zebrać i uratować. Jeśli wpisujesz to nie w świątyni, ale w domu, musisz to zrobić w noc przed chrztem.Gratulacje z okazji chrztu Pana:

Wysyłamy wiersze do każdego domu z wierszami.

Dzisiaj ze świętą wodą

Przyniesiemy zdrowie i szczęście.

Partia przechodzi wszelkie przeciwności,

Spieramy się w naszych rękach,

Na mroźną Epiphany

Wiara stała się silniejsza w sercu!

A według kalendarza ludu, chrzest jest początkiem roku rolniczego. Tego dnia, w zależności od pogody, rok będzie owocny. Czysta gwiaździsta noc zapowiadana na dobre zbiory jagód i orzechów, wysokie zaspy i ogólnie zła pogoda w ciągu dnia oznaczały, że będzie dużo zboża. Ale jasny i ciepły dzień Objawienia Pańskiego oznaczał, że żniwa będą złe.

Jak i dlaczego obchodzony jest chrzest Pański

Kto stworzył chiński horoskop: historia i legendy Ludzie zainteresowani tym, skąd pochodzi chiński horoskop, zostaną nagrodzeni miriadami dziwacznych mitów i legend.

Jak i dlaczego obchodzony jest chrzest Pański

4 błędy, które mogą spowolnić Twój postęp w zajęciach fitness Jeśli chcesz uprawiać sport, powinieneś zwrócić uwagę na te cztery najczęstsze błędy.

Jak i dlaczego obchodzony jest chrzest Pański

Twój horoskop jest zły, lub Dlaczego nie wierzyć w prognozy? Zjawisko znane astronomom jako antycypom lub precesji zmieniło pozycję konstelacji w ekliptyzie.

Jak i dlaczego obchodzony jest chrzest Pański

7 sekretów ludzi, którzy są zawsze czyści w domu Czy chcesz być czysty w domu zawsze i nie tylko w niedziele po wiosennych porządkach? Następnie postępuj zgodnie z tymi wskazówkami.

Jak i dlaczego obchodzony jest chrzest PańskiPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top