Jak i czego karmić indyki

Jak i czego karmić indyki
Indyki - największy drób - z odpowiednim tuczem osiągają wagę 17-20 kg, indyki - 9-11 kg. Mięso tego ptaka jest bardzo przydatne, ponieważ jest bogate w proteiny i zawiera niewielką ilość tłuszczu i cholesterolu.Zalecenia dotyczące karmienia indyków

Wielu błędnie uważa, że ​​indyki muszą być karmione w taki sam sposób, jak kurczaki. Ale indyki jedzą zupełnie inaczej. Ich koryta powinny mieć kształt zapobiegający rozlewaniu się żywności, a woda powinna być podawana w wiadrach. Do karmienia należy używać suchej karmy (paszy zbożowej i mieszanej) i mokrych woreczków (uprzednio namoczonych i spęcznionych ziaren żyta).

Nigdy nie dawaj ptaszkowi spleśniałego jedzenia, to doprowadzi do jego śmierci. Indyki chętnie jedzą wilgotne grzyby, po prostu nie pozwalają na zapadanie się jedzenia. Gotuj na 20 minut przed karmieniem.

Dzienna norma suchej karmy, jeśli jest to jedyne źródło żywienia, dla samic - 250-270 g, dla mężczyzn - 350 g na głowę.

Jak karmić indyki w zimie

W zimnych porach roku (jesienią i zimą), indyki żywią się trzy razy dziennie, ciepłe (wiosną i latem) - 4-5 razy. Rano i wieczorem, daj ptakowi ziarno, a poranne ziarno powinno być karmione kiełkami co drugi dzień.

Szczęśliwe indyki oferują mokrą papkę. Latem do mącznych paszy dodajemy zieleninę i trawę, a jesienią i zimą - zmiażdżone siano i trawiastą mąkę. Szczególnie przydatne w zimie jest suszona pokrzywa, która zawiera dużo witaminy C. Zawiąż ją w wiązki i wysusz w tylnych pomieszczeniach pod dachem.Najcenniejszym składnikiem zimowej dawki indyków jest kiszonka z kukurydzy dojrzałej dojrzałości. Owiń go jesienią, a zimą dodaj go do siatki. Zimą zawsze podawaj marchewki z indyka w dowolnej formie - najlepsze pożywienie. Oprócz marchwi, oferujemy ptaki jagody jarzębiny lub igliwia, świerk, jodła, bogaty w karoten i witaminę C.

Jak karmić indyki latem

Latem indyki pewno puścić na pastwisko, ptaki były w stanie jeść owady, larwy, nasiona roślin, jak to ma miejsce w warunkach in vivo. Jeśli nie są pastwiska, wiszą kiście zielonki do paznokci, lub po prostu złóż go w szkółkach powiązanemu indyki były wolne go jeść.

W dniu ptaki dorosłych (ważących 4 kg wydajności 18-20 jaj) należy uzyskać 120 g kukurydzy, 120 g gotowanych ziemniaków, 50 g mieszaniny mąki, 30 g mąki siana, 70 g surowca bogatego lub zielony 15 g placka, 10 g muszli lub kreda, 0,6 g soli, 5 g mączki kostnej.

Jak karmić pisklęta indycze

W sezonie lęgowym, indyki karmić 4-5 razy dziennie, a mężczyźni oddzielić od samic i nawozić rano i wieczorem ser wyrosło ziarno, marchew.

Jak i czego karmić indyki

Pisklęta w pierwszych dniach po urodzeniu oferują jaja, gotowane na twardo i w kształcie lop-sided w mandze. Trzeciego dnia życia możesz podać posiekane zioła, na przykład posiekaną zieloną cebulkę, ale podawaj ją dopiero rano, ponieważ cebula powoduje silne pragnienie. Od dwóch tygodni życia indyki oferują suchą pełnowartościową mieszankę paszową, kładąc je w karmniku raz dziennie (tylko w godzinach dziennych).

Pierwsze dwa tygodnie karmienia indyka 8 razy dziennie, staraj się robić to w regularnych odstępach czasu. Od najmłodszych lat pisklęta chętnie jedzą zieleniny, więc miejmy więcej zielonej koniczyny, pokrzywy, wierzchołki buraków i marchewki, liście kapusty. W wieku jednego miesiąca pisklęta powinny jeść 6 razy dziennie, a następnie 5 razy. Pierwsze karmienie odbywa się o godzinie 5 rano, a ostatnie o godzinie 8 wieczorem.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top