Jak gotować doskonałą gotowaną wieprzowinę w multivarku

Najlepszy wynik, jaki uzyskujesz, jeśli używasz do gotowania gotowanej wieprzowiny nie jest zamrożony, ale świeżego schłodzonego mięsa. Zimno gotowana wieprzowina jest delikatna, pyszna i aromatyczna, można ją podawać na stole na gorąco lub w postaci krojonej na talerzu mięsnym lub w kanapkach.Składniki
Mięso wieprzowe w całości (szynka, polędwica, szyjka, węglowodany) - 2 kg
Czosnek - 7 zębów
Średnia marchewka - 0,5 sztuki
Liść laurowy - 2 szt

Do marynaty:
Olej roślinny - 3 łyżki
Sól - 3 łyżeczki
Musztarda z ziarenkami - 1 łyżka stołowa
Pieprz czarny mielony - do smaku
Papryka - do smaku
Kolendra - do smaku
Zioła prowansalskie - do smaku

Do smażenia:
Olej roślinny - 3 łyżki
Metoda przygotowania
1. Opłucz i osusz mięso. Ząbki czosnku pokroić na kilka kawałków. Obierz marchewki wąskimi paskami. Za pomocą ostrego noża wykonuj głębokie nakłucia mięsa i wlej czosnek i marchew.


2. Wymieszać sól, musztardę, pokrojony liść laurowy, olej roślinny i przyprawy. Ostrożnie polej oliwą z oliwek. Jeśli kawałek mięsa jest płaski, zwiń go bułeczką i mocno połącz ze sznurkiem kulinarnym. Dokładnie owinąć mięso w folię spożywczą i pozostawić w lodówce na 2-3 godziny lub na noc.
3. Wlej olej na dno miseczki multivarku, ułóż marynowane mięso, zdejmij film i włącz program "Baking" na 40 minut. Po 20 minutach otwórz pokrywkę i odwróć mięso. Pod koniec programu "Bake" przełączyć multivark na program "Quenching" na 1,5-2,5 godziny, w zależności od wagi sztuki.

4. Możesz podać kolejny multivark i poczekać do końca programu. Ale lepiej kontrolować proces. Aby to zrobić, otwórz pokrywkę po godzinie i przełóż mięso widelcem. Jeśli jasny sok zostanie przydzielony, gotowana wieprzowina na zimno jest gotowa. Jeśli sok jest różowy lub czerwony, odwróć mięso i gotuj przez kolejne pół godziny. Wyłącz program "Hartowanie".
5. Jeśli przywiązałeś kawałek sznurka, pozwól mu się schłodzić, a dopiero potem zdejmij sznurki, aby gotowana wieprzowina nie straciła kształtu.Poprzedni

Następna

Top Top