Jak dbać o ciało po morzu

Jak dbać o ciało po morzu

Wraz z nadejściem lata wszystkie znalezione myśli spoczęły na morzu. Wiele przygotowań do sezonu plażowego rozpoczęło się tuż po świętach noworocznych - diety, siłownie itp. A wraz z nadejściem ciepła chcemy cieszyć się słońcem, morzem, lekkością i blaskiem lata.Nie należy jednak zapominać, że wszystko jest w dobrej formie i pomimo przydatności powietrza morskiego i energii słonecznej, które nasycają nasz organizm witaminą D, wszystkie te procedury powinny być dawkowane.

Prawdopodobnie znalazłeś wiele artykułów na temat właściwej opalenizny. Dzisiaj chcemy bardziej skupić się na opiece nad ciałem po odpoczynku na morzu.

Wszyscy wiedzą, że zabiegi z użyciem wody morskiej są bardzo przydatne dla skóry - nasycone są mikroelementami, są wypełnione energią i żywością, co pomaga przywrócić jej elastyczność. Ale to jest właśnie procedura z wykorzystaniem soli morskiej. W naturalnych warunkach iw dużych ilościach sól morska działa jak silny środek drażniący, co prowadzi do wysuszenia skóry i naruszenia normalnego bilansu wodnego. Dlatego musimy znaleźć zrównoważoną granicę między zyskiem a niebezpieczeństwem.

Po pierwsze, po kąpieli, weź prysznic świeżej wody do temperatury ciała. Sól morska nie powinna pozostawać na powierzchni skóry przez długi czas, w przeciwnym razie doznasz nieprzyjemnego uczucia ciasnoty i suchości w czasie.

Po drugie, konieczne jest utrzymanie równowagi wodnej organizmu od wewnątrz, tj. Zwiększyć zużycie wody mineralnej, naturalnych soków, zimnej zielonej herbaty itp. Wybór napojów zależy od osobistych preferencji.

Po trzecie, po wzięciu prysznica, musisz nawilżyć skórę z zewnątrz. Aby to zrobić, użyj specjalnych kosmetyków ze znakiem "po oparzeniu słonecznym". Na szczęście, dzisiaj wiele takich produktów jest wyświetlanych.Wybierając krem ​​nawilżający skórę po oparzeniu słonecznym, zwróć uwagę na jego skład. Największy wpływ mają takie składniki, jak olej z drzewa herbacianego. ekstrakt z wodorostów, mleka kokosowego itp.

Ale co, jeśli przesadzisz z kąpaniem słonecznym, a wieczorem wieczorem skóra jest bardzo czerwona i dosłownie piecze przy najdelikatniejszym dotyku? Niestety, wszystkie oznaki oparzeń słonecznych na twarzy i będą musiały podjąć pilne środki, aby go uratować.

Po prostu chcę Cię ostrzec, że chociaż wiele produktów po oparzeniu słonecznym ma tłustą podstawę, nie oznacza to, że w domu możesz wziąć słonecznik lub oliwę z oliwek i nałożyć skórę. W ten sposób zmniejszysz tylko transfer ciepła iw rezultacie zwiększysz pieczenie i bolesne swędzenie.

Zimna kąpiel pomoże ci usunąć nieprzyjemne doznania z przegrzania. Zamiast piany lub mydła dodaj do wody jedną czwartą szklanki sody oczyszczonej. Takie rozwiązanie będzie miało kojący i korzystny wpływ na stan zapalny skóry.

Po kąpieli nie pocieraj ręcznikiem, bez względu na to, jak miękki jest. To może stać się dodatkowym środkiem drażniącym dla skóry. Jeśli masz taką możliwość, możesz nawet iść nago, aż całkowicie wyschnie lub owinąć się cienką warstwą, a dopiero potem delikatnie zastosować specjalne środki łagodzące i chłodzące.

Jeśli udało ci się spalić w określonych miejscach, na przykład w okolicy barku lub dekoltu, dobre pocieranie o te obszary kostkami ludzi. Możesz również użyć fajnych kompresów, które powinny być regularnie zmieniane - natychmiast po ich podgrzaniu.

Często po wakacjach na morzu stajemy przed problemem pękniętych i popękanych warg. Ciepła morska bryza w połączeniu ze słoną wodą i palącym słońcem jest powodem. Jednak nie wzywamy was do pójścia na plażę w makijażu z pomalowanymi wargami. Aby chronić usta, możesz użyć specjalnych emolientów, które będą chronić i zmiękczać usta. Korzystając z tych narzędzi, możesz kontynuować i powrócić z urlopu, a usta przez cały rok pozostaną miękkie, gładkie i atrakcyjne.

Prawdopodobnie chcesz opalenizny, aby dłużej ozdabiać swoje ciało, ale ma ona tak szybko zmywalną własność. Nie zatrzymuj się całkowicie, ale zwykłe brzoskwinie pomogą spowolnić proces jego znikania. Po powrocie do domu z wakacji, dokonaj wyboru owoców na swoje menu, nacisk położony jest na brzoskwini. Te słodkie i smaczne owoce zawierają pierwiastki śladowe, które pozwalają zachować brąz przez dłuższy czas.

Jeśli jeszcze nie podróżowałeś do morza, uważamy, że nasza dzisiejsza rada będzie przydatna. Cóż, jeśli już wróciłeś z wakacji, to jest jeszcze czas, aby wyskoczyć na wybrzeże przez co najmniej kilka dni i dodać do swojej skrzynki oszczędnościowej opłatę za letnią energię.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top