Jak czyścić elektrody, leczenie przed gotowaniem

Grzyby to nie tylko dary lasu, które są kochane przez wszystkich, to także dobre święto, bo spędzanie kilku godzin na świeżym powietrzu jest bardzo przydatne. Zbiór grzybów oznacza, że ​​w przyszłości będą one przetwarzane i gotowane. Najważniejsze, co należy zrobić, to oczyścić zebrane plony, ale jak pokazuje praktyka, nie każdy wie, jak prawidłowo i szybko zebrać poderezozikov.Doświadczeni grzybiarze wiedzą, że brzozowe szczeble należą do elitarnych grzybów, które mają atrakcyjny wygląd i doskonały smak, dzięki czemu każde danie jest niezwykle smaczne i pachnące. Wiedząc, jak prawidłowo usunąć podberezoviki, pomoże stworzyć idealne danie lub smaczny kawałek na zimę.

Jak czyścić elektrody, leczenie przed gotowaniem

Tajemnice prawidłowego oczyszczenia pryszczów

Jak wyczyścić zebrane podbrzusze i czy należy to zrobić? To pytanie zadawane jest przez wiele kochanek, które przygotowują dania lub przygotowania na zimę. Ważne jest, aby pamiętać, że konieczne jest przetwarzanie podpórek tak szybko, jak to możliwe, ponieważ nie są one długo przechowywane w świeżej formie, więc najlepiej je wysuszyć lub usmażyć tak szybko, jak to możliwe. Trzeba to zrobić, aby zachować witaminy i użyteczne substancje.

Aby prawidłowo przetwarzać grzyby, musisz wiedzieć, gdzie zostały zebrane. Klocki leśne, przede wszystkim, są oczyszczone z gruzu, trawy i innych elementów - cechą jest to, że wszystkie zanieczyszczenia są łatwo i szybko eliminowane. Konieczne jest dokładne umycie i wyczyszczenie nóg, ponieważ brud jest niemal natychmiast usuwany z czapek. Traktowanie podborozovikov zebranych na polanie lub skraju lasu jest nieco inne, ponieważ tam obszar jest otwarty i praktycznie nie ma leśnego błota. Pomimo braku leśnego mułu, grzyby takie przyciągają kurz i liście, dlatego w przypadku czyszczenia grzybów zebranych na otwartej przestrzeni, należy zachować ostrożność.

Smukła postać szybko!

Procesy czyszczenia pryszczy

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić przed głównym czyszczenia - wybierz borowikami od wielkości, wieku i jakości, tak silny, młody raz przełożone, ponieważ z nimi praca będzie mniejszy, natomiast czyszczenie dużych i starych grzybów wymagają bardziej ostrożnego podejścia. Ważne jest, aby sprawdzić grzyby pod kątem robaków, nie zapominając o nogach. Uszkodzoną lub wyraźnie zjedzoną przez robaka kora brzozy należy natychmiast namoczyć w chłodnej, osolonej wodzie. Aby to zrobić, musisz przygotować roztwór 1 litra wody i 2 łyżki stołowe dużej soli kuchennej. Nie musisz ich jeszcze gotować.

W przypadku, gdy grzyby nie są przeznaczone do smażenia, ale do suszenia, należy wybrać z zebranych darów leśnych tylko silne, a nie robaki. Ważne jest, aby pamiętać, że nie można ich zamoczyć. Grzyby do suszenia muszą przejść wyjątkowo suche czyszczenie, czyli nogi i czapki czyścić konwencjonalnym nożem kuchennym. W innych przypadkach w dużym stopniu zanieczyszczone Boletus, te, które mają do gotowania należy zanurzyć w wodzie, około 1 godziny, a następnie dokładnie przemyć i dopiero wówczas przystąpić do dalszego przetwarzania.

Jak czyścić elektrody, leczenie przed gotowaniem

Musisz odrzucić wątpliwości, czy jest to konieczne, aby oczyścić grzyby i mogą być myte tylko - odczyt z konieczności z jednego powodu - grzyby dobrze pochłaniają brud. Jeśli przetwarzanie nie jest wystarczająco dobre, najłatwiejszym rozwiązaniem jest zepsowanie smaku i jakości przygotowanego dania, a także problemy z trawieniem. Dlatego przed spożyciem, podberezoviki, jak wszystkie inne grzyby. należy odpowiednio wyczyścić. Oprócz nogi i kapelusza, proces czyszczenia obejmuje usunięcie uszkodzonych części - miazgi, która wykazuje oznaki uszkodzenia robaków i owadów, w miarę rozwoju drobnoustrojów w takich obszarach. Gotować grzyby wystarczy upewniając się, że są one całkowicie czysta, w związku z tym, w razie potrzeby, proces nasiąkania można zwiększyć do 4-6 godzin, ale uzdatniania wody nie jest korzystne, gdy grzyby będą wykorzystywane do suszenia - są bardzo szybko absorbuje wilgoć, ponieważ nie jest w stanie osuszyć i w końcu zaczną gnić.Grzyby przeznaczone do suszenia można czyścić bez problemów i czasu, używając tylko suchej i czystej szmatki lub skrobiąc tablicę, jak czyszczenie marchewki, za pomocą noża. Te same pieczarki, które początkowo planuje się stosować w postaci świeżej - do smażenia lub solone / marynowane, można dodatkowo moczenia przez 30 - 60 minut przed gotowaniem.

Dla wygody pracy, przed rozpoczęciem czyszczenia klocków konieczne jest oddzielenie grzybka od jego stopy. Następnie górna warstwa jest usuwana ze stopy, która zazwyczaj zawiera główny brud. Wąż można przepłukać tylko wodą.

Przydatne właściwości podberezovikov lub dlaczego są zbierane

Istnieją także cenne witaminy z grupy B, kwasy organiczne i cały zestaw mikroelementów niezbędnych dla dobrego zdrowia - potasu, sodu, fosforu, manganu, a nawet żelaza. Natychmiast gotuj grzyby, aby zachować maksymalnie witaminy. Grzyby te, jak również inne, które są stosowane spożywczo, poddany uwagi naukowców, ponieważ okazało się, że białko oficjalnie borowikami jest kompletny produkt, który może zastąpić białko zwierzęce, oprócz tego, który obejmuje wszystkie ważne aminokwasów dla ludzi. Naczynia kuchenne mogą używać tylko czapek lub mieszania z nogami - smak i wartość będą równie wysokie. Gotowanie grzybów przed soleniem jest konieczne, podobnie jak przed spożyciem w postaci smażonej, dzięki czemu można uniknąć problemów zdrowotnych.

Jak czyścić elektrody, leczenie przed gotowaniem

Ważne punkty: zachowanie wartości odżywczej jest ułatwione przez gotowanie lub inne szybkie przetwarzanie, na przykład marynaty lub tworzenie kawioru. Aby czerpać przyjemność z grzybów, należy oczywiście wiedzieć, jak je odpowiednio przygotować. Kora brzozy brązowej - jeden z tych grzybów, które doskonale ulegają prażeniu, ale gotują również łatwo i szybko.

W związku z tym wszystkie części grzybów, zwłaszcza nogi, muszą być dobrze oczyszczone i przygotowane do gotowania w przyszłości. Przed jakimkolwiek zabiegiem, z wyjątkiem suszenia, należy je namoczyć w wodzie od 60 minut do kilku godzin, w zależności od stanu miazgi i wieku znalezionych naleśników. Im bardziej starannie przetworzone, tym smaczniejsze danie z nich przygotowywane, dlatego ważne jest, aby początkowy etap pracy był maksymalnie czasowy i energiczny, a następnie rozkoszować się delikatnością i wartością odżywczą grzybów.

Czy jesteś jedną z tych milionów kobiet, które zmagają się z nadwagą?

A wszystkie twoje próby utraty wagi nie powiodły się?

I już myślałeś o radykalnych działaniach? Jest to zrozumiałe, ponieważ szczupła sylwetka jest wskaźnikiem zdrowia i okazją do dumy. Ponadto jest to przynajmniej długowieczność osoby. I fakt, że osoba, która traci "dodatkowe funty". wygląda młodziej - aksjomat, który nie wymaga dowodu.

Pachy zbierały się i jadły tylko jeden raz, bardzo piękny grzyb na długiej nodze, pachnący i smaczny. Byłem zainteresowany faktem, że podberezoviki leczą choroby nerek. Mogę więc jeść je odważnie z kamicą moczową.

Nie widzę powodu, aby rozmontowywać grzyby w rozmiarze, kiedy można od razu rozpocząć czyszczenie, gdy kosz jest parsowany. Ja też nie lubię sprzątania grzybów, ale co mogę z tym zrobić? Górna warstwa czapki nie jest usunięta?

 • Jak czyścić elektrody, leczenie przed gotowaniem
  Gotowanie przepisów na ciasto z grzybami. Ciasto z galaretką zawsze uważano za prawdziwe odkrycie.
 • Jak czyścić elektrody, leczenie przed gotowaniem
  Przepisy naleśników z kurczakiem i grzybami. Domowe naleśniki jak wiele, zwłaszcza jeśli smakujesz.
 • Jak czyścić elektrody, leczenie przed gotowaniem
  Przepisy naleśników z grzybami. Każdy naród ma swoje narodowe potrawy.
 • Jak czyścić elektrody, leczenie przed gotowaniem
  Pyszne placki z pieczarkami i ziemniakami. Prawdopodobnie prawie każda osoba wśród dzieci w.
 • Jak czyścić elektrody, leczenie przed gotowaniem
  Przepisy kulebyaki z grzybami. Kulebyaka to rosyjskie ciasto. Wystarczy tak.


Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top